Lista produktów marki ZIENER

Ziener - Rękawice z podnóża Alp

Ziener – niemiecka marka z ponad 70 letnią tradycja w produkcji rękawic sportowych. Marka powstała w Bawarii w 1946 roku założona przez Franza Zienera – wciąż czynnie zarządzającego firmą. Zaczęło się od typowych ręcznie szytych rękawiczek do użytku codziennego. W tym czasie firmę tworzyły ledwie trzy osoby.  Już kilka lat później w 1952r we współpracy z narciarzem Mirlem  Buchnerem powstały pierwsze narciarskie rękawice tej marki. W ledwie dwa lata później Ziener zostaje oficjalnym dostawca rękawic dla German National Ski Team i zostaje na tym stanowisku kolejne 40 lat. 

Rękawice rowerowe Ziener’a natychmiast zdobywają fanów

W 2002 firma Ziener została oficjalnym dostawca rękawic dla Niemieckiego związku Instruktorów Narciarstwa. W tym samym roku pojawia się także kolekcja rękawic rowerowych – zyskująca natychmiastowe uznanie wśród miłośników sportów.

Ziener - techniczna odzież narciarska

Przed prawie 30 laty Ziener poszerzył swoją ofertę o odzież techniczną zimową zyskując kolejnych zwolenników. Od 15 lat do kolekcji odzieży wkroczyła  linie luźniejszych ubrań pod kątem snow-parków, freestyle’u i innych potrzeb młodego pokolenia.

2010 rok to kolejny duży kontrakt Zienera – ponownie marka ubiera wszystkich związkowych niemieckich zawodników dyscyplin klasycznego i alpejskiego narciarstwa. Dwa lata później także ubiera czeskich zawodników Ski Cross. To właśnie dzięki tej współpracy i projekcie utalentowanej zawodniczki Marii Höfl-Riesch powstają limitowane modele innowacyjnych rękawic. Marka stale się rozwija. Absolutny hit sezony 2014/15 – Ziener przedstawia pierwsze rękawice z systemem Heat Generator, pozwalające na dogrzanie dłoni na stoku.

Ziener liderem w świecie rękawic zimowych

Specjalizując się właśnie w rękawicach Ziener stał się jednym z liderów branży zimowej  w Europie. Zdobywa szerokie uznanie wśród zawodników od amatorów do zawodników światowej klasy. Nie obniża swoich standardów i oferuje doskonały asortyment pozwalający na pełne i komfortowe korzystanie z uroków i wyzwań sportów zimowych.