Kaski skiturowe

Ochrona głowy jest ważna dla każdej osoby trenującej sporty zimowe. Skitouring nie jest tutaj wyjątkiem. Aby dobrać dla siebie odpowiedni kask skiturowy, warto poszukiwać go pośród oferty cenionych przez zawodowców, takich jak Atomic czy Salomon. W naszej ofercie proponujemy szeroki wybór wysokiej klasy kasków skiturowych, które zapewniają bezpieczeństwo na każdej trasie, a przy tym nie obciążają narciarza, dzięki czemu wymagające podejścia oraz utrzymanie dużych prędkości w czasie zjazdów, nie będzie stanowiło problemu.

Najlepsze kaski skiturowe dla entuzjastów jazdy w trudnych warunkach

Wysokiej jakości kaski skiturowe muszą spełniać wytyczne w zakresie bezpieczeństwa i trwałości, jakie narzuca ISMF (Międzynarodowej Federacji Narciarstwa Wysokogórskiego). Odnoszą się one głównie do osprzętowania wykorzystywanego przez zawodników, ale wymagające normy jakości przyczyniły się także do zwiększenia trwałości kasków dla amatorów hobbystycznego skitouringu.

W naszym asortymencie dostępne są najnowsze modele Atomic oraz Salomon, dostępne w różnych wariantach. Postawić można na lekki i trwały model Salomon QST CHARGE, konstrukcyjnie dedykowany do pokonywania trasy pokrytej grubą warstwą świeżego śniegu. Otwory wentylacyjne zapewniają komfort termiczny w czasie wspinaczki. Jest to także znakomity kask skiturowy dla osób ceniących sobie niską wagę oraz bezpieczeństwo. Za sprawą wykorzystania technologii EPS 4D, kask zapewnia dobre wytłumienie, a przy tym skutecznie osłania czaszkę przed bocznymi oraz pionowymi wstrząsami.

Skiturowe kaski oraz ich konstrukcja

Modele z rodziny Atomic COUNT XTD to wysokiej klasy i doceniane skiturowe kaski dla wymagających. Skorupa wykonana jest w technologii In-Mold Dual Shell, dzięki czemu konstruktorzy marki osiągnęli maksymalną trwałość ochraniacza przy minimalnej wadze. Indywidualne dopasowanie kasku do kształtu czaszki możliwe jest dzięki technologii Live Fit. To właśnie za jej sprawą ochraniacz idealnie dopasowuje się do krzywizny głowy narciarza, już od pierwszych chwil od założenia. Dodatkowo, o komfort noszenia i bezpieczeństwo odpowiada system regulacji 360°, dzięki któremu kask skiturowy może być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy, zwiększając w ten sposób ochronę w razie upadku oraz chroniąc przed niekomfortowym uciskiem. Modele z linii COUNT XTD wyposażone są także dodatkowo w reflektor RECCO, którego zadaniem jest sygnalizowanie położenia narciarza ekipie ratowniczej.

Wszechstronny kask skiturowy na zmienne warunki

Dobry kask skiturowy sprawdzi się również dla miłośników narciarstwa All Mountain. Niewielka waga sprawia, że kask jest praktycznie niewyczuwalny na głowie. Miękka wyściółka przechodząca w osłonę uszu i pasek zabezpieczający do zapięcia pod brodą komfortowo mocują ochraniacz, utrzymując go przez cały czas w jednym miejscu. Mikro wywietrzniki zapewniają optymalną wentylację oraz stałą wymianę powietrza, dzięki czemu nawet w wyniku bardzo intensywnej aktywności użytkownik nie jest narażony na przegrzanie.

Poszukujesz nowego kasku? Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, a także odwiedzin w naszym salonie stacjonarnym, gdzie pomożemy w dopasowaniu odpowiedniego ochraniacza – zgodnie z Twoimi potrzebami.

Zobacz też:

Brak produktów do wyświetlenia