Kije i pokrowce Redster

Często pomijanym, a bardzo ważnym elementem wyposażenia narciarza są odpowiednie kije. Ich rola jest istotna nie tylko dla utrzymania prawidłowej postawy, ale także dla zachowania bezpieczeństwa na stoku oraz zachowania możliwości precyzyjnego manewrowania. Kije narciarskie Atomic Redster wchodzą w skład flagowej kolekcji austryjackiej marki. Zostały opracowane jako uzupełniające osprzętowanie do nart i obuwia z tej samej serii – dzięki czemu możesz kompleksowo zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze elementy wyposażenia, które zapewnią Ci najlepszy performance na każdym stoku.

W ofercie zebraliśmy kije ATomic wykonane z aluminium oraz z lekkiego i trwałego włókna węglowego. Jest to materiał, który cenią sobie nawet zaawansowani użytkownicy. Lekkość oraz trwałość przekładają się na osiągi na stoku. W zależności od potrzeb możesz wybrać wariant, który najlepiej wpisze się w Twoje potrzeby oraz dostępny budżet na sprzęt narciarski.

Marka Atomic nie zapomina jednak także o młodszych zawodnikach i młodych entuzjastach wyścigów. Trwałe kijki Atomic Redster występują również w wariancie dedykowanym dla juniorów. Już od najmłodszych lat warto zapoznać trenujące dziecko z wysokiej jakości sprzętem, aby jego nauka mogła przebiegać efektywnie i bezpiecznie.

Kije i pokrowce Redster

Dostępne w ofercie Ski Race Center kije narciarskie Atomic Redster dostępne są w różnych wariantach. Dzięki temu możesz dobrać sprzęt, który najlepiej sprawdzi się w odniesieniu do Twoich potrzeb. Proponujemy najlepszy sprzęt, w bardzo atrakcyjnych ofertach.

W ofercie dostępne są kijki serii Redster:

 • aluminiowe (lekkie, trwałe i w przystępnej cenie),
 • węglowe (niezrównanie trwałe, bardzo lekkie, a także odpowiednie nawet dla najbardziej wymagających użytkowników),
 • wyposażone w twarde, stalowe groty,
 • o prostym korpusie (modele standardowe, odpowiednie do jazdy wyczynowej),
 • o wygiętym i odpowiednio profilowanym korpusie (który jest ceniony przez wielu zawodników trenujących slalom gigant).

Kijki Atomic Redster sprawdzą się na każdej trasie, a dzięki wykorzystaniu w nich autorskich technologii marki, zapewnią one komfort użycia i bezpieczeństwo. Modele wchodzące w skład serii są wyposażone w system SQS, który minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji, jeśli na trasie dojdzie do wypadku (lub zderzenia z przeszkodą lub innym narciarzem).

Kije muszą pomagać w jeździe, a nie ją utrudniać. Z tego względu projektanci marki przykładają ogromną wagę do projektu ich formy. Połączenie lekkich i trwałych materiałów z aerodynamiczną konstrukcją sprawia, że użytkownik może rozwijać pełnię swoich możliwości, pełną prędkość, bez konieczności rezygnowania z komfortu.

Co wyróżnia kijki Atomic Redster

Poszczególne produkty firmowane przez markę Atomic odznacza różnorodna funkcjonalność. Technologie i rozwiązania konstruktorskie marki przekładają się na najwyższą jakość performansu na stoku. Zaliczyć do nich można przede wszystkim:

 • Aluminum Pole Technology – w przypadku modeli wykonanych z aluminium;
 • Carbon Pole Technology – w przypadku modeli wykonanych z włókna węglowego;
 • Ergonomic AMT Grip oraz Ergonomic M-Fit – dla poprawy komfortu i pewniejszego chwytu;
 • SQS (Safety Quick Release) – innowacyjny system bezpieczeństwa.

SQS to technologia, która zwiększa bezpieczeństwo w czasie jazdy. Kije pomagają w utrzymaniu postawy i nabieraniu prędkości, ale w momencie upadku mogą okazać się niebezpieczne dla użytkownika. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji, marka Atomic postawiła na rewolucyjne rozwiązanie: Safety Quick Release to technologia, która gwarantuje błyskawiczne wypięcie kijków w sytuacji awaryjnej. Po napięciu pasków blokada jest zwolniona, a kije zostają uwolnione.

Kije narciarskie Atomic Redster ULTRA

W serii na uwagę zasługują przede wszystkim kije narciarskie Atomic Redster Ultra. To model odznaczający się lekkością, solidnością i dobrą aerodynamiką. Dzięki temu wytrzymują uderzenia w tyczki w czasie jazdy slalomowej, co zapewnia zawodnikowi możliwość uzyskania jak najlepszego wyniku. Model Atomic Redster Ultra odznacza:

 • konstrukcja Ultra Carbon 6* – co oznacza, że są to najlżejsze i najbardziej wytrzymałe kije, jakie można znaleźć w ofercie Atomic;
 • trwały korpus z włókna węglowego
 • karbidowy grot – dla dobrej przyczepności i nabieranie prędkości;
 • 40-milimetrowy talerzyk typu Race;
 • rączkę serii Redster – wyróżnia ją kompatybilność ze slalomowymi osłonami kijów i dodatkowo wyściełanym, miękkim paskiem Redster.

To jeden z flagowych produktów, dzięki którym cała seria cieszy się tak dobrą renomą wśród użytkowników. Znakomita trwałość i lekkość sprawiają, że wyścić po medal może przebiegać przy wykorzystaniu pełni potencjału zawodnika.

Kijki Atomic – Redster także dla młodych zawodników

W ofercie Ski Race Center dostępny jest ogromny wybór kijów w wariancie junior. To modele nieco krótsze, które z łatwością można dobrać tak, aby zapewniały utrzymanie wygodnej postawy, niezależnie od wzrostu dziecka. Kijki Atomic Redster junior są dostosowane swoją konstrukcją do budowy ciała nastolatków, dzięki czemu nie będą obciążać zawodnika w czasie jazdy, a przy tym zapewnią możliwość wygodnego manewrowania i nauki płynnego wchodzenia w zakręty. Korpus wykonany z lekkiego, ale trwałego aluminum zapewni wytrzymałość, nawet przy intensywnej eksploatacji. Kije nie pękają w kontakcie z bramkami, dzięki czemu Twój junior może bez przeszkód trenować zjazd slalomowy i szlifować swoje umiejętności.

Modele dostępne w ofercie odznacza dopasowany do gustu młodszych użytkowników design. Trzon kijków ozdobiony jest sportową grafiką w żywych kolorach. Polecamy długości kijków, odpowiednie dla młodszych użytkowników, o długości już od 70 cm. Kije dostępne z prostym lub profilowanym korpusem.

Potrzebujesz uzupełnić swoje osprzętowanie na stok? Sięgnij po kije narciarskie Atomic Redster i poznaj niezrównaną jakość, której zaufały tysiące zadowolonych użytkowników. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na nadchodzący sezon.