Smary narciarskie

Poszukujesz wysokiej jakości preparatów do konserwacji ślizgu Twoich nart? Polecamy profesjonalne smary narciarskie marki Holmenkol – światowego lidera w kwestii dostarczania użytkownikom najlepszych narzędzi i środków do konserwacji nart. W ofercie Ski Race Center dostępne są smary w wielu wariantach, dedykowanych na zróżnicowane warunki pogodowe. W zależności od preferowanego stylu jazdy, rodzaju odbieranych tras oraz jakości pokrywy śnieżnej, narty należy odpowiednio przygotować. Twoja technika może być odpowiednio wsparta przez odpowiedni preparat, który pomoże w płynnym wchodzeniu w zakręty, poprawi przyczepność, a także - przede wszystkim - zabezpieczy ślizg nart.

Profesjonalne smary narciarskie

Czy wiesz, że odpowiednia konserwacja sprzęty wpływa nie tylko na jego trwałość, ale również bezpieczeństwo użytkownika? Smary narciarskie poprawiają komfort użytkowania, a także kompleksowo chronią sprzęt. Stosując produkty znanych i cenionych marek, możemy być spokojni o dobry stan naszego sprzętu narciarskiego. Jest to jedna z najprostszych inwestycji, a zarazem oszczędności, jakie można poczynić. Dobrze zakonserwowany ślizg nart umożliwia cieszenie się z jazdy na każdej trasie, niezależnie od warunków. Z naszej oferty można dobrać odpowiedni smar do nart, wśród których można znaleźć:

 • produkty uniwersalne, przydatne w każdych warunkach;
 • smary na naturalnej bazie parafinowej;
 • pakowane po 2 sztuki zestawy smarów dedykowanych na różny zakres temperatur i rodzaju pokrywy śnieżnej - przeznaczone do użycia na gorąco;
 • poręczne smary narciarskie zamknięte w wygodnym do użytku sztyfcie, dodatkowo wyposażone w filcową końcówkę do aplikacji produktu.

Marka Holmenkol działa na rynku europejskim od roku 2002, ale jej początki sięgają działalności znanego chemika, dr Max Fischera, który zrewolucjonizował rynek produktów do pielęgnacji nart. Początki działalności marki sięgają lat 20. ubiegłego stulecia. Dr Fischer wpadł na genialny pomysł aby zabezpieczać strukturę ślizgu nart przy pomocy mieszanki naturalnych wosków. Wodoodporna warstwa konserwuje spód narty i poprawia jej zwrotność na stoku. Holmenkol proponuje obok wysokiej jakości preparatów oferuje także narzędzia, przy pomocy których można przeprowadzić wszystkie potrzebne zabiegi pielęgnacyjne na ślizgu nart.

Wosk do nart – zadbaj o swój ślizg

W naszej bogatej ofercie znajdziesz nowoczesne smary do nart, które zapewniają odpowiedni poziom poślizgu podczas użytkowania. Smar idealnie przenika w szczelinę pomiędzy powierzchnię ślizgu i powierzchnię po której jedziemy. Utworzona warstwa poślizgowa odseparowuje te powierzchnie, a tym samym poprawia wygodę jazdy i chroni sprzęt przed zniszczeniem. Podstawowym składnikiem smarów narciarskich jest parafina, która posiada określoną temperaturę topnienia. Różne dyscypliny narciarskie wymagają zastosowania odmiennych produktów. Jeśli nie wiesz, który smar powinieneś wybrać, skorzystaj z fachowego doradztwa naszych doświadczonych i wykwalifikowanych ekspertów.

Znajdziesz u nas profesjonalne smary na narty renomowanej firmy Holmenkol. Możesz również zakupić całe zestawy smarów, które perfekcyjnie sprawdzają się podczas wyjazdów, ale nie tylko. Polecamy w szczególności uniwersalne, ekologiczne preparaty, dedykowane do smarowania nart oraz snowboardów. To praktyczne rozwiązanie dla osób będących w podróży lub do naniesienia dodatkowej warstwy produktu tuż przed wyruszeniem na stok. Oferujemy produkty przeznaczone do użycia na starym śniegu (miękka pokrywa), takie jak:

 • Natural Wax Fluid (smar w sztyfcie),
 • Natural Wax Stick (smar w sztyfcie),
 • Fluor Wax Fluid (smar fluorowy w postaci fluidu),
 • Natural Skiwax (parafinowy, ekologiczny, uniwersalny smar).

