Gogle narciarskie Salomon

Gogle narciarskie Salomon swoją popularność zyskały dzięki swojej innowacyjności oraz bogatej linii, która zawiera modele w wielu wariantach kształtu, koloru i rodzaju szybek. Jeśli poszukujesz osprzętowania narciarskiego wysokiej jakości w dobrych cenach, koniecznie sprawdź ofertę marki Salomon.

Najlepsze materiały oraz autorska technologia opatentowana przez markę Salomon przekładają się na funkcjonalne gogle, dostępne w wielu odsłonach. W ofercie marki można znaleźć modele dedykowane typowo do narciarstwa alpejskiego, choć nie tylko. Gogle Salomon wykorzystują autorskie technologie i rozwiązania marki, jak m.in. technologia szkła SIGMA, system wymiany szybek Twin Lock czy Custom ID Fit. Dzięki tym udogodnieniom gogle sprawdzają się na każdym stoku, poprawiając widoczność zarówno przy mocnym nasłonecznieniu, jak i w wypadku mocnego zachmurzenia, występowania mgieł lub opadów śniegu. Szyby skutecznie blokują szkodliwe promieniowanie UV, w zależności od koloru, zapewniając optymalną widoczność przy każdej pogodzie. Najbardziej opcją okaże się wybór szkieł PHOTOCHROMIC.

Gogle narciarskie Salomon - wysoka jakość w dobrej cenie

Gogle narciarskie Salomon dostępne są w szerokiej selekcji modeli, plasujących się na różnych półkach cenowych. Modele takie jak: S/MAX, LO-FI, IVY, to flagowe serie, z których każdy model oferuje bardzo szeroki kąt widzenia oraz komfort noszenia, osiągnięty za sprawą technologii umożliwiających idealne dopasowanie maski do twarzy. Spośród najbardziej popularnych serii wymienić można także gogle serii: FOR SEVEN, AKSIUM, COSMIC, XT ONE. Część produktów można nabyć w zestawie z dodatkowymi szkłami.

Produkty marki Salomon odznaczają się znakomitym dopasowaniem (technologia pianek Custom ID Fit, które zapamiętują kształt) oraz wygodą noszenia. Specjalne uszczelki decydują o perfekcyjnym przyleganiu maski do twarzy. Pas z regulacją uzupełniony jest o specjalne, silikonowe paski, dzięki którym gogle pozostają w jednym miejscu przez wiele godzin. System Airflow ma za zadanie zapewnić jak najlepszy przepływ powietrza, dzięki czemu wprowadza do wnętrza gogli świeże powietrze, jednocześnie odprowadzając z nich całą gromadzącą się wewnątrz wilgoć. Dzięki temu szyby nie parują, a użytkownik może cieszyć się perfekcyjna widocznością. Gogle Salomon wyposażone są także w piankę Advanced Skin Active Dry - zapewnia ona pochłanianie wilgoci, dzięki czemu skóra pozostaje komfortowo sucha w każdych warunkach.

 • szyby żółte i różowe dedykowane są na warunki utrudnionej widoczności przy zachmurzeniu, poprawiając widoczność kontrastów;
 • szyby brązowe i szare dedykowane są na mocne nasłonecznienie;
 • szyby fotochromatyczne, za sprawą specjalnej technologii zmieniają swoje zabarwienie w zależności od intensywności nasłonecznienia, dopasowując się tym samym do różnorodnych warunków, na każdej trasie.

Marka Salomon - gogle narciarskie a forma ramki

Większość ramek gogli Salomona została stworzona, aby zapewnić najszerszy kąt widzenia oraz maksymalne dopasowanie do twarzy. Nie bez znaczenia są też otwory wentylacyjne oraz wykończenie elementów miękkich, które bezpośrednio przylegają do twarzy. Forma ramki decyduje o tym jak szerokie pole widzenia będą zapewniać gogle Salomon. Spośród dostępnych wariantów można postawić na gogle z grubszą, cienką lub całkowicie niewidoczną. W zależności od konkretnych potrzeb, szyba może oferować użytkownikowi optymalne spektrum widoczności.

Część oprawek uzupełniona jest o rozwiązanie OTG, czyli kompatybilność z okularami korekcyjnymi. Dzięki temu gogle narciarskie można nosić bezpośrednio na parze standardowych okularów noszonych na co dzień - bez ryzyka ich uszkodzenia.

Marka Salomon gogle tworzy w oparciu o zachowanie jak najlepszej trwałości. Szkła odporne są na powstawanie zarysowań, skutecznie chroniąc oczy i twarz przed opadami śniegu oraz innymi zabrudzeniami. W zależności od modelu szyby można szybko wymienić na inną parę.

Szkło SIGMA - gogle narciarskie Salomon w najlepszej odsłonie

Jedną z najciekawszych technologii stosowanych w goglach Salomon, jest rozwiązanie znane jako nowatorskie szkła SIGMA. Obecnie dostępne jest ono w połączeniu z większością popularnych na rynku serii gogli. W czym tkwi ich wyjątkowość? Ich zadaniem jest pogłębianie kontrastu bieli, co jest szczególnie pomocne w warunkach gorszej widoczności (mocne zachmurzenie) kiedy to nie widać naturalnie rzucanych przez słońce cieni, a cały teren się zaczyna się „rozmywać”. Szkła wspierają narciarza poprawiając jego czas reakcji oraz wyczulenie na zmiany w terenie. Technologia SIGMA znakomicie poprawia widoczność spektrum kolorów, dzięki czemu lepiej widoczne są wszelkie uskoki na śniegu. Gogle Salomon wykorzystujące technologię szkieł SIGMA dostępne są w wielu wariantach, jak np.:

 • S/MAX (oraz PHOTOCHROMIC),
 • XT ONE (oraz PHOTOCHROMIC),
 • LO FI,
 • S/VIEW,
 • FOUR SEVEN.

Dla młodszych narciarzy - gogle Salomon Junior

Marka Salomon gogle oferuje także w wariancie dla juniorów i oraz dla najmłodszych narciarzy. Produkty podzielone są ze względu na wiek użytkowników, dzięki czemu wybór odpowiedniego modelu jest nieco prostszy. Wymienić należy przede wszystkim takie serie, jak:

 • TRIGGER (także w wariancie RACE oraz PHOTOCHROMIC) - modele zaprojektowane z myślą o nastolatkach. Sprawdzi się także dla dorosłych o drobniejszych twarzach. Gogle pozwalają na aktywną, pełną wrażeń jazdę, dodatkowo można sięgnąć po wariant z fotochromatycznymi szybami.
 • JUKE (w wariancie ACCESS) - dla użytkowników wieku od 6 do 12 lat, sprawdzają się podczas pierwszych samodzielnych prób i zabawy. Model powstał z myślą o zapewnieniu komfortu oraz ochrony przed promieniowaniem UV.
 • KIWI (w wariancie ACCESS) - dla najmłodszych, w wieku od 3 do 6 lat. Znakomita zabawa może być możliwa dzięki wykorzystaniu szyb z powłoką hydrofobową oraz szkłami blokującymi szkodliwe promieniowanie słoneczne. Urocze kolory podbiją serce każdego malucha, zachęcając do noszenia swojej pary gogli.

Masz problem z doborem odpowiedniego produktu? Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci pomogą dopasować gogle oraz dobrać inne niezbędne akcesoria. Zapraszamy.