Rowery Górskie Unisex

Rowery górskie MTB (MTB – Mountain Terrain Bike) są przeznaczone do jazdy po leśnych ścieżkach i górzystym terenie. Posiadają najlepszej jakości osprzęt z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologii .

Specjalnie wzmocniona rama, wraz z mocnymi hamulcami i szerokimi kołami dają świetną przyczepność na stromych wzniesieniach i nierównym podłożu. Nasze rowery górskie świetnie nadają się dla zaawansowanych amatorów ścigających się w zawodach, jak i dla zaczynających swoją przygodę z MTB. 

Do kategorii rowerów górskich należą:

  • rowery górskie XC hardtail - z przednim amortyzatorem przeznaczone do wydajnej pracy w lżejszym terenie. Brak tylnego amortyzatora zwiększa wydajność dzięki sztywnej ramie. Praca rowerzysty jest przenoszona bezpośrednio na układ napędowy. Przykłądowy model roweru  XC Hardtail: Giant Talon 1 LTD 
  • rowery górskie XC full suspension - dzięki zastosowaniu tzw. dumpera - tylnego amortyzatora dają większy komfort i kontrolę jazdy w cięższym terenie. Przykładowy model XC FULL SUSPENSION: Giant Anthem
  • rowery trailowe oraz enduro o skoku zawieszenia w okolicach 140 - 160mm, przeznaczone do zjazdów trasami enduro, nadają się do podjazdów, jednak skonstruowane są tak, aby ich pełna wydajność była wykorzystywana podczas zjeżdżania w ciężkim terenie, włącznie ze skokami.
  • rowery DH - wyposażone w zawieszenie o największym tzw. skoku (nawet do 200mm), przeznaczone są do tzw. kolarstwa grawitacyjnego typu downhill, czyli jazdy w ekstramalnie trudnym terenie.

Klientów z okolic Warszawy zapraszamy do naszego sklepu rowerowego, poniżej prezentujemy modele rowerów Giant dostępnych w naszym salonie w Pruszkowie.

Poszukujesz jednośladu dla siebie? W naszym asortymencie z pewnością znajdziesz model, który najlepiej wpasuje się w Twoje potrzeby i oczekiwania. Rowery górskie unisex, znane także jako rowery MTB (Mountain Terrain Bike) są przeznaczone do jazdy po leśnych ścieżkach i górzystym terenie. Aby było to możliwie jak najbardziej komfortowe, posiadają one najlepszej jakości wytrzymały osprzęt oraz konstrukcję, która pozwala na skuteczne pochłanianie wstrząsów. Specjalnie wzmocniona rama, wraz z mocnymi hamulcami i szerokimi kołami dają świetną przyczepność na stromych wzniesieniach oraz nierównym podłożu. Nasze rowery górskie unisex świetnie nadają się dla zaawansowanych amatorów ścigających się w zawodach, jak i dla zaczynających swoją przygodę z MTB.

Górskie rowery unisex to warianty dedykowane zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Ich forma jest bardziej uniwersalna. W większości są to jednak rowery dedykowane dla mężczyzn. W odróżnieniu od damskich modeli są większe, wyższe i cięższe. Mogą się różnić także paletą kolorystyczną, ale w tym punkcie różnice się kończą. Jest to opcja dla wysokich, dobrze zbudowanych osób, najczęściej mocno zaangażowanych w kolarstwo. W tej kategorii znajdują się roweru dopasowane do szerokiej skali trudności trasy, dzięki czemu zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane mogą znaleźć tutaj swój wymarzony rower górski.

Najlepsze rowery górskie unisex

W naszym asortymencie znajdziesz najlepsze rowery górskie unisex, pochodzące od renomowanych marek, takich jak Giant. Proponujemy licznie serie, wchodzące w skład oferty marki. Poszczególne rowery charakteryzują się nieco odmienną krzywizną ramy, a także doborem elementów wyposażenia dodatkowego. Nasz salon stacjonarny również jest doskonale zaopatrzony, więc w razie problemów z wyborem zachęcamy do wizyty. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych rodzajów jednośladów górskich, które dostępne są w wariancie unisex. Należą do nich:

