Kaski narciarskie

W naszym bogatym asortymencie znajdziesz wysokojakościowe kaski na narty - damskie, dziecięce oraz unisex. Są to produkty, które pochodzą od znanych i cenionych na rynku producentów. Powstają przy zastosowaniu najnowszych technologii, a także innowacyjnych materiałów. Wyróżniają się nie tylko ponadprzeciętną wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ale również przystępnymi cenami. Produkty występują w wielu wzorach i kolorach, więc każdy znajdzie wariant odpowiedni do swoich indywidualnych preferencji. Wybierając się na stok każdorazowo warto poczynić niezbędne przygotowania oraz pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu.

Kask narciarski to ochraniacz, który stanowi ważny element wyposażenia, ponieważ również chroni nasze zdrowie, a także życie. Niezależnie od stopnia zaawansowania, każda osoba wybierająca się na stok narciarski powinna zaopatrzyć się w musimy posiadać ten produkt. Warto dobierać kaski, które wyróżniają się wyjątkową trwałością, solidnym wykonaniem oraz szeregiem dodatkowych funkcji wpływających na polepszenie komfortu noszenia. To właśnie dzięki temu dobrze dobrany ochraniacz głowy może służyć niezawodnie przez wiele sezonów. Jeśli w czasie jazdy przytrafił się wypadek, a kask przejął na siebie siłę uderzenia, należy wymienić ochraniacz na nowy. Nawet jeśli kask nie ma widocznych uszkodzeń, mogła zostać naruszona jego struktura, przez co ochrona głowy w przyszłości może okazać się niewystarczająca. Nawet, jeśli na stoku nie przytrafił się poważniejszy wypadek, co kilka lat warto wymienić kask na nowy.

Kask na narty dla profesjonalisty i amatora

Proponowane przez nas kaski narciarskie gwarantują kompleksową ochronę podczas jazdy po stoku. Dostępne w naszym asortymencie produkty są niezwykle komfortowe w użytkowaniu, a dodatkowo - zależnie od modelu - posiadają różnorodne funkcje, jak np. możliwość regulowania szerokości, dopasowania oraz konstrukcja ułatwiająca korzystanie z takich akcesoriów jak gogle. Pomimo tego, że dostępne w naszej ofercie kaski są niezwykle lekkie, posiadają dodatkowo wzmocnioną skorupę - bardzo często podzieloną na mniejsze elementy, które jeszcze lepiej pochłaniają siłę uderzenia. Łączenie ze sobą technologii ABS oraz In-Mold pozwala w przypadku najwyższej jakości modeli na uzyskanie bardzo funkcjonalnego i bezpiecznego kasku. Gwarantuje to wysoki poziom bezpieczeństwa. Dzięki temu ochraniacz niezawodnie osłania naszą głowę podczas ewentualnego wypadku w czasie jazdy lub zderzenia z jakimś obiektem lub innym narciarzem.

Znajdziesz u nas wyłącznie sprawdzone produkty pochodzące od popularnych marek, takich jak Salomon oraz Atomic. Szeroki wybór dostępnych modeli sprawia, że każdy znajdzie wśród nich produkt odpowiedni dla siebie. Być może masz problem z wyborem kasku narciarskiego? Z przyjemnością pomożemy Ci w doborze odpowiedniego produktu. Duże doświadczenie oraz szeroka wiedza naszych konsultantów sprawiają, że Twój wybór okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Wybierz z nami swój kask na narty, który pomoże Ci w szlifowaniu umiejętności oraz zapewni bezpieczeństwo na stoku.

Większość osób zafascynowanych narciarstwem wie, jak ważne jest stosowanie odpowiedniej ochrony głowy oraz karku. Początkujący bardzo często wychodzą z założenia, że kask to dodatkowy element wyposażenia, który nie musi być dobierany zaraz na początku nauki. Jest to jednak dość poważny błąd - najlepsze kaski konstruowane są bowiem w taki sposób, aby skutecznie pochłaniać wstrząsy, przejmować impet w momencie uderzenia i tym samym, chronić strukturę czaszki. Jak można przekonać się już w czasie pierwszej wywrotki na stoku, odpowiednia ochrona głowy może mieć kluczowe znaczenie, jeśli chcemy uchronić się przed powstawaniem urazów oraz poważniejszych kontuzji. Poza efektem wizualnym liczy się doskonałe dopasowanie, wygoda i dobra cyrkulacja powietrza. Dopiero połączenie tych wszystkich elementów składa się na model, który okaże się optymalnie funkcjonalny.

