Kurtki Atomic

Kurtki narciarskie Atomic oferowane są w wersjach przeznaczonych zarówno do klasycznego narciarstwa alpejskiego, jak i skitouringu, czyli połączenia podchodzenia do góry ze zjeżdżaniem. W ofercie austriackiego producenta przeważają modele zaawansowane technicznie wyposażone w sprawdzone membrany GORE-TEX®. Wśród dostępnych kurtek wybierać można pomiędzy modelami, które posiadają wbudowaną ocieplinę (syntetyczną, z puchu gęsiego, kaczego lub hybrydową) oraz membranę zabezpieczającą lub składające się z pojedynczej warstwy membrany, chroniącej przed wilgocią.

W ofercie Ski Race Center dostępne są kurtki Atomic dedykowane dla mężczyzn oraz dla kobiet. Poszczególne modele różnią się między sobą na poziomie konstrukcyjnym, dzięki czemu są doskonale dopasowane do sylwetki, a przy tym mogą zapewniać pełną swobodę ruchów, komfort cieplny i sportowy wygląd. Do produkcji odzieży Atomic wykorzystywane są najlepsze, certyfikowane materiały oraz elementy, jak suwaki błyskawiczne YKK AQUAGUARD®. Przekonaj się jak wiele na stoku znaczy dobrze dopasowany do Ciebie strój! Każda kolejna warstwa może pozostać lekka, a przy tym w znakomicie spełniać swoje zadanie, izolując przed chłodem i przemoczeniem.

Maksymalny komfort w kurtkach narciarskich Atomic

Wysokiej klasy kurtki narciarskie Atomic dostępne są w kilku odsłonach, przypisanych do kolekcji:

  • Savor,
  • Redster,
  • Revent,
  • Ridgeline.

Równolegle do linii alpejskiej oferowane są także kurtki skiturowe, które posiadają strefy podwyższonej oddychalności, co z kolej zapewnia bardzo dobre odprowadzanie wilgoci podczas wymagających podejść pod szczyt. Przednia część zasłaniająca korpus jest zwykle w tym przypadku pokryta nieprzepuszczalna membraną, a odcinki na grzbiecie oraz pod pachami zbudowane są z materiału Maxima zapewniających maksymalną wymianę powietrza i odprowadzanie wilgoci. To jednak nie wszystkie rozwiązania, jakie tworzą kurtki Atomic. Na uwagę zasługują wodoodporne szwy, wzmocnienia, a także specjalnie wyprofilowane kieszenie - wraz z miejscem na wygodne przechowywanie przepustki Skipass.

Kurtki, niezależnie od grubości i rodzaju zastosowanych w nich ociepliny są wyposażone w funkcjonalne kaptury, dopasowane swoimi wymiarami do wymagań osób noszących kask i gogle, dzięki czemu w razie potrzeby głowa jest dodatkowo osłonięta przed wiatrem. Kurtki narciarskie Atomic odznacza także specjalna konstrukcja, zapewniająca zachowanie pełnej swobody ruchów - Ski Fit. Dzięki podobnym rozwiązaniom wykonywanie manewrów jest łatwe i wygodne.

Kurtki narciarskie męskie Atomic - flagowa barwa marki

Jak co roku, w kolorystyce znajdziemy flagową czerwień marki Atomic. Jest to rozpoznawalny znak, wyróżniający kurtki narciarskie męskie Atomic, a w szczególności serię Redster. Głównymi wyznacznikami kolekcji są:

  • membrana GORE-TEX® - wykorzystywana w różnych odsłonach, o różnym stopniu przepuszczalności. Charakteryzuje ją wodoodporność, a co za tym idzie, także znakomita ochrona przed przenikaniem wilgoci w głąb odzieży. Dzięki temu nawet przez wiele godzin intensywnej jazdy wiatr nie powoduje wychłodzenia organizmu. Przy tym membrana umożliwia także odprowadzanie wilgoci gromadzącej się pod kurtką i swobodne przenikanie powietrza.
  • nowoczesne systemy wypełnienia - w zależności od modelu kurtki wykonane z tworzyw syntetycznych (kurtki Atomic serii Revent), puchu gęsiego (Redster GTX) czy kaczego (Ridgeline Hybrid). Każdy z nich oferuje lekkość, możliwość wygodnego transportu i przechowywania kurtki, a także dobrą izolację przed chłodem, wiatrem i śniegiem.
  • innowacyjne rozwiązania konstruktorskie - mowa tutaj o formie takich elementów jak kaptury, kieszenie, zamki błyskawiczne, a także o specjalnych wzmocnieniach zapewniających odzieży trwałość przez wiele kolejnych sezonów. Technologia Ski Fit gwarantuje dobre dopasowanie do sylwetki, dzięki czemu wykonywanie manewrów jest bezpieczne i w pełni komfortowe;
  • systemy wywietrzników - wykorzystanie trwałych siatek oraz wywietrzników pozwala jeszcze skuteczniej odprowadzać gromadzącą się przy ciele wilgoć na zewnątrz. Lekkie kurtki narciarskie Atomic linii Savor nie posiadają warstwy ociepliny, a zamiast tego można łączyć je z dodatkowymi warstwami odzieży.

Doskonałe na stok - kurtki narciarskie damskie Atomic

Wchodzące w skład linii Ridgeline, Redster, Savor i Revent kurtki narciarskie damskie Atomic tworzone są specjalnie z myślą o fankach narciarstwa. Specjalnie dopasowany do krzywizny kobiecego ciałą krój sprawia, że w trakcie jazdy mięśnie się nie wychładzają. Żadna z dodatkowych warstw nie będzie niepotrzebnie obciążać sylwetki czy krępować ruchów. Wykorzystanie nowatorskich technologii oraz rozwiązań marki Atomic pozwala na zachowanie pełni funkcjonalności przy oferowaniu znakomitego, sportowego designu.

Oprócz klasycznych kurtek z membranami dostępne są także kamizelki (bezrękawniki) oraz lekkie ociepliny PrimaLoft®, które ze względu na swoją niewielką wagę i znakomite właściwości, cieszą się dużą popularnością wśród zapalonych narciarzy. Sprawdź ofertę Ski Race Center już dzisiaj i przygotuj się na nadchodzący sezon. Zachęcamy do wizyt w naszym salonie stacjonarnym pod Warszawą. Nasi konsultanci pomogą w optymalnym dopasowaniu odzieży do konkretnych potrzeb.