Footbalance

Marka FootBalance pochodzi z Finlandii – kraju gdzie szeroko promowany jest zdrowy tryb życia. Choć firma jest młoda zdążyła już zostać doceniona zarówno przez specjalistów w zakresie podologii jak i użytkowników – czyli aktywnie żyjące osoby, którym sport nie jest obcy na codzień czy w formie zawodowej czy jako sposób spędzania wolnego czasu.

Wkładki FootBalance mogą być z powodzeniem wykorzystane jako uzupełnienie obuwia narciarskiego, ale także sportowego, treningowego, a nawet butów noszonych na co dzień. Ich innowacyjna konstrukcja zapewnia stopie właściwe podparcie. Dlaczego jest tak ważne? Wady postawy, nawet jeśli pozornie niewielkie, mogą przyczyniać się do pogorszenia naszego komfortu noszenia obuwia,  szybszego zmęczenia a także wyników osiąganych podczas aktywności. Postaw na zdrowie swoich stóp i wybierz wkładki FootBalance Insoles, które umożliwią customowe dopasowanie każdej pary butów – typowo sportowych czy też codziennych.

Wkładki FootBalance – dynamiczne wsparcie dla stopy

FootBalance to system wkładek do butów, które w dynamiczny sposób wspierają łuk stopy tak, aby odciążyć stawy nie ograniczając przy tym ich naturalnego ruchu. Co ważne wkładka jest tworzona indywidualnie na podstawie analizy stopy i badania, dlatego mamy pewność, że będzie doskonale współgrać z Twoją stopą.

Produkty wyróżnia innowacyjny proces formowania wkładek, dzięki czemu mogą być one idealnie dopasowane do kształtu stopy użytkownika. Wkładki FootBalance wyposażone są w niesamowicie lekki i dynamiczny rdzeń, którego zadaniem jest odpowiednia amortyzacja w czasie ruchu. Dzięki temu każdy krok jest w pełni komfortowy i bezpieczny.

Termoformowalne wkładki można idealnie dopasować do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Odpowiedni profil pozwoli odciążyć stawy i przyczyni się do poprawy postawy oraz ułatwi utrzymanie jej w czasie aktywności fizycznej. Dzięki skandynawskiej technologii FootBalance:

  • można zatroszczyć się o prawidłowe ułożenie stopy, czy to w czasie biegu, marszu czy też uprawiania konkretnej dyscypliny, jak np. narciarstwa;
  • efektywnie wzmacniane są mięśnie, które wkładka aktywizuje do pracy;
  • odciążyć stawy, dzięki czemu prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji znacznie spada.

Wkładki FootBalance do pracy i do sportu

FootBalance wkładki dynamiczne mają to do siebie, że mogą być stosowane codziennie i niemal przez każdego – nie tylko podczas aktywności fizycznych. Wspierając stopę i stymulując mięśnie wkładki poprawiają łańcuch kinematyczny całego ciała a za tym efektywność biomechaniczną organizmu. Jak to się przekłada dalej? Oprócz zwiększenia ogólnego komfortu chodzenia poprzez wsparcie i korekcję aparatu mięśniowo – więzadłowego są doskonałą profilaktyką przeciw urazową a wręcz obowiązkowym wyposażeniem osób które mimo przebytych kontuzji, nie chcą się ograniczać w aktywności fizycznej.

Marka FootBalance stawia przede wszystkim na zapewnienie użytkownikowi jak najlepszego performansu. Dobrze zabezpieczone stopy są kluczowe dla dobrego samopoczucia oraz zdrowego budowania kondycji całego ciała. Od prawidłowego ułożenia stóp zależy bowiem nie tylko ich zdrowie, ale także kondycja poszczególnych partii nóg, a także kręgosłupa.

Mając na uwadze jaką wagę dla bezpiecznego treningu i aktywności fizycznej ma ułożenie stóp wkładki FootBalance oferują do wyboru aż trzy stopnie sztywności. Od czego zależeć powinien wybór? Przede wszystkim od cech fizycznych użytkownika. Dzięki temu każdy znajdzie odpowiednio miękkie wkładki, odpowiadające jego potrzebom. Można również dopasować szerokość wkładki oraz jej wysokość (dla stóp wąskich i szerokich, z niskim lub wysokim podbiciem).

Istnieje także możliwość dopasowania stopnia amortyzacji wkładek. Co jednak ważne, niezależnie od wybranych parametrów, wkładki FootBalance nie zakłócają w żaden sposób pronacji stopy, nie sprawiając dyskomfortu czy ucisku. Dzięki temu dynamika ruchu nie jest zakłócona, ale jednocześnie wykonywanie ulubionych aktywności staje się komfortowe i bezpieczne.

Wkładki FootBalance obowiązkowo dla narciarzy

W bucie narciarskim stopa nie znajduje takiej swobody jak z zwykłym, noszonym na co dzień obuwiu. Buty na stok muszą być dopasowane do stopy z dokładnością do milimetrów. Co więcej, dochodzą w tym przypadku także znacznie większe obciążenia niż w codziennych ruchu. Nawet przy doskonale dobranym bucie nie mamy kontroli nad tym co dzieje się z samą podeszwą stopy w chwili dynamicznej jazdy lub po wielu godzinach spędzonych na stoku. Termoformowalne wkładki FootBalance Insoles to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno dla zawodników, narciarzy amatorskich, jak i osób po rekonwalescencji przebytych kontuzji.

FootBalance wkładki zapewniają optymalne wsparcie łuków stopy. Odpowiednia wkładka umożliwia dłuższą zabawę na stoku w poczuciu komfortu i bezpieczeństwa. A taki komplet jak but personalizowany i indywidualna wkładka daje 100% dopasowania dla wymagającego narciarza.

Skontaktuj się z nami! Pomożemy w doborze i dopasowaniu wybranych przez Państwa produktów. Zapraszamy!

Brak produktów do wyświetlenia