Porównanie Atomic Redster X9 S, Redster X9 WB WIDE BODY, Atomic Redster X7 WB WIDE BODY 2020

Zielona seria nart cross turn powiększa się z sezonu na sezon. W obecnym została wzbogacona o modele WB – Wide Body. w tym artykule analizujemy modele oraz różne długości nart Atomic Redster X9 S, Atomic Redster X7, a także ich nowych szerszych odpowiedników takich jak Atomic Redster X9 WB WIDE BODY oraz Atomic Redster X7 WB WIDE BODY […]

Czytaj dalej…


Dlaczego warto oddać narty do serwisu narciarskiego – cz. pierwsza – ostrzenie krawędzi

Czy serwisować narty, kiedy i jak to robić. Czy oddać sprzęt do specjalisty, czy próbować samemu, czy zawsze trzeba serwisować narty?  Próbujemy odpowiedzieć na te i więcej pytań. Dziś skupiliśmy się na serwisie krawędzi.

[…]

Czytaj dalej…Porównanie nart all mountain 2019: Atomic VANTAGE X 80 CTI vs Salomon XDR 84Ti

Jak sklasyfikować Vantage X80 CTI Tak to się już utarło, że wielu producentów nart All Mountain dzieli tę półkę na 2 linie. Pierwsze, nieco szersze modele przeznaczone do jazdy poza trasą, a także do przejazdów na przygotowanych stoku i druga, czyli narty, które służą do jazdy na trasie i sporadycznych wypadów poza wyznaczony szlak. Ich konstrukcja […]

Czytaj dalej…


Specjalistyczny sklep narciarski, czy narciarski sklep internetowy?

Rynek sprzętu narciarskiego zmienia się nieustannie, a wraz z nim upodobania i przyzwyczajenia klientów. Ostatnie 20 lat handel sprzętem sportowym ewoluował. Popularne giełdy narciarskie oraz sklepy wielkometrażowe jak Makro już dawno mają za sobą swoje lata świetności. W między czasie rozwinęły się sieciowe sklepy multisportowe, ale przede wszystkim stacjonarne sklepy narciarskie oraz handel internetowy.

[…]

Czytaj dalej…


NARTY ATOMIC REDSTER X7

Jeden z częściej wybieranych modeli nart w naszym sklepie narciarskim w Pruszkowie pod Warszawą jest Atomic REDSTER X 7. Jest to model, który w sezonie 2017/18 stał się następcą narty REDSTER XTI. Seria X reprezentuje linie Race w wersji tak zwanej X Turn, czyli nart o promieniu skrętu będącym kompromisem między nartami slalomowymi a gigantowymi. Są to narty przeznaczone raczej na przygotowaną trasę, a ich charakterystyka ma przypominać narty sportowe. 

[…]

Czytaj dalej…Jaki kask narciarski wybrać? Z regulacją czy bez regulacji?

W sklepach narciarskich można znaleźć zwykle dosyć duży wybór kasków narciarskich. Poszczególni producenci proponują różne rozwiązania w zakresie dopasowania rozmiar. Jaki dopasować rozmiar kasku i jak z nich korzystać o tym dowiecie się w poniższym krótkim artykule. Ponieważ w naszym sklepie narciarskim Ski Race Center posiadamy największy w Warszawie wybór kasków firmy Atomic i Salomon skupimy się na rozwiązaniach tych dwóch producentów.

[…]

Czytaj dalej…


Jak odpowiednio dobrać gogle narciarskie?

Gogle narciarskie to jeden z istotniejszych elementów wyposażenia narciarza.  Przede wszystkim, dlatego że odpowiadają za widoczność, a ta w narciarstwie jest kluczowa, ponieważ zwykle poruszamy się w zmiennym terenie który często poznajemy dopiero w trakcie zjazdu.  Trzeba też pamiętać, że narciarstwo uprawia się w różnych warunkach, a zachmurzenie i mgła to nie rzadko spotykane sytuacje w pogodowe w których przyjdzie mam jeździć na nartach.Gogle Salomon

[…]

Czytaj dalej…


Po co nam największy wybór nart Atomic w Warszawie?

Miejsc, w których można kupić sprzęt narciarski jest sporo.  Nartybuty narciarskie możemy znaleźć w specjalistycznych sklepach, w sklepach internetowych, w sieciowych molochach oferujących sprzęt do uprawiania różnych dyscyplin, a także na giełdach i w komisach.  Miejsce jest stosunkowo dużo, a w mieście wielkości Warszawy wybór jest naprawdę spory.

[…]

Czytaj dalej…