Praca z preparatami jest prosta, nawet dla osób początkujących. Wystarczy dokładnie oczyścić ślizg, a następnie nałożyć warstwę preparatu. Na koniec należy wpracować go przy pomocy filcowej końcówki. To proste i wszechstronne smary narciarskie, które sprawdzą się dla większości użytkowników – w szczególności na mniej wymagających trasach, w czasie niezbyt niskiej temperatury. Są to produkty, które zawsze warto mieć pod ręką. Bez trudu można pomieścić je wewnątrz torby podróżnej lub plecaka, a także uzupełnić zapas. Proponujemy bardzo atrakcyjne ceny i szeroki wybór.

Produkty dla szczególnie wymagających – smary do nart zjazdowych i biegowych

Smary do nart zjazdowych formułowane są z myślą o możliwości przygotowania nart na zmienne warunki pogodowe. Twardość pokrywy śnieżnej decyduje o tym po jaki typ smaru najlepiej sięgnąć. Zdecydowanie wiedzą o tym wszyscy zawodnicy oraz narciarze z nieco większym doświadczeniem. W asortymencie Ski Race Center dostępny jest wosk do nart biegowych, który można dobrać do konkretnych zakresów temperatury. W przypadku świeżego śniegu oraz pokrywy mocno zmrożonej polecamy:

 • Alphamix (smar żółty) przydatny przy temperaturze od 0°C do -4°C;
 • Betamix (smar czerwony) przydatny prz temperaturze od -4°C do -14°C;
 • Ultramix (smar niebieski) przydatny przy temperaturze od -14°C do -20°C;
 • Fluorowy smar zawodniczy (smar zielony) przydatny prz temperaturze od -10°C do -18°C, w szczególności na mocno zmrożony, agresywny i twardy śnieg; smar uniwersalny.

Poszczególne smary sprzedawane są w kostkach o wadze 35 g, pakowanych po 2 sztuki w opakowaniu. Dzięki szerokiemu szerokiemu zakresowi, jaki oferują poszczególne preparaty, można być przygotowanym na każde warunki pogodowe. Smarowanie nart warto powtarzać przed każdą wyprawą na stok, dzięki czemu nawet w bardzo trudnych warunkach można utrzymać pełną kontrolę nad kierunkiem jazdy.

Smary do nart biegowych oraz konserwowania ich w podstawowym zakresie są łatwe w użytkowaniu i nie wymagają specjalnych umiejętności czy zaawansowania. W przypadku przygotowywania nart do stylu łyżwowego czasem warto sprzęt oddać w ręce specjalisty, który dokładnie będzie wiedział, która ze stref wymaga specjalnej atencji. Rutynowa pielęgnacja nie wymaga jednak oddawania sprzętu do serwisu. Całość “pielęgnacji” przebiega w kilku krokach. Ważne, aby nie nakładać smaru w strefie trzymania/odbicia.

Każdy z preparatów dostępnych w naszej ofercie odznacza się konkretnymi warunkami użycia – stopniem nagrzania stopy żelazka, a także zakresem temperatur na stoku, przy których jego działanie będzie najefektywniejsze. Ważne, aby pielęgnacja była regularna. Dzięki temu można z łatwością uniknąć powstania uszkodzeń na powierzchni ślizgu nart – co może wiązać się z koniecznością wymiany pary ulubionych “desek” na nową.

Proponujemy smary narciarskie dostępne w formie kosteczek, a także w formie poręcznych sztyftów z filcową końcówką przeznaczoną do precyzyjnego rozprowadzenia i wpracowania produktu w ślizg. Dystrybuujemy wyłącznie najlepsze preparaty, z których mogą korzystać zarówno amatorzy, jak i profesjonalni zawodnicy. Sam możesz zadecydować o tym w jaki sposób przygotujesz swoje narty do wyzwań danej trasy - zadecyduj mądrze i postaw na cenione produkty Holmenkol.

Zobacz też:

Narzędzia narciarskie | Plecaki i torby narciarskie | Suszarki i grzałki narciarskie

Brak produktów do wyświetlenia