Gogle Head

Zmienna pogoda, liczne przejaśnienia i zachmurzenie mogą niekorzystnie wpływać na widoczność na trasie. Z tego powodu gogle narciarskie są tak przydatnym elementem wyposażenia. Marka HEAD oferuje narciarzom gogle sferyczne i cylindryczne z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. SENTINEL, HORIZON oraz INFINITY to flagowe modele w serii RACE.

Gogle narciarskie HEAD to opcja w przystępnej cenie, dedykowana zarówno dla zawodników, jak i osób cieszących się z uroków narciarstwa hobbystycznie. Poszczególne serie dedykowane są do wykorzystania uniwersalnego lub też do dopasowania względem konkretnych warunków - właśnie na taką okoliczność marka HEAD postawiła na system Speed Snap Lens Exchange, umożliwiający ekspresową wymianę szyb na inne. W naszym asortymencie dostępne są gogle HEAD z kompletem szyb oraz w większych zestawach, z szybkami w różnych kolorach, a także uzupełnione o takie udogodnienia jak polaryzacja czy trwała powłoka TVT chroniąca przed uszkodzeniami i przyspieszonym zużyciem. Oferujemy szeroki wybór modeli w wariancie unisex.

Gogle HEAD - wysoka technologia w zasięgu ręki

Gogle narciarskie HEAD wyposażone są w wysokiej jakości szyby producenta TVT, które mają za zadanie pomóc w uzyskaniu jak najlepszej widoczności, poprzez wzmocniony kontrast - bez względu na zmienne warunki pogodowe. Gogle HEAD wyposażone są w rozwiązania skutecznie chroniące oczy i skórę twarzy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Przy tym gogle poprawiają i wyostrzają także widzenie, a ich konstrukcja zapobiega parowaniu szyb, dzięki czemu można cieszyć się niczym nie zakłóconą jazdą w każdych warunkach. Technologia TVT, poza poprawą widoczności ma za zadanie także chronić szyby przed uszkodzeniami i powstawaniem na ich powierzchni zarysowań.

Poszczególne modele wyposażone są także w szyby z polaryzacją. Technologia, wykorzystywana także w przypadku szkieł okularów korekcyjnych, bazuje na laminowaniu szyb drobnymi, pionowymi paskami, których zadaniem jest blokowanie części fal docierających do oka (widocznie jedynie fale pionowe). Poziome fale, które mogą oślepić narciarza w bezchmurny dzień, nie przechodzą przez filtr pionowy, dzięki czemu wzrok znacznie wolniej męczy się, a mimo mocnego nasłonecznienia nadal z łatwością można rozróżniać poszczególne kolory i cienie - co przekłada się na szybkość reakcji.

Większość modeli gogli HEAD sprzedawana jest wraz z usztywnianym pokrowcem EVA, który chroni szyby w czasie transportu, dbając o zachowanie ich w nienajlepszej kondycji.

Gogle HEAD - gdy nosisz okulary

Modele MAGNIFY są modelami OTG, umożliwiającymi jazdę w okularach optycznych. To znakomite rozwiązanie dla wszystkich osób z wadą wzroku. Na potrzeby jazdy narciarskiej nie trzeba rezygnować z optymalnej widoczności czy specjalnie dobierać zamiennych szkieł kontaktowych. Gogle HEAD za sprawą specjalnej konstrukcji umożliwiają zachowanie pełni bezpieczeństwa, gdyż w razie upadku okulary korekcyjne nie będą się przemieszczać, co mogłoby skutkować groźną kontuzją. Na stoku można zachować pełnię wygody i dobrać szyby, które poprawią widoczność kontrastów, zarówno w czasie mocnego nasłonecznienia, jak i pochmurnej aury.

Marka HEAD - gogle narciarskie dla wymagających

Marka HEAD gogle narciarskie oferuje w różnorodnych odsłonach - w zależności od potrzeb możliwe jest dobranie modelu kompatybilnego z kaskami narciarskimi marki. Dzięki temu można skompletować najlpesze wyposażenie, którego elementy wzajemnie się uzupełniają. Gogle SENTINEL marki HEAD oferują:

  • wysokiej klasy zabezpieczenie przed wiatrem;
  • trwałe i odporne na zarysowania, podwójne szyby sferyczne;
  • wysoką ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV 400 a także powłokę Anti Fog;
  • ekstremalnie szerokie pole widzenia, ułatwiające poruszanie się w każdym terenie;
  • uszczelniającą piankę o potrójnej gęstości, która umożliwia dopasować gogle do kształtu twarzy;
  • system szybkiej wymiany szyb (Speed Snap Lens Exchange);
  • regulowaną taśmę mocującą.

Gogle można także optymalnie dopasować do kształtu twarzy. W razie jeśli oprawa nie przylega w pełni komfortowo do twarzy producent oferuje możliwość wymiany uszczelki z pianki na inną. Modele linii HORIZON wyposażone są w rozwiązania takie jak dodatkowo powleczony silikonem pas, dzięki któremu google nie przemieszczają się na kasku w sposób niekontrolowany, pozostawiając wygodnie, w jednym punkcie przez cały czas. Dla zapewnienia dodatkowej trwałości, szyby są dodatkowo zabezpieczone przy pomocy technologii TVT gwarantującej wysoki kontrast widzenia oraz odporność na powstawanie zarysowań.

Gogle narciarskie HEAD wyróżnia oszczędny, nowoczesny design - cienkie i niemal niewidocznie linie ramki są znakiem rozpoznawalnym marki.

Jeśli poszukujesz pomocy z doborem gogli narciarskich, sprawdź nasz poradnik lub skontaktuj się z naszymi konsultantami. Pomożemy w dopasowaniu modelu, który najlepiej wpisze się w konkretne potrzeby. Sprawdź jak zmienia się oferta Ski Race Center wraz z rozpoczęciem nowego sezonu narciarskiego oraz jakie produkty pojawiły się w naszym asortymencie. Zapraszamy!