Kijki narciarskie Salomon

Proponujemy szeroki wybór kijków do jazdy narciarskiej - niezastąpionych na trasach różnego typu i trudności. W szczególności polecamy wysokiej jakości produkty marki Salomon. Decydując się sprzęt pochodzący z wyższej półki, sygnowany nazwą docenionego przez użytkowników producenta, można mieć pewność, że wybiera się najlepsze akcesoria, które pozwolą uzyskać jak najlepsze osiągi na stoku. Profesjonalne kijki narciarskie Salomon występują zarówno w wariantach przeznaczonych dla mężczyzn, jak i kobiet oraz dzieci. Wystarczy, że dobrze dopasujesz długość kijka do swojego wzrostu, a jazda po ośnieżonym stoku okaże się prawdziwą przygodą.

Właściwa postawa i bezpieczeństwo - kije narciarskie Salomon

Dostępne w naszej ofercie kije narciarskie Salomon wykonane są ze stopu aluminium. Co to oznacza? Jest to materiał niezwykle lekki, a przy tym także wytrzymały. Aluminium dobrze znosi niskie temperatury, drobne uszkodzenia mechaniczne oraz zapewnia dobre podparcie dla narciarza. Trzonki pokryte są różnokolorowymi nadrukami, które można dobierać zgodnie ze swoim gustem czy tak, aby pasowały do reszty sprzętu oraz odzieży. Kijek zakończony jest twardym grotem, którego zadaniem jest przechodzić przez warstwę ubitego śniegu. Nad nim znajduje się talerzyk stanowiący blokadę dla kijka, zapobiegając zapadaniu się w śniegu. Liczy się również możliwość pewnego chwytu, jaką może zapewnić dobrze wyprofilowany uchwyt. Zależnie od modelu powstaje przy wykorzystaniu jednego lub kilku materiałów, które razem tworzą antypoślizgową powierzchnię. Dzięki temu nawet w grubych rękawicach można wygodnie utrzymywać kijek w dłoni. Kijki narciarskie Salomon posiadają także paski, które chronią przed zgubieniem kija. W czasie jazdy każdy narciarz może stanąć w obliczu wyzwania, jakim okazać się może chociażby większa zaspa czy uskok na trasie. Upadek może wiązać się z możliwością zgubienia sprzętu - dlatego też warto sięgać po kije wyposażone w zabezpieczenie.

Poza modelami dedykowanymi dla mężczyzn i kobiet, dostępne są także kijki w opcji unisex. Ciężar i długość podobnych akcesoriów muszą być odpowiednio dopasowane do potrzeb, umiejętności oraz warunków fizycznych narciarza. W przeciwnym wypadku nie będzie możliwe utrzymanie optymalnej postawy w czasie jazdy. Warto pamiętać, że dobierając dla siebie kije narciarskie Salomon trzeba ustawić się w pozycji zjazdowej, ponieważ w taki sposób będą użytkowane kijki. Za krótkie kije będą sprawiały, że sylwetka zacznie pochylać się do przodu. Zbyt długie z kolei odwrotnie - będą powodowały odchylanie się do tyłu, przez co wytraca się szybkość w czasie jazdy. Ramiona muszą być ustawione pod kątem 90°, rękojeść kija oparta o podłoże, a dłoń musi znajdować się tuż pod talerzykiem. Jeśli pozycja ramion pozostaje prawidłowa, oznacza że obraliśmy właściwą długość. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu - służymy profesjonalnym doradztwem, dzięki czemu nawet sprzęt wybierany przez Internet może być doskonale dopasowany do Twoich potrzeb.