Ochraniacz głowy - kask narciarski

Kompletując sprzęt do jazdy na nartach bardzo łatwo można zapomnieć o ochraniaczach. O ile rękawice oraz gogle są bardzo funkcjonalne i potrzebne dla zabezpieczenia ciała przed niekorzystnymi warunkami panującymi na stoku, o tyle nigdy nie warto zapominać o dobraniu kasku. Dzięki temu zarówno czaszka, jak również kręgi składające się na górny odcinek kręgosłupa szyjnego, mogą być właściwie chronione, jeśli użytkownik zaopatrzy się w odpowiedni rodzaj kasku. Mimo tego wiele osób rezygnuje z niego na rzecz ciepłej czapki, stawiając zachowanie ciepła nad bezpieczeństwo. Nie da się ukryć, że w niższych temperaturach należy szczególnie zadbać o to, aby w czasie wysiłku fizycznego skóra głowy miała zapewnioną optymalną cyrkulację powietrza oraz ochronę termiczną. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że dobrej jakości kask również może o to skutecznie zadbać.

Każdy kask musi być wyposażony w wyściółkę. Jej rodzaj zależy w głównej mierze od przedziału cenowego, w jakim plasuje się dany model. Miękka wyściółka kasku perfekcyjnie dostosowuje się do kształtu głowy, zapewniając przy tym ciepło. Specjalna konstrukcja izoluje głowę przed chłodem, umożliwiając jednocześnie stopniowe odparowanie wilgoci oraz wymianę cieplną. W ten sposób głowa może być chroniona na kilka sposobów jednocześnie. Droższe modele mogą posiadać wyściółki wykonane z takich materiałów jak np. wełna merino. Jest to jeden z najlepszych rodzajów wełny, ponieważ jego właściwości mogą dostosować się do aktualnych potrzeb - grzeje, gdy jest zimno, a pozwala skórze oddychać gdy robi się cieplej. Na rynku dostępne są kaski wyposażone w wyściółkę wykonaną z funkcyjnych materiałów oraz specjalne nakładki na zapinany pod brodą pasek, dzięki czemu można uniknąć powstawania podrażnień na skórze. Pasek nie powinien utrudniać oddychania, a czasza kasku nie może zsuwać się ani na oczy, ani na kark.

Jak dobrać dla siebie najlepszy kask?

Wiele osób zastanawia się czy dobór kasku jest trudny. Nie musi taki być, jeśli tylko pamięta się o kilku istotnych czynnikach, które uwzględnia się w momencie dokonywania zakupu. Chodzi m.in. o sposób dopasowania, rozmieszczenie materiału oraz ochronnego obecność wentylacji - które rzecz jasna mogą różnić się w poszczególnych modelach, nawet pochodzących od tego samego producenta. Wedle ekspertów za najlepsze kaski na narty uchodzą takie, które wyposażone są w dodatkową amortyzację - ale przede wszystkim - modele dobrze dopasowane do kształtu głowy. W tej kwestii detale mają duże znaczenie. Przy każdym założeniu w kasku zwykle spędza się po kilka godzin. Dobre dopasowanie pozwala uniknąć bólu mięśni i głowy. Choćby najmniejszy dyskomfort, jak ucisk czy luzy, sygnalizować mogą, że trzeba poszukać innego modelu.

Sam dobór rozmiaru zaczyna się od obwodu głowy. Taśmę mierniczą trzyma się mniej więcej centymetr powyżej brwi. Rozmiar konkretnego modelu dobiera się dla siebie bazując na wymiarach proponowanych przez danego producenta. Kask musi ściśle przylegać do głowy, nie uciskając przy tym zauważalnie żadnego punktu. Nawet przy gwałtownym ruchu głową kask musi pozostać nieruchomo w miejscu, nawet jeśli pasek mocujący nie jest zapięty. Wśród naszej oferty można znaleźć zarówno kaski dedykowane kobietom, dzieciom jak i uniwersalne. Polecamy modele z możliwością regulacji rozmiaru. Aby kask mógł służyć jak najlepiej ważne jest dokładne przeanalizowanie jego konstrukcji oraz sprawdzenie tego, jak dobrze układa się na głowie.

Sprawdź produkty dostępnych u nas marek:

Marki kasków narciarskich dostępnych w naszym sklepie SKi Race Center Warszawa: