Porównanie crossowych nart marki Atomic

x9 x7 narty atomic

Zielona seria nart cross turn powiększa się z sezonu na sezon. W obecnym została wzbogacona o modele WB – Wide Body. w tym artykule analizujemy modele oraz różne długości nart Atomic Redster X9 S, Atomic Redster X7, a także ich nowych szerszych odpowiedników takich jak Atomic Redster X9 WB WIDE BODY oraz Atomic Redster X7 WB WIDE BODY […]

Czytaj dalej…


Porównanie dwóch koncepcji nart all mountain Atomic Vantage X 80 CTI vs Salomon XDR 80

XDR 80 TI

Zawsze byłem zdania że konkurencja wewnątrz tej samej grupy jest czymś sztucznym i nie może przynosić nic dobrego. Przykład firmy Salomon i Atomic konkurujących dwoma flagowym i modelami ona o tym pokazuje że jest nieco inaczej.  Okazuje się że taka rywalizacja ma swoje zalety. Grupa Amersport, która jest właścicielem w obu tych marek może sobie w tens posób pozwolić na wprowadzenia na rynek dwóch różniących się od siebie koncepcji nart i oferowania ich równolegle. W mojej opinii może dzięki temu zadowolić jeszcze większą grupę odbiorców. W sumie całkiem mądra strategia. Salomon XDR i Atomic Vantage X są świetnym dowodem na to że można to zrobić dobrze. 

[…]

Czytaj dalej…


Jak ważna jest rama rowerowa – przegląd najważniejszych cech na przykładzie ram w modelach rowerów Giant.

Ramy rowerowe Giant

W czasach, w których różnorodni producenci zaopatrują swoje rowery w osprzęt dosłownie kilku firm kluczowym, aczkolwiek niedocenianym elementem jest rama roweru. Jest swojego rodzaju kręgosłupem, który determinuje pracę całego jednośladu. Czym zatem kierować się przy jej wyborze?

[…]

Czytaj dalej…


Atomic Redster G9 FIS – dla profesjonalistów, czy dla zaawansowanych?

Atomic Redster G9 FIS

Producenci nart dzielą swoje produkty na trzy rodzaje. Pierwszym z nich są narty przeznaczone dla osób początkujących i dzieci. Drugi rodzaj to narty dla osób bardziej zaawansowanych technicznie. Trzecią kategorią są narty dla profesjonalistów. Atomic Redster G9 FIS z pewnością należą do tych ostatnich.

[…]

Czytaj dalej…


Lekkie narty zjazdowe od Atomica do skitouringu

Skitouring to odmiana narciarstwa, która z roku na rok staje się bardziej popularna na całym świecie. W skrócie polega na podchodzeniu pod górę przy użyciu fok, podpiętych do ślizgów desek. Umożliwia nie tylko poruszanie się po wyznaczonych trasach i szlakach, ale pozwala zdobywać nowe tereny oraz poszukiwać świeżych linii w puchu. Kolekcja nart Atomic Backland idealnie nadaje się do wszystkich wyżej wymienionych celów.

[…]

Czytaj dalej…


Przegląd nart marki Atomic

Producentów sprzętu narciarskiego na całym świecie jest naprawdę dużo. Oferują oni szeroki przekrój zestawów sportowych, które przeznaczone są dla użytkowników o różnym stopniu zaawansowania. Wśród nich bezsprzecznie wyróżnia się marka Atomic. Dlaczego warto zainwestować w modele tej firmy?

[…]

Czytaj dalej…