Bootfitting to nasza praca, która sprawi, że Twoje buty narciarskie staną się naprawdę unikalne. Naszym zadaniem jest ich maksymalne spersonalizowanie tak, aby ich kształt pasował idealnie do Twojej stopy i wiernie odzwierciedlał jej kształt. Celem bootfittingu jest także zaadoptowanie kątów pochylenia poszczególnych elementów buta narciarskiego do biomechaniki Twojego ciała. Wszystko po to, aby czas spędzony na stoku wiązał się z komfortem i przyjemnością, ale także po to, aby osiągnąć wyższy poziom kontroli nad nartami.
Czym się zajmujemy?
Modyfikacja kształtu skorupy:
- Termoformowanie całych butów narciarskich w piecach po wygrzaniu ich skorup ( technologia Memory Fit- Atomic, Custom Shell – Salomon, Vacum – Fisher, Head, Voelkl
- Punktowe odbarczanie termiczne wybranych elementów skorupy, Zmienianie kształtu poszczególnych części skorupy,
- Punktowe frezowanie skorup
- Wydłużanie skorupy buta narciarskiego, zmienianie kształtu przodu buta
- Redukcja i modyfikacja Flexu skorupy
- Montaż lifterów i frezowanie przodu oraz tyłu




Modyfikacja buta wewnętrznego (linera)
- Termoformowanie linera
- Uzupełnianie linera dodatkowymi okleinami piankowymi IPS w celu redukcji objętości wewnątrz Buta i przenoszenia nacisku na wybrane elementy
- Formowanie wkładów wtryskowych z wstrzykiwaną pianą ( Foam Liner)
- Dobór i formowanie personalizowanych wkładek wewnętrznych pod stopę w celu prawidłowego ułożenia stopy w bucie narciarskim. Zapobiegają powstawaniu dyskomfortu, a także wpływają na cały układ ruchu.
Zmiana kątów położenia poszczególnych elementów buta narciarskiego
- Zmiana kąta pochylenia cholewki (forward Lean)
- Ustawianie cantingu na poziomie wkładki wewnętrznej
- Ustawianie cantingu na poziomie kątów pochylenia cholewki względem dolnej części skorupy
- Ustawianie cantingu na poziomie podstawy buta ( fleków/lifterów)
- Zmiana pochylenia podstawy stopy – na poziomie wewnętrznym, a także na zewnątrz – na poziomie lifterów pod wiązaniami (co wpływa także na pochylenie cholewki.
| Odbarczanie mechaniczne punktu | 80zł/szt. |
| Wydłużanie skorupy buta narciarskiego | 80-180/szt. |
| Rozciąganie buta wewnętrznego na długość | 40zł/szt. |
| Frezowanie punktu | 30zł/szt. |
| Przykręcenie lifterów i frezowanie doprowadzające do standardu ISO5355 | 120zł/para |
| Planowanie ( równanie) podeszwy buta narciarskiego lub podcinanie pod kątem (sole canting) skorupy buta narciarskiego | 300zł/para |
| Wiercenie i przykręcenie dodatkowej śruby między cholewką, a skorupą | 40zł/para |
| Usługa wypełniania Head Liquid Fit (bez użytego materiału) | 70zł/para |
| Żel Liquid Fit użyty podczas usługi | 79zł/pojemnik |
| Formowanie skorupy buta narciarskiego technologią memory fit/form fit | 230zł/para |
| Formowanie buta wewnętrznego ( termiczne) | 80zł/para |
| Formowanie skorupy buta narciarskiego technologią memory fit/form fit | 230zł/para |
| Wymiana klamry (koszt usługi) | 20-50zł/szt. |
| Wymiana strapa (koszt usługi) | 40-80zł/szt. |
| Wykonanie buta wewnętrznego metodą wtryskową ( usługa) | 350zł/para |