Lista produktów marki ATOMIC

Największy wybór produktów Atomic w Polsce

W naszym sklepie narciarskim zlokalizowanym w Pruszkowie pod Warszawą posiadamy największy wybór sprzętu narciarskiego firmy Atomic na Mazowszu. W naszym salonie zdecydowaliśmy się skoncentrować na dwóch wiodących producentach i oferować niemal całą dostępną kolekcję. Dlatego też w asortymencie naszego sklepu, Atomic jest główną i wiodącą marką. Sklepy Atomic kojarzą się przede wszystkim z nartami które przez ostatnie 50 lat budowały zaufanie wśród wielu  narciarzy na całym świecie. To przede wszystkim narty grupy Race, ale także modele All Moutain i modele damskie. Austriacki producent oferuje też szeroką półkę nart juniorskich. W naszym sklepie, Atomic jest również dostępny w ofercie przeznaczonej dla klubów w postaci zawodniczych modeli nart komórkowych. Poza deskami produkowanymi w miejscowości Altenmarkt, oferujemy również szeroki wybór damskich i męskich butów narciarskich Atomic. Posiadamy również szeroki asortyment kijów, gogle i kasków. Na stronach naszego sklepu internetowego znajdą Państwo także odzież firmy Atomic, która razem ze sprzętem tworzy kompleksową ofertę dla narciarzy.

Każdy projekt zaczyna powstawać na stoku

Atomic to jeden z największych i najbardziej uznanych producentów nart. Austriacka marka od samego początku mocno związana z narciarstwem wyczynowym, dziś dominuje w zawodach Pucharu Świata dzięki takim zawodnikom jak Marcel Hirscher, czy Mikaela Shiffrin.

Zapraszamy do naszego sklepu Atomic-a

Sukces rynkowy powstawał zawsze w pierwszej kolejności na stoku. Kształt i charakterystyka dzisiejszych modeli nart Atomic, które podbijają rynek to efekt szerokiej współpracy profesjonalnych zawodników, testerów z inżynierami fabryki. Wysokie modele takie jak np. linia Redster wykorzystują technologię stosowaną podczas zawodów, natomiast konstrukcja modeli rekreacyjnych inspirowana jest rozwiązaniami sprawdzonymi w sporcie.

Chcesz poznać historię marki Atomic?

Z czego znany jest Atomic?

Sportowe narty serii Redster

W Polsce, ale i nie tylko, Atomic kojarzy się przede wszystkim z modelami sportowymi, jedną z dominujących nart na naszym rynku od zawsze były modele slalomowe, dawniej Atomic SL o symbolach 9,11 lub 12, które potem zastąpiła seria Redster. Charakterystyczną, flagową technologią, która rozróżniała najwyższe modele na stoku był tzw. Doubledeck, który w sezonie 17/18 zastąpiony został technologią SERVOTEC, który powstał na zapleczu zawodów Pucharu Świata, po czym został wdrożony jako rozwiązanie w nartach "cywilnych". Obecnie najbardziej sportowe narty Atomic to w dalszym ciągu linia Redster, która w zależności od dyscypliny posiada swoje rozwinięcie w symbolu G oraz S.  Modele G, takie jak Atomic Redster G9, czy G7 to narty gigantowe (dziewiątka to najwyższy flagowy model, siódemka, to tzw. "rozwojowa narta gigantowa"). Modele S, takie jak S9 i S7 to oczywiście narty slalomowe. Rozwinięcia FIS lub RS oznaczają modele do sportu ( mamy tu na myśli sport wyczynowy) nazywane serwisowymi, komórkowymi, a w przypadku RS - masters.

Legendarne już narty damskie Atomic Cloud

Kolejnym modelem, który pozwolił austriackiemu producentowi dominować w branży narciarskiej jest Atomic Cloud. W naszej opinii jest to jedna z najlepiej dopasowanych serii nart do potrzeb Pań. Linia Cloud to seria przeznaczona typowo na trasy. Narty są lekkie, zwrotne i stabilne. Co najważniejsze szeroka gama modeli, konkretnie zróżnicowanych pod kątem umiejętności pozwala dobrać idealnie narty do poziomu jazdy narciarski, dodatkowo narty mają bardzo estetyczny minimalistyczny design w klasycznych kolorach czerni i bieli.

