Następca legendarnego modelu Atomic Redster D2 Doubledeck

Atomic Redster

Rewolucja w miejsce ewolucji – czyli nowy model zastępuje Atomic Redster Doubledeck

W sezonie 2017/2018 Atomic zdecydował się na rewolucję w czołowym modelu narty slalomowej oraz gigantowej wprowadzając zupełnie nowy model Atomic Redster z technologią Sercvotec. Konstrukcyjnie jest to model, który łączy z poprzednikiem nazwa oraz kategoria i przeznaczenie.

Czym nowy model różni się od nart Atomic Redster Doubledeck SL:

  • Geometrią -narty zostały całkowicie pozbawione rockera, i tak jak zawodnicze modele komórkowe mają tzw. full camber. Taki profil zwiększa dynamikę rozpoczęcia skrętu i sprawia, że narty są jeszcze bardziej radykalne na twardym podłożu
  • Szerokość w talii – narty są jeszcze węższe w talii, przez co są szybsze przy przejściu z krawędzi na krawędź, a także dają lepsze oparcie na twardym podłożu.
  • Płytą – która została przystosowana do innowacyjnej tehcnologii servotec
  • Technoloogią – w miejsce dosztywniającego i stabilizującego doubledeck w nowym modelu redster zastosowano servotec, czyli pręt dający większą dynamikę, a także stabilność. Rozwiązanie przetestowane wcześniej w Pucharze Świata, o czym pisaliśmy tutaj.
  • Taliowaniem – nowe narty Atomic Redster S9 mają nominalnie większy radius (promień taliowania) co sprawia, że dają jeszcze bardziej stabilne oparcie, natomiast skrętność rekompensują właściwości servoteca.
  • Wagą – nowy model Atomic Redster S9 jest wyraźnie lżejszy od poprzednika – modelu Atomic Redster Doubledeck
  • Powłoką – udoskonalono powłokę stosując materiał i strukturę odporną na zarysowania.

Dla kogo nowy Redster

Czołowa slalomka, czyli model Atomic Redster S9 kierowana jest do ekspertów i zaawansowanych narciarzy, którzy poszukują dynamiki, sztywnej poprzecznie narty, która utrzyma na krawędzi nawet na stromych i oblodzonych stokach. Jest kierowana przede wszystkim do osób preferujących krótki dynamiczny skręt.

Dla kogo nowe slalomki komórkowe FIS

Model ten należy do oddzielnej półki sprzętu zawodniczego. Został stworzony dla zawodników, którym zależy na maksymalnej dynamice i wydajności. Są sztywne poprzecznie i niezwykle reaktywne podczas wykończenia skrętu. Mają nieco większy promień, natomiast pozwalają na jeszcze płynniejsze, a przez to szybsze wycinanie łuków.  Zdecydowanie polecamy zawodnikom amatorom, osobom, które jeżdżą na bramkach, ekspertom, którzy szukają większego wyzwania i jeszcze szybszego, bardziej płynnego skretu z dynamicznym przejściem. Polecać profasjonalnym zawodnikom tego modelu nie trzeba. Startuje na nim nie tylko Marcel Hirscher, Mikaela ShiffrinMattias Hargin, czy Peter FIll. Barwy Atomika reprezentują także polscy zawodnicy, tacy jak Maciej Bydlinski, Piotr Habdas, czy zdecydowanie najlepsza polska zawodniczka – Maryna Gąsienica Daniel

Pozostałe modele RACE

Model Atomic Redster S7 jest z kolei kierowany do osób, które nie potrzebują aż tak dynamicznej narty jak model S9, pragną mieć sprzęt, który pozwoli na intensywną jazdę przez cały czas trwania 5-6 dniowego wyjazdu. Model ten ma mniejszą dynamikę niż Atomic Redster S9, natomiast zapewnia podobne oparcie na krawędzi podczas skrętu.

Zobacz pozostałe narty Atomic dostępne w Ski Race Center!