Kaski narciarskie Damskie

Oferujemy znakomitej klasy sprzęt narciarski, a w tym także kaski narciarskie damskie. Z roku na rok coraz większa ilość kobiet decyduje się na podjęcie nauki narciarstwa. Planując górski wyjazd sportowy musimy zadbać o wyposażenie, które zapewni nam bezpieczeństwo. 

Podczas zjazdów narciarskich może nas spotkać wiele niespodziewanych sytuacji, jednak dzięki odpowiednim akcesoriom, które zapewnią ochronę, będziemy mieć pewność, że jest się gotowym na każdą ewentualność. Bardzo ważnym elementem wyposażenia narciarskiego jest kask. To ochronne nakrycie głowy musi być obecne podczas jazdy na nartach zjazdowych, niezależnie od tego czy sport ten uprawiany jest rekreacyjnie czy też zawodowo. Warto postawić na wysokiej jakości ochraniacze, takie jak kask właśnie. 

Kaski narciarskie damskie w sklepie skiracecenter.pl

Kaski narciarskie damskie charakteryzują nie tylko konstrukcją doskonale dopasowaną do budowy kobiecej czaszki, ale także odznaczają się różnorodnością kolorów oraz wzorów zdobiących zewnętrzną skorupę. Poszczególne modele posiadają regulację w zakresie obwodu głowy, wygodną wyściółkę, paski mocujące, a także wywietrzniki aby w czasie jazdy ciepło i wilgoć mogły być dobrze odprowadzane od głowy. W ostatnich latach na rynku coraz bardziej popularne stają się kaski uposażone w ochronną szybkę, która stosowana jest zamiennie z goglami narciarskimi. Stosowanie ochronnego nakrycia głowy wymaga założenia go na gołą głowę. Jeśli wymóg ten nie zostanie spełniony, kask nie będzie spełniał swoich funkcji, co może być tragiczne w skutkach. W naszej ofercie znajdziesz kaski narciarskie Atomic oraz kaski narciarskie Salomon. Sprawdź wszystkie dostępne modele!

Damskie kaski narciarskie - ich budowa

Damskie kaski narciarskie składają się z dwóch głównych warstw: zewnętrznej i wewnętrznej. Jego zewnętrzna warstwa wykonana jest z twardego tworzywa, którym najczęściej jest włókno węglowe. Dzięki temu zapewnia większą wytrzymałość i odporność na uderzenia oraz przebicia. Natomiast warstwa wewnętrzna wyłożona została materiałem antybakteryjnym oraz pianką zapewniającą amortyzację i dopasowanie do głowy. Dodatkowo każdy rodzaj kasku narciarskiego damskiego wyposażony jest w regulowaną wentylację oraz specjalny uchwyt zsuwaniu się gogli narciarskich z czoła. Kaski narciarskie damskie są również zaopatrzone w zapięcie z możliwością dodatkowej regulacji długości oraz zdejmowane, miękkie ochraniacze na uszy. Dzięki nim narząd słuchu oraz ozdabiająca go biżuteria są zabezpieczone przed urazami. Poza tym niektóre kaski narciarskei damskie mają część podbródkową, która chroni przy bardziej ekstremalnych rodzajach zjazdów.

Warto także podkreślić, że w przeciwieństwie do kasków dedykowanych dla mężczyzn, damskie kaski narciarskie są odpowiednio lekkie, aby podczas spędzania wielu godzin na stoku narciarskim nie obciążać nadmiernie karku oraz barków. Dzięki temu można cieszyć się zarówno bezpieczeństwem, jak również zadbać o komfort w czasie zjazdów na stoku 

Kaski narciarskie damskie charakteryzują się także różnorodnością kolorów oraz wzorów ich zewnętrznej warstwy. Dzięki temu można dobrać je kolorystycznie do reszty odzieży lub postawić na model rzucający się w oczy. Poza tym kaski posiadają także regulację w zakresie obwodu głowy. W ostatnich latach na rynku coraz bardziej popularne stają się kaski wyposażone również w ochronną szybę, która stosowana jest zamiast gogli. 

Aby kask narciarski damski zadziałał jak trzeba, należy nałożyć go bezpośrednio na gołą głowę. Jeśli wymóg ten nie zostanie spełniony, kask nie będzie spełniał wszystkich swoich funkcji, co może prowadzić do poważnej w skutkach kontuzji. W naszej ofercie znajdziesz kaski narciarskie damskie Atomic oraz Salomon, wyposażone w ciepłą wyściółkę, dzięki czemu sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych, chroniąc głowę, zapewniając ciepło oraz jak najlepszą wentylację. Sprawdź przygotowaną przez nas ofertę - z pewnością znajdziesz wśród niej model, który spełni wszystkie Twoje wymagania. 

W naszej ofercie znajdziesz kaski narciarskie Atomic oraz kaski narciarskie Salomon. Sprawdź wszystkie dostępne modele!