Dział skitouringu

W Ski Race Center znajdziesz najlepszy sprzęt skiturowy flagowych marek, takich jak Salomon i Atomic. Proponujemy wybór elementów wyposażenia, które pomogą Ci w rozwijaniu pasji oraz poszerzaniu umiejętności. Skitourig wymaga odpowiedniego przygotowania, a przede wszystkim – sprzętu, który zapewni niezapomniane wrażenia na każdej trasie. W naszej ofercie dostępne są dedykowane do skitouringu narty, obuwie, wiązania do nart, także kaski oraz szeroki wybór odzieży skiturowej.

Nie wiesz czym jest skitouring? Wedle niektórych stanowi on najlepszy sposób na poruszanie się w górach zimą. To połączenie narciarstwa z turystyką wysokogórską. Najważniejszą cechą charakterystyczną dla tego stylu narciarstwa jest przede wszystkim wykorzystanie nart z fokami oraz korzystaniu ze specjalnych wiązań, wyposażonych w ruchomą piętkę, które są przystosowane do podchodzenia, czyli pokonywania podejść. umożliwia to oczywiście odpowiedni sprzęt do skitouringu.

Skitouring to nie tylko ekscytujące zjazdy, ale przede wszystkim przedzieranie się o własnych siłach przez wszystkie etapy trasy, co wymaga dobrej kondycji i wytrzymałości. To znakomity sposób na urozmaicenie górskich wypraw – przekonaj się i sprawdź co nowego pojawiło się w naszej ofercie na nadchodzący sezon narciarski.

Sprzęt do skitouringu w Skiracecenter.pl

Proponujemy profesjonalny sprzęt do skitouringu od marek takich jak Atomic oraz Salomon. Od lat pozostają one niekwestionowanymi liderami w kwestii proponowania przystępnego cenowo osprzętowania, po które chętnie sięgają także doświadczeni użytkownicy.

W asortymencie sklepu dostępne są:

  • narty skiturowe,
  • buty skiturowe,
  • wiązania skiturowe,
  • kaski skiturowe,
  • odzież skiturowa, wśród której dostępne są kurtki, spodnie i elementy bielizny termicznej.

Proponujemy atrakcyjne ceny, szeroki wybór dostępnych modeli, a także liczne promocje i obniżki cen. Jeśli potrzebujesz pomocy z doborem interesujących Cię elementów, możesz skorzystać z zamieszczonej na stronie bazy wiedzy lub skontaktować się z naszymi konsultantami.

Odpowiedni sprzęt do skitouringu to podstawa

Skitouring to swobodne wędrowanie, podchodzenie i zjazdy na nartach, w czasie których można cieszyć się pięknymi widokami oraz spokojem rzadziej odwiedzanych przez turystów tras. Jeśli zatłoczony stok nie jest opcją dla Ciebie, rozpocznij swoją przygodę z narciarstwem skiturowym już w tym sezonie.

Podstawowy sprzęt skitourowy stanowią narty. Ich konstrukcja odznacza się niewielką wagą w stosunku do standardowych modeli, dedykowanych do jazdy alpejskiej. Co ważne, narty skiturowe mogą różnić się między sobą konstrukcją. Na rynku dostępne są modele o klasycznej konstrukcji typu camber, a także narty wyposażone w rocker z przodu. Poszczególne modele różnią się między sobą także szerokością pod butem. Wybierać można między cienkimi lub też sięgnąć po szerokie modele (często określane jako „łopaty”), które sprawdzają się bez zarzutu do jazdy w nieubitym puchu. Jak je dobrać? W zależności od naszych umiejętności oraz potrzeb. W ofercie polecamy w szczególności narty:

  • Atomic serii Backland,
  • Salomon w wariancie MTN Explore.

Wiązania, obuwie oraz inny sprzęt skiturowy

Kompletny sprzęt do skitouringu nie może obejść się bez odpowiednich wiązań. Wyróżnia je ruchoma piętka, której zadaniem jest umożliwienie uniesienie stopy, np. w momencie podchodzenia na nartach pod górę. Kiedy przyjdzie czas na zjazd w dół wiązania można z łatwością wypinać i kontynuować jazdę przy pomocy zwykłych wiąza

Wiązania Atomic Backland Tour to modele posiadające opatentowany system wpinania z przodu, dzięki czemu but automatycznie ustawia się do wpięcia. Za pośrednictwem jednego kliknięcia można z łatwością wybrać pomiędzy pozycjami różnymi pozycjami (pochył wyrażony w °). Wiązania Atomic wyróżniają się także pod względem przenoszenia mocy na szerokich nartach.

Polecamy także obuwie do skituringu. To sprzęt do skitouringu wyposażony w ruchomą część (górnej) cholewki, która umożliwia wygodne podchodzenie na fokach. Ponadto, buty skitourowe wyposażone są w otwory do mocowania wiązań szczękowych, a także w podeszwę z bieżnikiem, której celem jest ochrona przed ślizganiem się. W ofercie dostępne są modele marki Atomic serii HAWX (Ultra, Prime), BACKLAND (Carbon, Pro i Expert), a także obuwie Salomon linii QST oraz SHIFT.

Postaw na komfort na każdej trasie – sprzęt skitourowy

W naszej ofercie zebraliśmy również inne akcesoria, które składają się na niezbędny sprzęt skitourowy. Poza nartami, obuwiem i wiązaniami, warto sięgnąć również po odpowiedni kask, który ochroni głowę, a przy tym, będzie izolował od chłodu i porywistego wiatru. technologie marek Atomic i Salomon, które zostały zastosowane w poszczególnych produktach gwarantują komfortowe dopasowanie do głowy, termoizolację oraz dobre odprowadzanie wilgoci. Kaski serii COUNT (Atomic) wyposażone są także w osłony uszu, dzięki czemu jeszcze skuteczniej chronią przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi i zimnem.

Podstawą dla zachowania komfortu cieplnego na stoku jest także dobór odpowiedniej odzieży. Sprzęt do skitouringu nie może obejść się bez termicznej bielizny (warstwy spodniej) a także odpowiednio skonstruowanych skarpet. Wysoka i elastyczna skarpeta dopasuje się do krzywizny golenia, nie będzie się zsuwać i chroni nogę przed wychłodzeniem, podrażnieniami oraz powstawaniem otarć. Specjalne panele ze wzmocnieniami ochraniają najbardziej newralgiczne miejsca na stopie.

W ofercie dostępne są także kurtki i spodnie, odpowiednie do jazdy skiturowej w każdych warunkach. To modele wykonane ze specjalnych membran i tkanin funkcyjnych, które są odporne na powstawanie uszkodzeń, działanie wilgoci oraz niskich temperatur. W tej kategorii polecamy w szczególności produkty marek Salomon oraz Picture – które powstają w większości z materiałów pozyskiwanych z recyklingu.

Zapoznaj się z naszą najnowszą ofertą. Wyprawa na górski szlak wymaga odpowiedniego osprzętowania – postaw więc na elementy wyposażenia, którym zaufały tysiące zadowolonych użytkowników.