Close
Kaski narciarskie damskie

Kaski narciarskie damskie Jest 58 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 58 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 58 elementów

Idealne kaski narciarskie damskie

Planując górski wyjazd sportowy musimy zadbać o wyposażenie, które zapewni nam bezpieczeństwo. Z roku na rok coraz większa ilość kobiet decyduje się na podjęcie nauki narciarstwa. Podczas zjazdów narciarskich może nas spotkać wiele niespodziewanych sytuacji. Dzięki odpowiednim akcesoriom, które zapewnią ochronę, będziemy mieć pewność, że nic poważnego się nie wydarzy.

Bardzo ważnym elementem należącym do wyposażenia narciarskiego jest kask. Jest to rodzaj ochronnego nakrycia głowy, którego nie może zabraknąć podczas jazdy na nartach zjazdowych oraz skoków narciarskich. Nie ważne czy sport ten uprawiany jest rekreacyjnie czy zawodowo.

Kaski narciarskie dla kobiet - budowa

Kask na narty dla kobiet składa się z dwóch głównych warstw: zewnętrznej i wewnętrznej. Jego zewnętrzna warstwa wykonana jest z twardego tworzywa, którym najczęściej jest włókno węglowe. Dzięki temu zapewnia większą wytrzymałość i odporność na uderzenia oraz przebicia. Natomiast warstwa wewnętrzna wyłożona została materiałem antybakteryjnym. Dodatkowo każdy rodzaj tego akcesorium wyposażony jest w regulowaną wentylację oraz specjalny uchwyt uniemożliwiający spadanie okularów narciarskich.

Kaski narciarskie dla kobiet są również zaopatrzone w zapięcie z możliwością dodatkowej regulacji długości oraz zdejmowane, miękkie ochraniacze na uszy. Dzięki nim narząd słuchu oraz ozdabiająca go biżuteria są zabezpieczone przed urazami.
Poza tym niektóre akcesoria tego typu mają część podbródkową, która chroni przy bardziej ekstremalnych rodzajach zjazdów.

Kaski narciarskie damskie charakteryzują się różnorodnością kolorów oraz wzorów ich zewnętrznej warstwy. Dzięki temu stanowią odrębną stylistykę i nie ma możliwości pomylenia ich z innymi kategoriami kasków. Poza tym posiadają regulację w zakresie obwodu głowy.

W ostatnich latach na rynku coraz bardziej popularne stają się kaski uposażone w ochronną szybkę, która stosowana jest zamiennie z goglami narciarskimi. Stosowanie ochronnego nakrycia głowy wymaga założenia go na gołą głowę. Jeśli wymóg ten nie zostanie spełniony, kask nie będzie spełniał swoich funkcji, co może być tragiczne w skutkach.

W naszej ofercie znajdziesz kaski narciarskie Atomic oraz kaski narciarskie Salomon. Sprawdź wszystkie dostępne modele!

Close