Narty Voelkl

Niemiecka marka Völkl (lub zapisywana Voelkl) łączy w sobie środowisko inżynierów i pasjonatów narciarstwa, aby z najdokładniejszą precyzją tworzyć modele na różne warunki - na trasy i do eksploracji dziewiczych nieprzygotowanych terenów. To rodzinna marka, rozwijająca się prężnie od schyłku XIX wieku w górskich zakątkach Bawarii. Oficjalnie narty Voelkl zaczęto produkować w 1923 roku, które szybko zdobyły renomę i uznanie fanów zimowego szaleństwa, podbijając europejskie stoki. Marka Voelkl była także jedną z pierwszych, która wylansowała carving (a nawet posiada prawa towarowe do tej nazwy), umożliwiając jego popularyzację oraz dalszy rozwój.

Narty Voelkl to wysokiej jakości osprzętowanie, które posłuży zarówno profesjonalistom, jak i osobom mniej zaawansowanym. Proponujemy modele unisex, damskie oraz juniorskie. To wariant dla wszystkich, którzy stawiają na najwyższą jakość, precyzję w czasie jazdy, a także najwyższe bezpieczeństwo oraz komfort w czasie jazdy. Marka Voelkl zaopatruje w najlepszy sprzęt uczestników Pucharu Świata. Pozytywne doświadczenia wieloletnich użytkowników sprzętu potwierdzają znakomitą funkcjonalność i trwałość, jaką odznaczają się narty Voelkl.

Narty Völkl - precyzyjna technologia

W swoich nartach Völkl wykorzystuje innowacyjne technologie takie jak m.in. UVO 3D, 3D Glass czy ICE OFF Topsheet i wysokiej klasy rozwiązania konstrukcyjne jak drewniany rdzeń w każdej parze desek Völkl. W wybranych modelach Völkl’a spotkamy promień progresywny 3D RADIUS SIDECUT, który pozwala narcie na zmianę promienia skrętu w zależności od poprowadzenia narty.

Narty Völkl RACETIGER - wybór najlepszych

Niemiecki producent w swojej ofercie przedstawia zarówno modele rekreacyjne dla narciarzy i narciarek o różnych preferencjach jak i popularne modele RACETIGER przeznaczone do wykręcania najlepszych wyników także w wersji spełniającej normy FIS, cieszące się zaufaniem zarówno u wprawionych zawodników jak i młodych adeptów. Narty Voelkl serii RACETIGER są najchętniej wybieranymi modelami marki, po które sięgają mistrzowie świata. Na uwagę zasługuje przede wszystkim szybkość przechodzenia z krawędzi na krawędź, przy jednoczesnym zachowaniu precyzji i pełnej przyczepności.

Voelkl narty RACETIGER to modele wyposażone w sprężysty rdzeń z drewna, zamknięty w konstrukcji typu sandwich i dodatkowo wzmocniony sidewallem oraz stalowym płaszczem. Całości dopełnia specjalny tłumik UVO, który może zapewnić użytkownikowi optymalną stabilność, nawet jeśli rozwija się duże prędkości.

Narty Völkl DEACON - z myślą o narciarstwie na 100%

Völkl stworzył silną grupę nart All Mountain przeznaczonych do zimowej zabawy w różnych warunkach na trasach. Flagowym modelem grupy jest linia DEACON, którą w tym roku spotkamy w kilkunastu wariantach, w wyjątkowej szacie graficznej. Wszystkie deski tej linii posiadają rocker a większość nawet tip&tail rocker. Premiera serii miała miejsce w sezonie 2018/19, kiedy to narty Voelkl DEACON, kiedy to nowa odsłona sprzętu zdobyła bardzo pozytywne recenzje i została dopuszczona do produkcji. Narty DEACON wyposażone są we wszystkie technologie, które posiadają także narty Volkl Racetiger, ale różnią się od nich taliowaniem, dzięki czemu jednak są znacznie bardziej uniwersalne i sprawdzają się na różnych trasach.

Narty Völkl na skitury

Także zapaleni skiturowcy znajdą poszerzoną w tym roku kolekcję nart z modelami BMT i nową linią RISE, a wśród nich także modele dedykowane specjalnie dla pań.

Narty Völkl - freeride & freestyle

Narciarze i narciarki freeride'owe mają do dyspozycji kilka modeli m.in. z linii BLAZE, KATANA i MANTRA. Wyjątkowa graficznie linia REVOLT i BASH jest przeznaczona dla freestylu.

Narty Völkl FLAIR - tylko dla Pań

Producent nie zapomniał również o specjalnych wymaganiach na stoku ze strony pań. Dla narciarek o różnych stopniu zaawansowania Völkl proponuje elegancją linie FLAIR o różnych wariantach konstrukcyjnych dedykowanych jednak pod damską sylwetkę. Damskie narty Voelkl zachwycają oryginalną szatą graficzną, a także z łatwością umożliwiają inicjowanie wchodzenia w zakręty, sprawdzając się do treningu w różnych warunkach, na stoku i poza nim. Ich konstrukcja również bazuje na harmonijnym połączeniu drewna z centralnym sidewall, uzupełnionych dodatkowo o profil TiP.

Juniorskie narty Völkl

Modele dorosłe przerzucone są także na bogatą linię JUNIOR z uwzględnieniem potrzeb najmłodszych narciarzy. Zachwycają lekkością, zwrotnością oraz wytrzymałością, dzięki czemu znakomicie sprawdzają się w różnorodnych warunkach. Narty Voelkl sprawdzają się zarówno dla początkujących, jak również i dla dzieci, które zaczynają startować w swoich pierwszych zjazdach.

Grip Walk w nartach Völkl

Każda para nart Völkl, z wyjątkiem modeli RACE jest wyposażona w wiązania kompatybilne z promowanym przez producenta systemem grip walk, ułatwiających wygodniejsze chodzenie w butach narciarskich. Marka Voelkl narty produkuje z myślą o szerokim spektrum potrzeb i umiejętności narciarzy w różnym wieku. Jeśli poszukujesz pomocy w doborze odpowiednich nart, skorzystaj z naszej bazy wiedzy lub skontaktuj się z naszymi pracownikami. Zapraszamy!