Lista produktów marki GIANT

Marka Giant w sklepie rowerowym Ski Race Center

Giant to jeden z największych producentów rowerów na świecie. Wiecznie naśladowana, lecz nigdy niedościgniona marka Giant znana z innowacyjnych pomysłów, które zmieniały świat rowerowy przez ostatnie 30 lat. Wybraliśmy rowery Giant, ponieważ marka ta zasłynęła z jakości, którą przez ostatnie 25 lat docenili polscy rowerzyści.

Prawie 50-letnia historia

Giant powstał w 1972, stworzyła go grupa inżynierów, której przyświecał jeden cel: sprawić, by kolarstwo stało się doznaniem, pasją dla rowerzystów całym świecie. Tak,  aby dzięki innowacyjności,ciężkiej pracy i stałemu rozwojowi tworzyć rowery, które na zawsze zmienią podejście do kolarstwa. Aby uczynić jazdę na rowerze bardziej przyjemnym i dostępnym dla ludzi na całym świecie, zrobili to, co wiedzieli najlepiej łącząc precyzyjne rzemiosła, z innowacyjnością i inspiracją.

Początki - ramy aluminiowe

Zaczęło się od produkcji sztywnych i lekkich ram aluminiowych. W krótkim czasie rowery z metali lekkich zaczęły się cieszyć dużą popularnością, a duże zdolności produkcyjne produktów wysokiej jakości w przystępnej cenie pozwoliła milionom rowerzystów jeździć na rowerze w zupełnie nowy sposób. Od tego czasu Giant jest pionierem w dziedzinie aluminium i zaawansowanej inżynierii.

Rozpowszechnianie ram z włókna węglowego

Giant jako pierwszy wprowadził pierwszy niedrogi rower z włókna węglowego, Cadex 980 C i przekształcił rowery o wysokiej wydajności w projekt Total Compact Road.

W ciągu ostatnich 45 lat firma Giant w gigantyczny sposób zwiększyła produkcję i stała się wiodącą na świecie marką rowerów i akcersoriów wysokiej jakości. Tworząc ponad 12 000 sklepów partnerskich Giant na całym świecie, marka dotarła do milionów kolarzy na całym świecie oferując szeroki wybór począwszy od rowerów górskich, crossowych i trekkingowych, a także rowerów szosowych i miejskich.