Linia Vantage, czyli seria nart allmountain

Bardzo popularną grupą nart są modele Vantage, czyli seria nart stworzona na różne warunki, jakie panują na trasie, a także pozwalająca na wyjazdy poza wyznaczony szlak. TO przede wszystkim seria Vantage, której szerokość na odcinku pod butem w przypadku większości modeli przekracza ok 80 mm i sięga aż do 117mm.  

Backland - czyli czarny koń rynku skitourowego

Półką, na której jeszcze 10 lat temu próżno byłoby szukać marki Atomic jest Backcountry, czyli skitouring. To dziedzina, nad którą austriaccy projektanci pracowali wyjątkowo intensywnie podczas ostatnich sezonów. W tym czasie wypuścili na rynek bardzo udane narty skitouringowe Atomic Backland (78 85 i 95), ale także super lekkie buty Atomic Backland Carbon i  solidnych ruchomych lekiich wiązań Backland TL. W ostatnim roku linia wiązań została uzupełniona modelem przeznaczonym do freetouringu, czyli Atomic Shift MNC.

Narty Atomic Savor - mamy nadzieję, że to jednorazowa wpadka

Savor to seria, która powstała przed sezonem 19/20. Ekipa z naszego sklepu już podczas pierwszych testów sygnalizowała, że jest z nią coś nie tak. Zresztą nie trzeba nawet wsiadać na narty, krótkie warianty długości długi promień i wąska talia połączona z miękkim rdzeniem nie wróży nic dobrego. Możesz być jednak spokojny. W naszym sklepie narciarskim oraz sklepie online nie będziemy oferować tego modelu.

Buty narciarskie Atomic, system Memory Fit

Od kilku ostatnich lat Atomic zaczął się koncentrować na nowych modelach butów narciarskich. Szczególnie udaną serią jest linia Hawx, która kilka lat temu zadebiutowała w grupie butów All Around i w krótkim czasie zdobyła wielką popularność. Atomic we współpracy z firmą Salomon wprowadził technologię indywidualnego, termicznego dopasowania kształtu skorup butów do stopy narciarza. W ten sposób buty Hawx (także Redster) zyskały technologiczną przewagę dzięki personalizacji. Obecnie Linia Hawx, to ultralekkie, ultrawąskie modele HAWX ULTRA, klasyczne modele HAWX PRIME, a także linia HAWX Ultra oraz Prime w wersji XTD, czyli połączenie wysokiej klasy buta sportowego z modelem skitourowym Obok powyższych serii oferujemy wspomniane jeszcze wyżej buty Atomic Backland przeznaczone do skitouringu.

Z czego nie był, a już zaczyna być znany Atomic?

Gogle narciarskie

W naszej opinii firmie Atomic zawsze brakowało blasku półce gogli narciarskich. Poza udaneym modelem Savor, który produkowany jest do dziś firma nie tworzyła rozwiązań, które wzbudzałyby ponadprzeciętne zainteresowanie. Sytuacja znacząco się zmieniła w ostatnich latach za sprawą serii Revent oraz Count 360. Poza rozbudowaną konstrukcją ramek gogli narciarskich Austriacy zastosowali nowatorskie szyby takie jak Fusion Double Lens, Stereo Lens, a przede wszystkim szyby z technologią HD, która wyraźnie podnosi kontrast podczas jazdy w pochmurne dni. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które z powodzeniem konkuruje z szybami Sigma Salomona oraz Prism Oakleya.

Kaski Narciarskie,

Początkowo Atomic oferował solidne, aczkolwiek pozbawione nowinek technologicznych stosunkowo ciężkie kaski Savor oraz Mentor. Poza kaskami sportowymi Redster modele te nie zwracały zbyt dużej uwagi narciarzy. 

Sytuacja zmieniła się wraz z wprowadzeniem modelu Atomic Revent, a później linii Count i w ostatnim sezonie zupełnie nowej zmienionej serii Savor z Savorem GT na czele. Obecne modele są przede wszystkim lekkie, ale także wygodne i gwarantują wyższy poziom bezpieczeństwa. Technologia inmold łączona jest w kluczowych miejscach z technologią shell. Wśród rozwiązań technologicznych warto zwrócić uwagę na budowę Holo Core z technologią Amid zmniejszającymi efekt uderzenia, a także life fit gwarantującą wyższy poziom dopasowania. 

Kategorie i linie produktów marki Atomic:

Linie modelowe marki Atomic:
 
Produkty narciarskie marki Atomic z poszczególnych roczników: