Buty narciarskie Atomic

Buty narciarskie Atomic to modele bazujące na wieloletnim doświadczeniu fabryki w Austriackiej miejscowości Altenmarkt, która przejęła dziedzictwo oraz technologię słynnej austriackiej firmy Koflach. Obecnie buty narciarskie Atomic należą do jednych z najbardziej innowacyjnych na rynku. Austriacki producent od wielu lat intensywnie rozwija technologie dopasowywania skorup oraz budów wewnętrznych. W ofercie firmy Atomic można znaleźć przede wszystkim modele sportowe linii Redster, a także bardzo szeroką gamę butów Atomic Hawx,  którą podzielono na trzy podgrupy w zależności od nominalnej szerokości.

Są to odpowiednio ultra wąskie i ultra lekkie buty Atomic Hawx Ultra, średniej szerokości modele Atomic Hawx Prime, a także linia najbardziej obszernych butów narciarskich Atomic Hawx Magna.

Równolegle do powyższych modeli butów narciarskich przeznaczonych na trasę Atomic oferuje także rozbudowaną półkę butów do skitouringu czyli linię Backland oraz najnowszą serię  skitourowo- zjazdowych butów narciarskich Atomic Hawx Ultra XTD służącą zarówno do skitouringu, jak i jazdy na trasach.

Firma Atomic wypracowała sobie ugruntowaną wysoką pozycję nie tylko w dziedzinie produkcji nart, ale także w doskonałych butach narciarskich.

Buty narciarskie Atomic - najwyższa klasa dla każdego

Już prawie dwie dekady temu austriacki producent, przejął inną renomowaną firmę Koflach, która specjalizowała się właśnie w produkcji butów narciarskich. Projektanci kolejnych serii swoją uwagę poświęcali głównie liniom przeznaczonym dla zawodników oraz grupą butów dla każdego – „all-around”. W ostatnich czasach uwagę skoncentrowali także na butach skiturowych oraz hybrydowych (free tour) butów łączących cechy butów do nart zjazdowych z możliwością uprawiania skialpinizmu.

Buty narciarskie Atomic HAWX na top liście

 Najpopularniejszą obecnie serią jest linia HAWX, która dzieli się na 3 modele o różnych szerokościach. Najwęższe super lekkie buty w Hawks Ultra będące propozycją dla osób o wąskich stopach, najpopularniejsze na rynku modele Hawks Prime o średniej szerokości oraz powiększona ich wersja, czyli atomic Hawks Magna. Zarówno buty narciarskie Hawks Prime, jak i Ultra zostały rozszerzone o podeszwy kompatybilne z wiązaniami skiturowymi  i spotkamy je po dopisce XTD.

Buty narciarskie dla najbardziej wymagających - Redster Atomic 

Propozycją Atomica dla najbardziej wymagających, sportowo jeżdżących narciarzy jest seria butów narciarskich Atomic Redster w wariantach: ST, Club Sport oraz Team Issues.

Ultra lekkie buty narciarskie na skitury firmy Atomic

Narciarze skiturowi, którzy szukają ultralekkich bardzo mobilnych butów znajdą dobre propozycje wśród modeli Backland.

Idealne buty narciarskie Atomic dla najmłodszych

Atomic oferuje oczywiście szerokie półkę butów narciarskich juniorskich w różnych wariantach sztywności, dopasowanych do każdego etapu nauczania. Większość modeli oferowana jest w wariantach damskich i męskich z wyjątkiem linii redster, która jako seria najbardziej wyczynowych butów narciarskich dostępna jest tylko jako unisex. 

Nowoczesne rozwiązania w butach narciarskeich Atomic

Buty narciarskie Atomic słyną z bardzo nowatorskich rozwiązań. W wielu segmentach należą do najlżejszych butów wśród konkurencji, a ich rozwijana od wielu lat technologia memory fit pozwala na zaawansowane dopasowanie skorupy do kształtu stopy. 

Atomic Savor - nie w naszym typie

Atomic jest również autorem linii Savor, której jednak nie znajdziecie w naszej ofercie, ponieważ naszym zdaniem te buty nie zapewniają odpowiedniego trzymania i kontroli nad nartami.