Najważniejsze akcesoria rowerowe, bez których nie obędziesz się podczas jazdy

akcesoria rowerowe

Jednym z najważniejszych elementów roweru jest odpowiednie oświetlenie. Poza samym oświetlaniem drogi rowerzyście, informuje innych użytkowników drogi o jego obecności. Dobrze oświetlony rower znacząco wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Szukając oświetlenia rowerowego, do wyboru mamy szereg lamp przednich i tylnych o różnej jasności i sposobie świecenia.

Kolejnym ważnym elementem w trakcie jazdy na rowerze jest dzwonek. Komunikuje on innym osobom o naszej obecności, a w razie potrzeby pozwala ostrzegać o niebezpieczeństwie. Dzwonki dostępne w sprzedaży mają rozmaite kolory, kształty oraz wydają najprzeróżniejsze dźwięki.

Jeżeli wyruszamy w trasę, nie możemy zapomnieć o bidonie. Ten niewielki pojemnik wypełniony płynem, pozwoli nam zaspokoić pragnienie podczas podróży. Ponadto zaletą bidonu jest niska masa oraz kształt pozwalający na jego zamocowanie w uchwycie znajdującym się na ramie roweru. Ogranicza to konieczność trzymania napoju w ręce i pozwala zaoszczędzić miejsce w plecaku. Do wyboru mamy nie tylko klasyczne bidony, ale także modele termiczne, utrzymujące temperaturę płynu oraz takie, które nie absorbują zapachów znajdujących się w nich napojów. W sprzedaży dostępne są bidony o różnej pojemności.

Akcesoria rowerowe

Przydatny w wyprawach rowerowych może okazać się licznik. Liczniki pozwalają zmierzyć wiele parametrów, które mogą być istotne w czasie podróży. Są to na przykład: prędkość, czas przejazdu interesującego nas odcinka trasy, dystans dzienny i całkowity. W kategorii liczników dostępne w sprzedaży są również urządzenia wyposażone w moduły GPS, a nawet takie, które mogą być połączone z pulsometrami.

Kolejnym istotnym akcesorium może być zapięcie rowerowe. Dzięki odpowiedniemu zapięciu możesz spokojnie zostawić swój rower na przykład na czas zakupów oraz oddalić się od niego, bez obaw o to, że zostanie ukradziony. Zapięcia rowerowe występują w formie linek, łańcuchów, sztywnych zapięć typu U-Lock lub składanych zapięć przegubowych.

Rzeczami, które mogą uratować naszą wycieczkę rowerową są pompka oraz zestaw łatek. Wyróżniamy pompki stacjonarne i kompaktowe pompki przenośne, które najlepiej sprawdzą się w trakcie podróży. Pozwoli ona na dopompowanie powietrza do kół, umożliwiając dalszą komfortową jazdę.