Giant Stormguard E+ czyli nowy trend wśród e-bike’ów

Giant Stormguard E+ to rower elektryczny, który podąża za aktualnym trendem w konstrukcji i zastosowaniu tego typu pojazdów. Przypominając luksusowe SUV-y, ten rower łączy wysokie osiągi silnika oraz zawieszenie, które sprawdzi się zarówno w warunkach terenowych, jak i miejskich, oferując podwyższony komfort. Podobnie jak w samochodowych odpowiednikach, w przypadku Stormguard E+ zastosowano potężny silnik i […]

Czytaj dalej…


Rower elektryczny – czy warto? Fakty i mity

Rower elektryczny to temat, który wzbudza mieszane uczucia. Wielu ludzi podchodzi do niego zachowawczo, często posługując się mitami, które niekoniecznie mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. W tym artykule przyjrzymy się niektórym z nich i przedstawimy fakty oraz argumenty za i przeciw dotyczące jazdy na „elektrykach”. […]

Czytaj dalej…


Giant Revolt 1 – aluminiowy gravel na sezon 2022/2023

Giant Revolt 1

Giant Revolt 1 to gravelowy rower, który oferuje maksymalną uniwersalność i umożliwia generowanie dużej prędkości w terenie. Jego ramę doskonale przystosowano do montażu dodatkowych sakiewek, co dodatkowo zwiększa jego funkcjonalność. Rower ten zapewnia również podwyższony komfort podczas jazdy dzięki grubszym  bezdętkowym oponom, oraz specjalnie przystosowanej konstrukcji ramy Innowacyjna geometria ramy Giant Revolt 1 Nowe modele […]

Czytaj dalej…


Rowery szosowe

rower szosowy

Dla rowerzystów, którzy myślą o zakupie roweru szosowego, sezon wiosenny jest najlepszym momentem na wybór nowego modelu. W zależności od tego, czy kupujemy pierwszy, czy też kolejny rower szosowy, jest kilka ważnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę. Najlepsze rowery szosowe są idealnie dopasowane do sylwetki i stylu jazdy, dlatego ważne jest, aby przed zakupem roweru przymierzyć się do niego, gdyż każdy model odrobinę różni się od pozornie podobnego. Duże zróżnicowanie cenowe wśród rowerów szosowych pozwala skompletować doskonały sprzęt zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z szosą, jak i dla kolarzy, którzy wiedzą, co jest ważne, aby rozwijać swoje możliwości. Wybierając rowery szosowe sklep internetowy jest idealnym miejscem, w którym bez wychodzenia z domu można zorientować się w zakresie specyfikacji, różnic jakie występują między modelami najtańszymi i tymi z górnej półki oraz porównać wszystkie kolekcje najlepszych producentów rowerów szosowych.

[…]

Czytaj dalej…


Rowery miejskie damskie – jak je wybierać?

rower damski miejski

Rowery miejskie damskie służą do poruszania się w terenie zabudowanym, po dobrze utrzymanych drogach asfaltowych i chodnikach. Są przeznaczone dla kobiet, a zastosowanie specjalnego kształtu ramy ułatwia wygodne i eleganckie wsiadanie oraz zsiadanie z jednośladu. Rowery damskie są estetycznie wykonane, a zastosowanie najwyższej jakości materiałów zapewnia odpowiednią wytrzymałość i żywotność pojazdu. Jazda na damskim rowerze miejskim pozwala na aktywne spędzenie czasu, spalenie zbędnych kalorii, a zarazem łatwe, tanie i ekologiczne dotarcie do określonego celu.

[…]

Czytaj dalej…


Zadbaj o dobrą kondycję swojego jednośladu i regularnie wymieniaj zużyte części rowerowe

serwis rowerowy

Wielu ludziom wydaje się, że kupiony rower zawsze będzie w tak dobrym stanie, jak przy samym zakupie. Mimo kilometrów pokonywanych po różnych nawierzchniach, nadal będzie utrzymywał najwyższą wydajność. Jednak rzeczywistość jest nieco inna. Zaniedbany rower, którego części nie były od dawna wymieniane, będzie sprawował się znacznie gorzej. Na jakie elementy zwrócić uwagę, aby rower służył nam przez długie lata? Czym te części rowerowe się charakteryzują?

