Slalomowe zawodnicze (komórkowe/serwisowe) narty Atomic

Narty Atomic serii FIS

Przykładem takiego produktu są narty. Narty Atomic Redster S9 FIS. Są one dostosowane do bardzo szybkiej, wręcz wyścigowej jazdy. Poniżej przedstawiamy kilka nowinek technicznych, które pozwoliły uzyskać tak dobry rezultat.

Konserwatywny drewniany rdzeń w konstrukcji typu sandwich.

Narty Narty Atomic Redster s9 FIS posiadają specjalną, sandwichową konstrukcję. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie maksymalnej elastyczności oraz dynamiki, nart która jest niezwykle pożądana podczas agresywnej jazdy  przy bardzo dużej prędkości. Jak uzyskano taką strukturę narty? Wszystko dzięki zaimplementowaniu specjalnego rdzenia POWER WOODCORE, który wzmocniony jest tytanowymi wkładkami oraz warstwą aluminium. To właśnie zastosowanie warstwowej budowy połączonej z radykalną geometrią sprawia, że model ten należy do najbardziej dynamicznych nart slalomowych w całej stawce Pucharu Świata.

Kluczowe są materiały geometria i ich proporcje.

Mówiąc krótko powyższa technologia spotykana jest w większości modeli dostępnych na rynku. Dlaczego więc narty zawodnicze takie jak Redster S9 FIS, swoją dynamiką dystansują resztę dostępnych desek? Kluczem są użyte materiały,  oraz geometria i ich proporcje. W sportowych nartach Atomika są niezwykle trafne, ponieważ inżynierowie austriackiej fabryki są w stałym kontakcie z zawodnikami światowej czołówki. Właśnie w miejscowości Altenmarkt w fabryce Atomic mieści się jeden z największych na świecie Racing Departamentów. Mnóstwo nowych rozwiązań powstaje pod wpływem rezultatów wielokrotnych testów, które odbywają się na zapleczu Pucharu Świata.

Konstrukcja nart Atomic - warstwowa budowa sandwich

Stabilność jazdy

Jeśli do powyższych cech dodamy wysoką stabilność jazdy przy maksymalnych wychyłach, skuteczne trzymanie krawędzi i praktycznie doskonałe przenoszenie drgań i sił, otrzymamy nartę idealną do szybkich, slalomowych skrętów, niezwykle efektywną na bramkach. Czy można chcieć czegoś więcej?

Narty Atomic Redster s9 FIS 2018 nie należą do grupy nart katalogowych, ich odpowiednikiem w regularnej specjalnej linii jest Atomic Redster S9 REVO S Są one wyspecjalizowane w szybkiej i agresywnej jazdy i powstały do ścigania się na najwyższym poziomie. Jest więc to sprzęt typowy dla prawdziwych profesjonalistów.

Zobacz pozostałe narty Atomic!