Ochraniacze Atomic

Ochraniacze narciarskie Atomic, zwane inaczej “żółwikami” lub ochraniaczami kręgosłupa, stanowią dodatkową warstwę, której zadaniem jest ochrona zdrowia i życia narciarza. Obecnie dostępne modele uzupełniane są o wiele nowinek technologicznych oraz rozwiązań opracowywanych przez najlepszych inżynierów marki Atomic. Wszystko to po to, aby zapewnić użytkownikowi pełnię bezpieczeństwa oraz komfort na stoku. Nowoczesne rozwiązania pozwoliły utrzymać swobodną mobilność kończyn, przy wysokim poziomie ochrony. Konstruktorzy marki Atomic dokładają starań, aby osiągnąć wysoki poziom komfortu, pełną oddychalność i oczywiście pełną ochronę kręgosłupa równocześnie.

Ochraniacza kręgosłupa bywa nazywany “żółwikiem”, ale w rzeczywistości dodatkowa warstwa nie jest widoczna pod ubraniem. Warstwa nie jest zupełnie sztywna (jak skorupa prawdziwego żółwia) ale składa się z wysokiej jakości pianek i usztywnień, co ma za zadanie zabezpieczać okolicę kręgosłupa - a także chronić nerki i kość ogonową. To rozwiązanie polecane jest w szczególności dla osób ceniących sobie najwyższy poziom bezpieczeństwa, a także dla wszystkich, którzy w przeszłości zmagali się z kontuzją lub urazem pleców.

Ochraniacze pleców Atomic - najważniejsze bezpieczeństwo

Do najlepszych produktów marki należą lekkie i wszechstronne ochraniacze narciarskie Atomic, dostępne w kilku odsłonach, charakteryzujących się różną konstrukcją oraz poziomem oferowanej ochrony. Są to:

  • LIVE SHIELD - ochraniacz na poziomie 1;
  • LIVE SHIELD Vest W - ochraniacz-kamizelka na poziomie 1;
  • LIVE SHIELD Vest AMID W - ochraniacz-kamizelka na poziomie 2.

Dokonując wyboru warto przede wszystkim kierować się rozmiarem. Szeroka rozmiarówka zapewniona przez Atomic umożliwia optymalne dopasowanie ochraniacza, co wspomagają także dodatkowe funkcje regulacji, jak np. elastyczny pas. Poziom ochrony warto dobierać w zależności od poziomu swoich umiejętności lub trudności najczęściej wybieranych tras. Zawodnicy powinni postawić na zabezpieczenia na najwyższym poziomie, dzięki czemu można uniknąć kontuzji i groźnych urazów.

Ochraniacze Atomic LIVE SHIELD oraz LIVE SHIELD Vest różnią się od siebie sposobem mocowania. Pierwszy z nich jest zakładany przy pomocy szelek. Drugi tworzy całość zintegrowaną z kamizelką. Aby zachować pełną ochronę, a przy tym dużą mobilność zastosowano konstrukcję zbudowaną z trzech rodzajów materiałów - sztywnych gąbek, które są niezależnie względem siebie się poruszają. To sprawia, że nie krępują ruchów podczas jazdy, a w razie uderzenia zachowują bardzo dobrą ochronę progresywnie dopasowując się do krzywizny pleców. Ochraniacz jest nieco cięższy od wersji AMID.

Ochraniacz pleców Atomic LIVE SHIELD AMID

Flagowe modele marki to Atomic ochraniacze LIVE SHIELD oparte o specjalną technologię AMID (Atomic Multi-directional Impact Deflector - wielokierunkowy deflektor uderzenia), która jest połączeniem maksymalnej ochrony z komfortem. Tego typu ochraniacz jednocześnie zapewnia pełnię mobilności, a przy tym także jest oddychalna, dzięki czemu przestrzeń pleców nie przegrzewa się w trakcie wykonywania manewrów. Dzięki temu jest najcięższym, najlżejszym i najbardziej minimalistycznym ochraniaczem, który spełnia poziom 2 bezpieczeństwa norm EN 1621. Produkt sprawdza się zarówno podczas pierwszych jazd na nartach, jak i podczas trenowania zaawansowanych technik np. slalom, czy slalom gigant.

Ochraniacze Atomic LIVE SHIELD AMID to jedne z najlżejszych osłon dostępnych na rynku. Przy tym poziom ochrony, jaki oferują pozwala poczuć się bezpiecznie na stoku, niezależnie od warunków. System stworzony jest przy wykorzystaniu pianki rurkowej, której celem jest pochłanianie energii w momencie uderzenia. Na uznanie zasługuje doskonałe dopasowanie - produkt można skalibrować w taki sposób aby dopasował się do każdej długości tułowia. Przy tym jest na tyle cienki (i praktycznie niewyczuwalny), że z powodzeniem może być noszony pod gumą startową!

Forma kamizelki jest komfortowa do noszenia. Poczwórna warstwa wysokiej jakości Lycry zapewnia trwałość. Ochraniacz nie będzie z czasem się odkształcał czy tracił formy. Dzięki temu przez długi czas można cieszyć się z najwyższego poziomu ochrony.

Ochraniacze Atomic - dopasowane do Twoich pleców

Wszystkie dostępne żółwiki, ochraniacze pleców posiadają w zestawie odpinany pas tułowia, który pozwala na komfortowe dopasowanie i ułożenie ochraniacze na ciele. Protekcja pleców Atomic dostępna jest w wersjach damskich męskich oraz juniorskich. Dzięki temu każdy użytkownik może zaopatrzyć się w ochraniacz dopasowany do jego gabarytów oraz budowy ciała.

Ochraniacze narciarskie Atomic LIVE SHIELD są łatwe do założenia i dopasowania (pas z regulacją). Oferuje ochronę na poziomie 1. ale mimo znacznie poprawia bezpieczeństwo na stoku, osłaniając najbardziej newralgiczne strefy pleców. Usztywnienie ochronne tworzone jest przez 3 warstwy specjalnych pianek o zróżnicowanej gęstości. Ułożone są od najbardziej miękkiej (przy ciele) do najtwardszej (na zewnątrz). Ochraniacz jest jednak mobilny i dopasowuje się znakomicie do ruchów mięśni, współgrając z krzywizną pleców, przypominając w odczuciu kolejną warstwę termicznej odzieży. Odpowiada za to specjalna technologia Active Thermo Fit, która umożliwia dopasowanie ochraniacza do pleców oraz doskonałe przyleganie.

  • Produkty marki Atomic znakomicie przepuszczają powietrze, chroniąc przed gromadzeniem się wilgoci i przegrzaniem;
  • Można je czyścić;
  • Są lekkie i praktycznie niewyczuwalne na ciele;
  • Nie krępują ruchów narciarza.

Postaw na najwyższą jakość oferowaną przez markę Atomic. Ski Race Center jest oficjalnym dystrybutorem, dzięki czemu masz pewność, że stawiasz wyłącznie na profesjonalny i trwały osprzęt, który będzie sprawdzał się niezawodnie na każdym stoku. Zainwestuj w ochronę na wiele kolejnych sezonów. Postaw na ochraniacze Atomic i podkręć tempo na zawodach.

Zachęcamy do kontaktu - doradzimy w razie wystąpienia jakichkolwiek odnośnie doboru wielkości lub rodzaju ochraniacza. Zapraszamy także do odwiedzenia naszego salonu stacjonarnego.