Najlżejsze buty narciarskie Atomic

Lekkie buty narciarskie Atomic

Ultra lekki, ultra precyzyjny i ultra dopasowany model butów narciarskich Atomic.

Kiedy bierzemy do ręki but narciarski, wówczas spodziewamy się zwykle dużego ciężaru i masywnej konstrukcji. Tego typu buty już wizualnie kojarzą się nam z mocnym unieruchomieniem stopy i twardą ciężką do wygięcia skorupą. Kiedy trzymamy w ręku model Atomic Hawx w wersji Ultra, uświadamiamy sobie, że buty narciarskie nie muszą być ciężkie, a sama skorupa może wyglądać znacznie mniej ociężale. Ich mała objętość może kojarzyć się nam z butami, które nie zapewnią odpowiedniego ciepła, w mroźne dni na stoku. Jednak okazuje się, że cechy te nie są przypadkowe. Redukcja wagi była oczywiście celem inżynierów, ale jest też efektem zastosowania nowatorskiej konstrukcj. 

Atomic Hawx Ultra 130

Ultra założenia konstrukcyjne najwyższego modelu

Projektanci butów narciarskich wyszli z założenia, że sztywność jest potrzebna w kluczowych miejscach i można ją osiągnąć specjalną konstrukcją, a niekoniecznie masywnością całej skorupy buta. Dlatego zastosowano asymetryczną podporę całego buta – Energy Backbone. Ten ultra sztywny element nadaje kształt i ustawia podudzie względem śródstopia bezpośrednio przy tym oddziałując na całą skorupę podczas jazdy na nartach. Elementy skorupy okalające stopę zostały w miejscach newralgicznych odchudzone i zbudowane z wykorzystaniem podatnego na formowanie materiału Memory Fit. Z drugiej strony  zmniejszona szerokość, a co za tym idzie objętość skorupy zmusiła konstruktorów do zastosowania wąskiej wkładki wewnętrznej (buta wewnętrznego). Można śmiało powiedzieć, że skorupa wąskich butów Atomic jest w każdym obszarze buta umiejscowiona bliżej  powierzchni stopy niż w innych modelach. To z jednej strony sprawia, że buty w jeszcze bardziej precyzyjny sposób przenoszą pracę narciarza na narty, a z drugiej zmuszają projektantów do stworzenia kształtu jeszcze bardziej anatomicznego. W modelu Ultra anatomiczny kształt maksymalnie dopasowany do stopy przyjmuje skorupa oraz specjalistyczny miękki but wewnętrzny stworzony w technologii 3D Custom Fit. Konsekwencją budowy tak precyzyjnie dopasowanych butów była konieczność zaproponowania daleko idącej personalizacji ich kształtu.  Kształt buta narciarskiego można zmienić w znaczący sposób, a użyty materiał z uwagi na zmieniony skład i zminimalizowaną grubość skorupy poddaje się w jeszcze większym stopniu obróbce podczas fittingu. 

Wąskie buty narciarskie nie tylko na wąską stopę. 

Fenomenem modelu Atomic Hawx Ultra jest właśnie ich podatność na formowanie połączona z bardzo wąską skorupą. Tylko w taki sposób można naprawdę dopasować kształt buta narciarskiego. Wygrzewając i poszerzając punktowo węższego buta. Hawx Ultra nadaje się do tego idealnie, zapewniając przy tym wysoką precyzję i dopasowanie. Polecamy nie tylko dla zaawansowanych narciarzy. Uważamy, że buty o tej konstrukcji są przyszłością narciarstwa alpejskiego.

Sprawdź również buty narciarskie Atomic