Rowery Górskie

W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej klasy jednoślady dedykowane do jazdy górskiej. Jak sama nazwa wskazuje, rower górski MTB (Mountain Terrain Bike) to pojazd dedykowany do jazdy po leśnych ścieżkach i nierównym, górzystym terenie. Wiele osób postrzega tego typu modele jako bardzo uniwersalny wybór, a dzieje się tak ze względu na możliwość wszechstronnego wykorzystanie takiego roweru. Jazda na nim będzie bowiem komfortowa zarówno w mieście, jak również poza nim. Rower górski jest chętnie wybierany na prezent dla dzieci, które interesują się kolarstwem. Wśród podobnych modeli można znaleźć również takie, które wyposażono w najlepszej jakości osprzęt oraz części. Jest to bardzo obszerna kategoria, więc zdecydowanie warto nieco bliżej przyjrzeć się dostępnym wariantom, aby móc wybrać dla siebie ten najlepszy. 

Rowery górskie w sklepie Skiracecenter.pl

W Ski Race Center znajdziesz najlepsze rowery oraz niezbędne do nich osprzętowanie i akcesoria. Dostarczamy wysokiej jakości rowery pochodzące od takich producentów jak Giant czy Maxim. Wśród nich znajdziesz również specjalnie dedykowane do jazdy po bardziej wymagającym terenie rowery górskie. 

Rower górski wyróżnia przede wszystkim specjalnie wzmocniona rama. W połączeniu z dobrymi amortyzatorami umożliwi ona bezpieczną oraz komfortową jazdę w różnorodnym terenie. Nazwa tej kategorii jednośladów bywa mylnie interpretowana jako dedykowana wyłącznie do jazdy górskiej. Nie jest to prawda! Wystarczy przez moment się zastanowić. Również i na co dzień, przemieszczając się po mieście, można natknąć się na nierówności w chodniku, asfalcie czy krawężnikach. Jednoślad bywa poddawany mocnym przeciążeniom kiedy pokonuje betonowe podesty oraz szybko wchodzi w zakręty. Warto więc jeszcze raz to podkreślić - dobrej jakości rower górski sprawdzi się znakomicie także do jazdy miejskiej. W naszej ofercie znaleźć można wiele wariantów - polecamy rowery junior, przeznaczone dla najmłodszych, a także modele unisex. Każda entuzjasta kolarstwa może znaleźć w naszym asortymencie odpowiedni dla siebie rower górski damski. Wystarczy dobrać odpowiednią wysokość i parametry. 

Czym jeszcze charakteryzuje się uniwersalny rower górski? Zwykle producenci stawiają na zapewnienie użytkownikowi takiego jednośladu jak najlepszej przyczepności do nawierzchni, po której się porusza, a co za tym idzie - także i bezpieczeństwa. Rowery górskie posiadają mocne hamulce, które umożliwiają precyzyjne wykonywanie manewrów - również tych nagłych i niespodziewanych. Szczególnie jeżdżąc po mieście należy zachować ostrożność. 

Rower górski męski nie obejdzie się również bez szerokich kół. Są one istotne, ponieważ gwarantują świetną przyczepność - zarówno na stromych wzniesieniach i podjazdach, jak również na nierównym podłożu. Koła są zdecydowanie szersze niż w rowerach przeznaczonych do szybkiej jazdy szosowej, ale nie aż tak rozłożyste jak w przypadku niektórych modeli rowerów crossowych. Te ostatnie przeznaczone są typowo do jazdy w bardzo trudnych warunkach. Rower górski stanowi pewien kompromis między wymienionymi modelami, ponieważ umożliwia rozwinięcie dość dużej prędkości, co sprawdza się w czasie rajdów i dłuższych wycieczek za miasto. Jednocześnie takim modelom nie straszne także błoto, kamienie czy wyboisty szlak. Proponowane w naszej ofercie rowery górskie świetnie nadają się dla osób zaawansowanych, które biorą udział w różnego rodzaju zawodach, ale przy tym także dla wszystkich tych, którzy dopiero zdecydowali się na rozpoczęcie swojej przygody z kolarstwem MTB.

