Jak Atomic poradził sobie z uniwersalnością swoich nart?

marka narciarska Atomic

Nie łudźmy się. Z punktu widzenia profesjonalisty, słowo „uniwersalne” nigdy nie będzie dobrze widziane. Zwłaszcza w kontekście specjalistycznych nart, przeznaczonych do konkretnych zadań.

Przykładem niech będą tutaj najlepsi, czyli marka Atomic. Owszem, bardzo często podkreślają oni uniwersalność swoich produktów, ale w kontekście… całej dotychczasowej oferty. Konkretny rodzaj nart zawsze będzie dostosowany do indywidualnych oczekiwań. Sprawdźmy, jak prezentuje się oferta Atomica, w kontekście tej uniwersalności.

Narty Atomic Redster S9

Atomic Redster S9

Narty Atomic Redster S9 są dostosowane do ostrej, dynamicznej jazdy slalomowej. Sprzyja temu nowa „odchudzona” a przez to lżejsza konstrukcja nart, a także wysoka reaktywność, pozwalająca na uzyskanie doskonałych efektów w ciasnych, a zarazem niezwykle ostrych skrętach.

Cechą charakterystyczną „esek” jest specjalna konstrukcja mocowania buta, który – w tym właśnie modelu – znajduje się na specjalnej podstawie. Wyższa konstrukcja przedkłada się rzecz jasna na lepsze manewrowanie. Tak, ta narta jest skonstruowana właśnie po to.

Narty Atomic Redster X9

Atomic Redster X9
REDSTER_X_PISTE_2020_2021_7

Tutaj mamy już do czynienia z nieco bardziej złożoną konstrukcją nart. Oczywiście struktura zawsze pozostanie taka sama. Atomic zawsze przecież stawiał na drewno, doceniając jego niezwykłe właściwości w kontekście przenoszenia drgań. Jednak to nie wszystko.

Popularne narty Atomic Redster X9 zostały określone przez producenta jako rozwiązania uniwersalne – zarówno do krótkich, jak i długich skrętów. Pośredni promień skrętu w połączeniu z taliowaniem X Radius sprawia jednak, że narty te sprawdzają się przede wszystkim na długich skrętach, a także podczas slalomu giganta.

Narty Atomic Redster G9

Atomic Redster G9

Narty Atomic Redster G9 charakteryzują się z kolei mniejszym promieniem skrętu. Dzięki temu lepiej sprawdzają się podczas wycinania krótkich skrętów. Niemniej wstępnie naprężony rdzeń i dodatkowa warstwa elastomeru na powierzchni narty sprawiają, że sprawdzi się ona przede wszystkim na prostych, gwarantując bezpieczeństwo i stabilizację zjazdu, połączone z naprawdę dużymi prędkościami.

Podsumowując, każda z powyższych nart idealnie sprawdzi się podczas slalomów. Niemniej, ich bardzo złożona konstrukcja przedkłada się na różne charakterystyki, określające ich sposób poruszania się w określonych warunkach i specyfice jazdy.

Sprawdź pozostałe narty Atomic