Jak działa odzież termoaktywna?

Jak działa bielizna termopaktywna

Odzież termoaktywna to podstawowe wyposażenie każdego narciarza. Wyposażając się w tego typu ubrania można mieć pewność, że narciarz podchodzi do sezonu profesjonalnie i z należytą rozwagą. Umiejętne dobranie odzieży termoaktywnej z pewnością wymaga nieco czasu i poszukiwań, lecz liczy się w tym wszystkim cierpliwość i dopasowanie odzieży do swoich indywidualnych wymagań oraz wymiarów ciała.

Jak działa odzież termoaktywna? Na jakiej zasadzie odprowadza wilgoć?

Ważne jest to, aby dowiedzieć się jak działa odzież termoaktywna i jakie niesie za sobą zalety. Godne podkreślenia jest to, że skutecznie odprowadza nadmiar potu i pary wodnej ze skóry. Odzież narciarska doskonale odprowadza wilgoć, ponieważ ma rozwiniętą strukturę zewnętrzną i wilgoć jest zdecydowanie szybciej odparowywana niż wchłaniana. Dodatkowo sprzyja szybszej regeneracji mięśni i intensywnemu wysiłkowi fizycznemu. Jest bardzo elastyczna, wykonana z syntetycznych materiałów i przylega do powierzchni skóry.

Odzież termoaktywna jak działa? W jaki sposób chroni przed chłodem?

Każdy, kto miał okazję przemarznąć na stoku wie, jak ważna jest odpowiednia odzież termoaktywna. Jak działa?

Przede wszystkim doskonale zabezpiecza przed niekorzystną temperaturą i porywistym wiatrem. Wszystko to za sprawą specjalistycznej budowie wykorzystanego materiału oraz włókien. Struktura odzieży termoaktywnej charakteryzuje się zdolnością do powstrzymywania utraty ciepła. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku odzież dwuwarstwowa, dzięki czemu pot jest odprowadzany do zewnętrznej warstwy, a ciepło pozostaje przy skórze narciarza.

Odzież termoaktywna zasada działania – jak chroni przed przykrym zapachem?

Poza ochroną przed chłodem istnieje jeszcze kilka korzyści, jakie może zaoferować odzież termoaktywna. Zasada działania takiej odzieży sprowadza się przede wszystkim do zastosowania odpowiednich materiałów funkcyjnych. Chodzi tutaj o wykorzystanie:

  • srebrnych nici (jony srebra),
  • tkanin polipropylenowych.

To właśnie te dwa elementy wykazują się właściwościami bakteriobójczymi, a co za tym idzie niwelowane są przykre zapachy. Przydaje się to zwłaszcza wtedy, gdy z odzieży i bielizny chce się korzystać przynajmniej przez kilka dni, np. w towarzystwie znajomych lub innych osób spotkanych na stokach narciarskich. Zwiększa to także komfort poruszania się na nartach i poprawia samopoczucie.

Jak widać odzież termoaktywna działa na dość prostej zasadzie, która daje jednak znakomite efekty. Na stoku, gdzie warunki pogodowe zmieniają się bardzo szybko liczy się ochrona przed chłodem. W połączeniu z doskonałym odprowadzaniem wilgoci, nie musimy martwić się o przegrzanie lub wychłodzenie ciała, nawet jeśli na stoku planujemy spędzić cały dzień.