Savor

Gogle narciarskie poprawiają widoczność na trasie, ale także chronią twarz oraz wzrok przed promieniowaniem UV oraz oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Wyjście na stok może być w pełni komfortowe jedynie wtedy, kiedy niezależnie od zmieniających się warunków, można dostrzec każdą przeszkodę i zmianę terenu. Niezależnie jednak od poziomu zaawansowania, warto stawiać na wyposażenie wysokiej jakości, które pomoże w dalszym doskonaleniu techniki. W naszej ofercie dostępne są gogle narciarskie Atomic Savor, czyli popularna i chętnie wybierana kolekcja podstawowa, stworzona z myślą o potrzebach osób początkujących oraz odpowiednich na mniej wymagające trasy. Technologie opracowywane przez lata przez inżynierów marki przekładają się na wygodę oraz doskonałą widoczność, przy zachowaniu przystępnej ceny oraz szerokiego wyboru dostępnych opcji. Jeśli poszukujesz dobrych prostych gogli, które sprawdzą się na większości standardowych tras, sprawdź co ma do zaoferowania linia Atomic Savor.

Gogle Atomic Savor – podstawowe gogle w ofercie marki

Podstawowa seria Atomic Savor jest linią cylindrycznych gogli, która dostępna jest w ofercie marki już od wielu lat. Każda generacja jest jednak odświeżana i uzupełniona o niezbędne udogodnienia – niezmiennie stwarzając komfortowe warunki do cieszenia się czasem aktywnie spędzonym na stoku.

Konstrukcja gogli (ramka Live Fit Frame) jest sztywna, ale dobrze dopasowuje się do kształtu wielu twarzy dzięki ergonomicznej konstrukcji. Nieco grubsza ramka zapewnia dobrą ochronę szkła niemal z każdej strony – obudowa jest charakterystycznie wykrojona, osłaniając szyby od góry i po bokach. Przy dolnej krawędzi ramka otwiera się w rozpoznawalnym dla tej serii wycięciu. Gogle Atomic Savor można także w zależności od potrzeb uzupełnić o zamienne szyby w innym odcieniu. Technologia łatwej wymiany szkła (Easy Lens Switch) umożliwia to w mgnieniu oka, bez konieczności użycia narzędzi.

Mimo sztywności konstrukcja zapewnia jednak odpowiednią wentylację oraz zapobiega parowaniu szyb od wewnętrznej strony gogli. Warstwa Anti-fog Inner Lens na szybach poprawia komfort w czasie jazdy, chroniąc przed nawarstwieniem się na niej pary wodnej. Pasek gogli jest szeroki, solidny, podklejony silikonowymi wstawkami, aby ograniczyć jego przesuwanie po kasku, a przy tym oferuje możliwość regulacji do wybranego obwodu.

Niezawodna jakość – szyby w serii Atomic Savor

Mimo iż gogle narciarskie Atomic Savor określane są mianem serii podstawowej, nie oznacza to, że ich jakość odbiega znacząco od wariantów wysokopółkowych. Marka Atomic stawia na zachowanie najwyższej jakości szyb ochronnych, które (w zależności od stopnia zaciemnienia) chronią przed promieniowaniem UV i pozwalają na zachowanie optymalnej widoczności na stoku.

Model spotkamy w różnych wariantach budżetowych – zarówno z najbardziej podstawowym szkłem o zaciemnieniu S2, jak również w kategoriach S1, S2, S3 w przypadku:

  • szkła Stereo (Stereo Lens Technology), które gwarantuje zachowanie doskonałej widoczności kolorów i wszystkich kontrastów;
  • szkieł fotochromatycznych (Photochromic Lens Technology), które dynamicznie reagują na zmieniające się warunki nasłonecznienia;
  • szyb w wariancie HD (HD Lens Technology), czyli najlepszych szyb producenta opracowanych poprzez wykorzystanie kryształów osadzonych między podwójną soczewką, zapewniając doskonałą widoczność cieni i klarowność szczegółów w każdych warunkach.

Wszystkie szkła linii Atomic Savor pokryte są także wysokiej jakości warstwą Anti-Fog (8x Anti-fog Inner Lens) zapobiegającą parowaniu. Z zewnątrz pokrywa je również dodatkowa powłoka (Hydrophobic Lens Coating), która odpowiada za szybkie ściekanie wody oraz topniejącego śniegu z powierzchni gogli, bez pozostawiania na ich powierzchni zacieków.

Gogle narciarskie Atomic Savor – standard w dobrej cenie

Gogle narciarskie Atomic Savor stanowią wszechstronną opcję w szerokiej gamie produktów austryjackiej marki. Łączą w sobie trwałość, prosty design z ponadczasowym, sportowym stylem. To gogle, które okażą się niezawodne na większości tras. Ich konstrukcja posiada wszelkie cechy, które umożliwiają w pełni komfortową, rekreacyjną jazdę na przygotowanym stoku. Są wyposażone w klasyczne, podwójne cylindryczne soczewki (Cylindrical Double Lens), które poszerzają pole widzenia nawet o 20% w porównaniu z innymi modelami z tej kategorii.

Budowa ramki gwarantuje zachowanie wygody nawet podczas wielu godzin spędzonych na stoku – bez podrażnień i otarć. Ramka gogli jest średniej wielkości, dzięki czemu dopasuje się do budowy twarzy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Seria w większości dostępna jest z ramką standardowej wielkości (Medium Fit), ale na rynku spotkamy też wersję Atomic Savor BIG HD z powiększoną ramką (Large Fit), dla jeszcze lepszego dopasowania. W naszej ofercie dostępne są również modele w rozmiarze S, dedykowane dla węższych twarzy.

Gogle dostępne w kilku wariantach kolorystycznych. Do wyboru są zarówno stonowane modele (które dedykowane są w szczególności dla pań), jak również google w kontrastowym wykończeniu i jaskrawych kolorach. Sprawdź jakie warianty pojawiły się w naszej aktualnej ofercie. Zachęcamy do skorzystania z naszych poradników, w których podpowiadamy jak dobrać odpowiednie gogle dla siebie.