Lista produktów marki SUUNTO

Krótka historia firmy SUUNTO

Fińska firma SUUNTO założona przez pasjonata biegów na orientację, który zapragnął zbudować kompas dostępny dla masowych odbiorców. Nowatorskie rozwiązanie kompasu wypełnionego cieczą sprawiło, że mało dostępne urządzenie zaczęło z powodzeniem być stosowane w różnych dziedzinach życia. Wyznaczanie nowych kierunków stało się standardem fińskiej firmy. Choć pierwotnie jej założyciel Tuomas Vohlonen koncentrował się na produkcji kompasów, to w miarę upływu czasu SUUNTO wypuszczało na rynek precyzyjne komputery do nurkowania, zegarki, a w ostatnich czasach mocno rozwijające się zegarki z GPS. Właśnie miniaturyzacja zaawansowanych urządzeń pozwoliła stworzyć wielofunkcyjne zegarki które łączyły funkcjonalność kompasu, barometru, wysokościomierza, a ostatnio także pulsometru i pośrednio wyświetlacza telefonu. Mowa o bardzo szerokiej linii zagarków outdorowych. Pierwszym zaawansowanym pionierem tej serii był SUUNTO Vector, jednak linią modeli, która zrewolucjonizowała wiele górskich dyscyplin został w 2012 r. Suunto Ambit. Po trzech udanych odsłonach tego zegarka sportowego nadszedł czas na prawdziwego sportowego smartwatcha, czyli Suunto Spartan, który należy do najbardziej precyzyjnych urządzeń dostępnych na rynku.

Zegarki sportowe Suunto od zawsze produkowane są w Finlandii. Studio projektowe oraz produkcja to zaawansowane przedsiębiorstwo, które powstało w tradycji bazującej na innowacyjności i jakości.

Suunto Spartan

Projektowane z pasją

Biuro projektowe Suunto tworzy zespół złożony z inżynierów wspieranych przez sportowców i aktywne osoby, które tworzą produkty na podstawie doświadczenia w sportach outdoorowych, wychodząc z założenia, zgodnie z którym potrzeby ludzi z pasją powinny być zaspokajane przez osoby, które łączą te same doświadczenia.

Gdzie można spotkać się z zegarkami sportowymi SUUNTO?

Przede wszystkim w dyscyplinach, w których eksplorujemy przestrzeń, takich jak biegi górskie, wspinaczka, biegi na orientację, triathlon, kolarstwo, narciarstwo, bieganie, sporty wodne, a także sporty uprawiane w obiektach zamkniętych – dyscypliny siłowe, pływanie w basenie.

Brak produktów do wyświetlenia