  • rowery górskie XC hardtail - wyposażone w przedni amortyzator, który przeznaczony jest do wydajnej pracy w lżejszym terenie. Brak tylnego amortyzatora zwiększa wydajność dzięki sztywnej ramie, a praca rowerzysty jest przenoszona bezpośrednio na układ napędowy. Przykładowy model: XC Hardtail: Giant Talon 1 LTD.
  • rowery górskie unisex XC full suspension - wyróżniają się zastosowaniem tzw. dampera, czyli tylnego amortyzatora. Sprawia to, że te modele dają większy komfort oraz kontrolę jazdy w cięższym terenie. Przykładowy model: XC FULL SUSPENSION: Giant Anthem.
  • rowery trailowe oraz enduro - o skoku zawieszenia w okolicach od 140 do 160 mm, przeznaczone głównie do zjazdów trasami typu enduro. Nadają się znakomicie do podjazdów, jednak skonstruowane są tak, aby ich pełna wydajność była wykorzystywana podczas zjeżdżania w ciężkim terenie, włącznie ze skokami.
  • rowery DH - wyposażone są w zawieszenie o największym tzw. skoku (nawet do 200 mm). Przeznaczone są do tzw. kolarstwa grawitacyjnego typu downhill, czyli jazdy w ekstremalnie trudnym terenie.

W naszym asortymencie znajdziesz najlepsze modele przeznaczone do jazdy po mniej i bardziej wymagającej nawierzchni. Od delikatnych podjazdów, po skaliste, górskie ścieżki oraz trenowanie skoków na rampach.

Rower górski unisex i jego główne zalety

Rower górski unisex, jak wskazuje na to nazwa, dedykowany jest do jazdy po trudnym terenie, lecz nie tylko! Konstrukcja jednośladów jest świetna do poruszania się po zróżnicowanej nawierzchni, co oznacza że rower tego typu znajdzie zastosowanie zarówno w mieście, jak i poza nim, na górskim szlaku.

Lekka, wzmocniona rama, duża ilość przerzutek, dobra amortyzacja, tarcze oraz szerokie, stabilne koła zapewniają wysoki komfort jazdy w każdych warunkach. Nie bez przyczyny górskie rowery unisex stanowią tak popularną opcję wśród młodych osób, które poszukują uniwersalnego roweru. Wiele osób w ciągu tygodnia pracy może korzystać z jednośladu w charakterze środka transportu, a w weekend wybrać się na rajd lub wycieczkę. Są to także rowery, które doskonale przystosowane są do przemieszczania się w trudnym terenie - znakomite dla sportowców i zawodników poszukujących niezawodnych rozwiązań, odpowiednich na każdą trasę.

Kolejną zaletą jest duża dostępność rowerów tego typu oraz części zamiennych i osprzętowania. Wiele z nich, jak np. rama są wykonane z lekkich, odpornych na uszkodzenia stopów, dzięki czemu sprawdzają się praktycznie w każdym terenie. Wytrzymała konstrukcja ramy idzie w parze z kołami o różnym bieżniku. Rodzaj opon można dopasować do bardziej lub mniej wymagających warunków, dzięki czemu można cieszyć się funkcjonalnością kilku typów rowerów, inwestując zaledwie w jednej. Rower górski unisex to doskonała opcja na prezent dla młodej osoby, która nie zdecydowała jeszcze jaki typ kolarstwa będzie trenować.

Budowa ramy jest na tyle uniwersalna, że sprawdzi się zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Nawet w czasie pokonywania wielogodzinnej trasy postawa, jaką rower górski wymusza na użytkowniku jest komfortowa. W zależności od regulacji siodełka można pochylać się do przodu nieco bardziej, co jest przydatne podczas rozwijania większych prędkości albo usiąść prosto, co jest preferowane w czasie jazdy po mieście. Ponadto, jednoślady tego typu umożliwiają także rozwijanie dużych prędkości - głównie ze względu na lekkość osprzętowania. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku brania udziału w różnego typu zawodach oraz trenowania bardziej wymagającej jazdy górskiej.

Potrzebujesz porady albo nie wiesz na jaki model najlepiej postawić? Skontaktuj się z nami, a pomożemy wybrać odpowiedni rower górski unisex, który pozwoli Ci cieszyć się z czasu spędzonego na świeżym powietrzu. Nasi doświadczeni specjaliści pomogą dopasować pojazd do Twoich potrzeb oraz preferowanego stylu jazdy, niezależnie od poziomu zaawansowania. Wszelkie zapytania można kierować na naszą infolinię albo poprzez stronę. Klientów z okolic Warszawy zapraszamy także do odwiedzenia naszego sklepu rowerowego w Pruszkowie. Zapraszamy!