Atomic Redster G9 FIS – dla profesjonalistów, czy dla zaawansowanych?

Atomic Redster G9 FIS

Wymiary zgodne z normami

O swoistej „wyjątkowości” tychże nart świadczą znormalizowane wymiary, dostosowane do norm FIS. Narty Atomic Redster G9 FIS są dostępne w dwóch wymiarach – 188 i 182 cm. Pierwszy wymiar spełnia normy określone w Pucharze Świata i Pucharze Europy. Drugi jest z kolei znormalizowany w ramach zawodów FIS. Przedkłada się to rzecz jasna na określone właściwości jezdne i charakterystykę motoryczną.

Oryginalna konstrukcja Atomic Redster G9 FIS

Analiza budowy tych nart prowadzi do zaskakujących wniosków. Rdzeń zawarty w ich wnętrzu jest wstępnie naprężany podczas produkcji. Siły oddziałujące na strukturę rdzenia podczas jazdy zwiększają ich zwrotność, co przedkłada się zarówno na bezpieczeństwo, jak i na szybsze osiągi.

Rdzeń to jednak nie wszystko. Podczas produkcji zostaje on pokryty warstwą elastomeru, która „utwierdza” go w odpowiednim, nieco wymuszonym położeniu. Elastomer z kolei sprawia, że właściwości jezdne (zwłaszcza podczas jazdy na długich prostych) są znacznie lepsze, niż w standardowych nartach dla zaawansowanych użytkowników.

Konstrukcja warstwowa nart

Fizyka w służbie FIS

Przy produkcji zaawansowanych nart dużą rolę odgrywa fizyka. Tak też jest w przypadku nart Atomic Redster G9 . Są one tak wyprofilowane, by jak najlepiej scentralizować wektor sił, oddziałujący na nogi (a konkretnie stopy) narciarza. Scentralizowany wektor minimalizuje ryzyko utraty stabilności, nawet podczas bardzo wymagającej i agresywnej jazdy.

Podsumowując, narty marki Atomic są dostosowane do wymogów profesjonalnych użytkowników, startujących w światowych i europejskich pucharach. Ich nowoczesna i specyficzna konstrukcja pozwala na „wyciśnięcie” kilku dodatkowych sekund, co w warunkach pucharowych ma szczególne znaczenie.

Sprawdź pozostałe narty Atomic