Wąskie buty narciarskie Atomic -najbardziej kompaktowe buty na rynku

hawx ultra atomic buty

Lekkość + idealne dopasowanie = perfekcyjne dopasowanie

Buty narciarskie Atomic należące do serii Ultra, wyróżniają się niezwykłą lekkością, smukłą budową, a nade wszystko – doskonałym dopasowaniem do kształtu stopy gwarantującym precyzję i komfort. Dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii – Memory Fit można osiągnąć bardzo wysoki poziom dopasowania zarówno buta wewnętrznego, jak i skorupy, którą w celu personalizacji wygrzewa się w specjalnych piecach. Lekkie i cienkie tworzywo użyte w modelu Ultra pozwala na jeszcze pełniejsze dopasowanie. Na uwagę zasługuje także sama konstrukcja obuwia – jego wąska budowa pozwala na bardzo dokładne wyciśnięcie kształtu stopy. Dzięki Memory Fit jednocześnie znika problem różnych rozmiarów prawej i lewej stopy, a same buty mogą zwiększyć się w miejscach, których wymaga anatomia naszej stopy.

Dodatkowa regulacja kąta i flexu – technologia POWER SHIFT

Dla uzyskania jeszcze lepszego dopasowania wartości kątowych buta narciarskiego – w najnowszych modelach wykorzystano także technologię Power Shift, która pozwala na regulację pochylenia butów na płaszczyźnie przód-tył, a także optymalizację poziomu flexu.

Wąskie buty narciarskie dla szerokiej grupy narciarzy

hawx ultra buty narciarskie bestseller

Buty Atomic Hawx Ultra dostępne są w różnych wariantach twardości – dlatego zarówno osoby początkujące, bardziej zaawansowani narciarze, a nawet zawodowcy znajdą tutaj coś dla siebie. Miękkie modele będą świetną alternatywą dla amatorów, którzy w początkowych fazach nauki szczególnie cenią sobie wygodę i łatwość poruszania się. Z kolei zawodowi narciarze z pewnością docenią twarde obuwie, które zapewni im precyzyjną jazdę na najwyższych obrotach. Co najciekawsze – buty są wyjściowo wąskie, ale bardzo plastyczne kiedy poddamy je formowaniu, co sprawia, że fachowy bootfitter potrafi je w szerokim zakresie dopasować do zróżnicowanej anatomii stopy.

Lekki i wąski znaczy dobry!

Niektórzy obawiają się, że z uwagi na niewielką wagę obuwia oraz wąską budowę, może pojawiać się problem związany z odpornością na uderzenia oraz utrzymywaniem ciepła. Takie obawy nie są jednak w żaden sposób uzasadnione i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Atomic Hawx Ultra wykonano z materiałów najwyższej jakości, a najwyższe modele (np. buty atomic Hawx Ultra 130) powstały z użyciem tworzywa gwarantującego zachowanie stałego FLEXu niezależnie od temperatury. Za ocieplenie buta odpiwada but wewnętrzny, powstały przy wsparciu w postaci technologii 3M Thinsulate. Mimo swojego kształtu buty narciarskie zapewniają ciepło wewnątrz nawet w warunkach wysokiego mrozu.

Buty Atomic Hawx Ultra dostępne są w dwóch liniach- damskiej i męskiej. W sezonie 2017/2018 Atomic wprowadził model Hawx Ultra XTD, który jest połączeniem buta touringowego z modelem zjazdowym.

Sprawdź, jakie modele butów narciarskich Atomic posiadamy w ofercie!