Close

Co chcielibyśmy wiedzieć dobierając Twoje narty?

Zawsze aktualną prawdą jest to, że dobre narty to takie, które są właściwie dobrane. Niezależnie od tego, czy już je posiadasz, czy też planujesz zakupić własne deski, czy po prostu wolisz na początku wypożyczyć, aby przekonać się, czy ta dyscyplina jest dla ciebie, zadbaj o to, aby sprzęt został odpowiednio dopasowany do Twojego poziomu, potrzeb i warunków fizycznych.

Odwiedź specjalistyczny sklep lub skontaktuj się z godnym zaufania sprzedawcą, albo poradź się wykwalifikowanego instruktora. Jeśli Twoje narty mają za sobą już ładnych kilka sezonów, zweryfikuj je porównując z aktualnymi modelami. Jeśli okaże się, że nie pozostaje ci nic innego niż wymiana nart na nowe, to w pierwszej kolejności musisz uświadomić sobie  jakich nart potrzebujesz. Zanim wybierzesz konkretny model, spróbuj sam lub wspólnie ze sprzedawcą odpowiedzieć sobie na kilka poniższych pytań:

Krótkie skręty, czy długie łuki i większa prędkość?
Płaskie łatwe stoki, czy oblodzone stromizny?

W pierwszej kolejności zastanów się nad tym jaką jazdę preferujesz, na jakich stokach jeździsz, czy wolisz prowadzić dłuższe łuki przy większej prędkości, czy też preferujesz dynamiczne ciasne skręty slalomowe.

{product:20,36}

Jeżdżę na nartach dla przyjemności, czy poszukuję wyzwań?

Lubisz andrenalinę, trudne trasy i pragniesz się doskonalić z przejazdu na przejazd? A może uwielbiasz „delektować” się jazdą i szukasz sprzętu, który pozwoli Ci w każdych warunkach kontrolować prędkość. Może Twoja technika jest jeszcze mało zaawansowana, ale planujesz włożyć sporo pracy i wkrótce znaleźć się kilka poziomów wyżej?

Jak sobie radzę?

Wreszcie spróbuj określić poziom swojej jazdy, czy radzisz sobie na najtrudniejszych trasach, czy też preferujesz łagodniejsze  stoki, czy jazda po lodzie, na muldach sprawia ci kłopot, czy są to warunki, w których odnajdujesz większe wyzwanie.

Cięty skręt, czyli czyste łuki wycinane przez krawędź, czy mimo wszystko „kontrolowany” ześlizg?

Zastanów się, albo zapytaj osób, z którymi spędzasz czas na nartach, czy udaje ci się jeździć skrętem ciętym i wycinać czyste łuki, charakteryzujące współczesną zaawansowaną technikę?

Czy potrafisz wycinać czyste łuki na  stromszych oblodzonych odcinkach?

Jeśli tak, to zastanów się, czy jesteś w stanie utrzymać taki skręt na stromszych odcinkach. A może  raczej na trudniejszych aby utrzymać prędkość poruszasz się kontrolowanym ześlizgiem?

Rzeczywistość, a aspiracje?

Ważne abyś określił jak Twoja jazda wygląda dzisiaj, a jak chciałbyś, żeby wyglądała w niedalekiej przyszłości. Podziel się swoimi spostrzeżeniami z wykwalifikowanym sprzedawcą i spróbujcie wspólnie wyznaczyć nowy kierunek Twojego narciarstwa.


Close