Rower górski - polecane i sprawdzone

Dlaczego rowery górskie są tak chętnie wybierane przez użytkowników w różnym wieku? Zdecydowanie w tym przypadku nie bez znaczenia pozostaje przystępna cena, powszechna dostępność oraz uniwersalność. Znajdziesz u nas modele w wariancie unisex, spośród których dobierzesz rower górski męski, a także odpowiednio dopasowany do budowy kobiecego ciała rower górski damski. Polecamy przede wszystkim sprawdzenie oferty obejmującej wysokiej jakości rowery górskie MTB marki Giant. W tej kategorii znajdziesz takie modele, jak np: 

  • Rowery XC Hardtail - z przednim amortyzatorem, przeznaczone do wydajnej pracy w lżejszym terenie. Pozbawione są tylnego amortyzatora, co zdecydowanie pomaga w zwiększeniu wydajności jazdy, dzięki sztywnej ramie - praca nóg rowerzysty jest przenoszona bezpośrednio na układ napędowy.

  • Rowery górskie XC Full Suspension - dzięki zastosowaniu tzw. “dumpera”, czyli tylnego amortyzatora, modele te dają znacznie większy komfort i kontrolę podczas jazdy. Odczuwalne jest to zwłaszcza w bardziej wymagającym terenie.

  • Rowery trailowe oraz enduro, które oferują skok zawieszenia w okolicach od 140 do 160 mm. To modele w szczególności przeznaczone do zjazdów trasami enduro (jednokierunkowymi ścieżkami do szybkiej jazdy), ale nadają się także do podjazdów. Są to rowery skonstruowane tak, aby ich pełna wydajność była możliwie wykorzystywana podczas zjeżdżania w wymagającym terenie - włącznie ze skokami.

  • Rowery DH - wyposażone w zawieszenie o największym tzw. “skoku”, wynoszącym nawet do 200 mm. To jednoślady przeznaczone do kolarstwa grawitacyjnego typu downhill, czyli szybkiej jazdy w ekstremalnie trudnym terenie.

Jak widać możliwości wyboru są dla użytkownika niemal nieograniczone. Niezależnie od tego czy dobierasz swój pierwszy rower, szukasz prezentu dla dziecka, czy też chcesz dobrać jednoślad do ekstremalnej jazdy w górach - wszystko czego potrzebujesz, znajdziesz właśnie w Ski Race Center. Dopasowany do użytkownika rower sprawdzi się zarówno na równym terenie, jak np. w mieście, jak również w górach. Preferujesz szybką jazdę wyczynową lub enduro? Chcesz ćwiczyć wyskoki z rampy i zakosztować adrenaliny? Z pewnością znajdziesz w naszej ofercie model, który spełni Twoje oczekiwania. Przygotowaliśmy bardzo rozbudowaną selekcję produktów, wśród których można znaleźć zarówno rower górski męski, jak modele o nieco zmodyfikowanej konstrukcji - dla kobiet oraz warianty dla dzieci i młodzieży. Nie warto jednak w tym przypadku kierować się wyłącznie płcią, ale przede wszystkim swoim wzrostem, wagą, poziomem umiejętności oraz oczekiwaniami, jakie stawia się wobec jednośladu. 

Zarówno rower górski damski, jak i modele typu unisex znajdziesz w naszej ofercie w bardzo atrakcyjnych cenach. Serdecznie zapraszamy fanów kolarstwa oraz osoby bardziej zaawansowane, które pragną doskonalić swoje umiejętności i stawiać przed sobą nowe wyzwania. Z nami dobierzesz godne zastępstwo dla swojego starego roweru. Nie jesteś zdecydowany? Wybór roweru to nie przelewki, więc w razie wątpliwości warto zaufać specjalistom. Skontaktuj się z nami. Profesjonalizmem i wieloletnim doświadczeniem postaramy się zażegnać każdy kryzys w czasie zakupów. Możesz kontaktować się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem strony. Gwarantujemy doradztwo oraz garść pomocnych wskazówek, dzięki którym znacznie łatwiej dopasujesz do siebie rower górski oraz dobierzesz do niego najpotrzebniejsze akcesoria i osprzętowanie.