[…]

Czytaj dalej…


Rowery trekkingowe damskie

rower damski trekkingowy

Rowery trekkingowe damskie są przystosowane do tego, aby znosić duże obciążenia i przemierzać długie trasy. Są wygodne i bezpieczne dla użytkowniczki. Rowery trekkingowe są przeznaczone do uprawiania turystyki rowerowej i sprawdzą się zarówno podczas krótkich jednodniowych wycieczek, jak i wielotygodniowych wypraw po kontynencie z dużym obciążeniem. Damski rower trekkingowy jest więc dobrym wyborem, zarówno dla użytkowniczek, które amatorsko uprawiają turystykę rowerową, jak i dla pasjonatek tego sportu. Dobry rower trekkingowy damski musi być przede wszystkim zbudowany w taki sposób, aby znosił duże obciążenia. Ze względu na użytkowanie roweru w zróżnicowanym terenie, sprzęt powinien być odpowiednio wyposażony. Producenci zwracają uwagę na wysoką jakość fabrycznie montowanych elementów, które muszą służyć właścicielce jednośladu podczas tysięcy przejechanych kilometrów.

[…]

Czytaj dalej…


Pełen uniwersalizm, czyli rowery crossowe na każde warunki

rower crossowy

Z roku na rok powiększa się grono miłośników jazdy na rowerze. Szczególnie widać to w miesiącach wiosennych i letnich, kiedy na szlakach rowerowych i innych ścieżkach można spotkać wielu zwolenników tego rodzaju aktywności fizycznej. Jeśli chodzi o sprzęt, to coraz większą popularnością cieszą się rowery crossowe. Jest to obecnie najbardziej uniwersalny typ jednośladów. Dlaczego rower crossowy podbija serca miłośników jazdy na dwóch kółkach?

[…]

Czytaj dalej…


Lubisz jazdę rekreacyjną? Postaw na dobrej jakości rower miejski!

rower miejski

Kiedy tylko warunki pogodowe stają się bardziej sprzyjające, większość z nas preferuje określoną formę aktywnego wypoczynku. W zależności od indywidualnych upodobań, kondycji oraz czasu jakim dysponujemy, mogą być to różne dyscypliny sportowe. Niekoniecznie też najważniejsze są osiągane wyniki, ale sama chęć i wygospodarowanie czasu na zdrową formę relaksu. Warto również pamiętać, że każda forma takiej aktywności w naszym życiu codziennym wpływa bardzo korzystnie na samopoczucie i prawidłowe działanie układu odpornościowego. Pozytywne skutki aktywności fizycznej będą zauważalne nawet jeżeli, będą to po prostu regularne spacery lub krótkie dystanse przemierzane rowerem.

[…]

Czytaj dalej…


Rowery szosowe – dla profesjonalistów, ale nie tylko

szosa rower szosowy

Jak sama nazwa sugeruje, są to rowery przeznaczone do jazdy po równych, asfaltowych drogach Doskonale sprawdzają się na długich trasach i dobrych, płaskich nawierzchniach, czy podczas różnego rodzajów wyścigów. Mniej komfortowa może okazać się jazda po mieście, gdzie teren nie zawsze jest równy i często obfituje w rozmaite przeszkody, jak np. krawężniki. Jazda rowerem szosowym po mieście pełnym krawężników będzie wiązać się z częstszą koniecznością centrowania kół. Z całą pewnością rower ten nie nadaje się do jazdy w trudnym terenie. Nie jest dobrym sprzętem dla „niedzielnych rowerzystów”, a raczej dla osób, które chcą się ścigać czy przemierzać długie dystanse.

[…]

Czytaj dalej…