Lista produktów marki FUJI

Fuji czyli siła i wytrzymałość

Japońskiego pochodzenia marka Fuji to producent rowerów z ponad 100 letnia tradycją. Dzisiaj pod patronatem amerykańskiego właściciela nadal kontynuuje pierwotne założenia jakości i tradycji. Nazwa i logo zainspirowane zostały górą Fuji, która w Japonii symbolizuje siłę i wytrzymałość.  Marka powstała w 1899 i pierwotnie zajmowała się ściąganiem na japoński rynek rowerów z Ameryki i Anglii.  Dość szybko zaczęła produkować własne modele powoli wchodząc na rynek azjatycki i później amerykański. 

Pierwsze sukcesy zawodników

Już w latach 20tych rowery Fuji cieszyły się największą popularnością na rynku japońskim a w latach 30tych marka zaczęła organizować wyścigi i sponsorować zwycięskie drużyny. To właśnie na rowerze marki Fuji w 1951 r. Shoichiro Sugihara wygrał pierwsze zawody w historii najważniejszego wyścigu Azji – miedzy Osaką a Tokio.

Trener projektuje rowery dla swojej kadry

Fuji jako pierwsza stworzyła model roweru szosowego mającego osprzęt Shimano Dura-Ace. Na Igrzyskach Olimpijskich w 1964r w Tokio, trener japońskiej reprezentacji sam zaprojektował dla nich rowery. Tę samą historię powtórzono na kolejnych Igrzyskach w Meksyku i Niemczech. Fuji od lat 80tych zaczęło produkować rowery turystyczne.

Fuji na mistrzostwach świata i na ulicach miast

W 1986 roku Fuji wprowadza na rynek jako jedna z pierwszych  ramy tytanowe, a już w 2004r. pierwszy w pełni karbonowy rower szosowy dla mistrzyni świata Judith Arndt. Kolejny sukces. 2010 debiut na Tour de France a rok później wygrane Mistrzostwa świata w Kolarstwie Górskim przez Anikę Langvad. Marka Fuji tworzy rowery dla każdego amatora kolarstwa – górskiego, miejskiego czy szosowego – jednak w tej ostatniej dziedzinie odnosi nieprzerwanie sukcesy.