Narty Salomon X-RACE SW

Salomon X-RACE SW

Narty Salomon X-RACE SW – konstrukcja

Narty wyróżnia oryginalna, wielowarstwowa konstrukcja, dzięki której możliwe jest efektywne poruszanie się po śniegu i to z maksymalnymi prędkościami. Z kolei krawędzie typu ABS doskonale sprawdzają się przy ostrych skrętach, gdy ważne są stabilność, dynamizm i bezpieczeństwo jazdy. Specyficzna konstrukcja nart pozwala na idealne przenoszenie drgań i zachowanie stabilności jazdy na każdym terenie. Model tej narty oferowany był przez Salomona przez kilka dobrych lat, obecnie zastąpiony nartami Salomon S/RACE RUSH SL, a w przypadku dłuższych wariantów Salomon S/RACE RUSH GS

Warstwy budowy nart Atomic

Profesjonalnie wykonany rdzeń

Salomon X-RACE SW to narty, w których producenci zadbali również o profesjonalnie wykonany rdzeń. W przypadku tego produktu, mówimy o rdzeniu wykonanym z całości z drewna. Tak miękki materiał nie może pozostać bez wpływu na konstrukcję i właściwości narty. Dzięki wbudowanemu rdzeniu, narta zachowuje stabilność na bardzo wymagającym terenie i jednocześnie doskonale tłumi drgania.

Wkładki tytanowe

Nieodzownym elementem tych nart są wbudowane, tytanowe wkładki. Znacznie wpływają one na poprawę komfortu jazdy po wcześniej przygotowanych trasach. Ponadto tytan, który jest niezwykle twardym i wytrzymałym metalem, doskonale radzi sobie z przeciążeniami występującymi podczas bardzo intensywnych zjazdów.

Wiązanie narciarskie

Zaletą nart jest wprowadzone do nich, charakterystyczne wiązanie, które – dzięki nowoczesnej technologii – posiada wiele usprawnień, docenionych przez każdego miłośnika narciarstwa.

1. Regulacja długości wiązań bez konieczności stosowania jakichkolwiek dodatkowych narzędzi.

2. Niezwykle wytrzymała konstrukcja, doskonale radząca sobie z dużymi przeciążeniami, podczas najbardziej wymagających manewrów.

3. Dostosowanie do profesjonalnych, alpejskich wymogów.

Podsumowując, są to narty, które sprawdzą się w każdych warunkach. Co równie ważne, dostosowano je do wymogów stawianych przez FIS, z czego z pewnością ucieszą się profesjonalni narciarze.

Przejrzyj wszystkie narty Salomon dostępne w ofercie!