Lista produktów marki Voelkl

Solidne podstawy marki

Precyzja – Determinacja - Ambicja to trzy podstawowe filary budujące niemiecką markę Völkl. Od 1923r. grupa miłośników narciarstwa - pasjonatów i inżynierów – tworzy niepowtarzalne modele nart łączące klasyczne wysokojakościowe materiały wraz z innowacyjną technologią. Z roku na rok zaskakują nowymi rozwiązaniami, a by zabawa i wyniki były podstawą zimowego szaleństwa.

Precyzyjne do zimowego szaleństwa

Narty Völkl to kolekcja zarówno z kategorii RACE jak i szeroka gama modeli All Mountain wyposażonych w multum technologii zwiększających płynną jazdę i precyzyjne wykorzystanie energii. Jedną z bardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych technologii producenta nart Völkl jest UVO.3D – system dociążenia dzioba. Nowością jest za to 3D RADIUS SIDECUT  wytaliowanie narty w taki sposób aby funkcjonalnie miała 3 długości promienia.

Flagowa linia RACETIGER

Flagową linią Völkl jest sportowa linia nart RACETIGER wyposażona w najwyższe technologii producenta, o konstrukcji opartej na drewnianym rdzeniu. RACETIGER to modele zarówno dla zaawansowanych narciarzy i narciarek trenujących dla przyjemności jak i dla tych, którzy startują w profesjonalnych zawodach. W grupie znajdziemy modele zgodne z wymaganiami FIS.

Narty Allmountain - linia DEACON

Linia DEACON to odsłona wszechstronnych desek grupy All Mountain. Szeroka oferta serii w większości o konstrukcji Tip&Tail Rocker. Modele doskonale sprawdzają się na wszelkich warunkach na trasach – od przygotowanego „sztruksu” po rozkopane po całym dniu warunki.

FLAIR specjalnie dla Pań

Dla kobiet Völkl przedstawia modele z kolekcji FLAIR – w estetycznej eleganckiej szacie graficznej skonstruowane pod kobiecą sylwetkę i możliwości. W tej grupie znajdziemy zarówno narty zbliżone do klasycznej sportowej geometrii jak i znacznie poszerzone pod butem. W każdym z modeli zastosowano rocker.

Marki współpracujące

Producent przewiduje także kilka linii nart pod katem freeride’u, freestyle’u. Dla juniorów kilka modeli inspirowanych dorosłymi nartami.Wszystkie narty sparowane są z wiązaniami marki Marker stworzonymi tak, aby pasowały do butów z podeszwa Grip Walk, czyli doskonale zagrają ze współpracującą marka butów Dalbello.

Nie tylko narty

Oprócz sprzętu narciarskiego w ofercie producenta znajdziemy także wiele kijów w grafice nawiązującej do nart i szeroki wybór pojemnych  plecaków, pokrowców i toreb.