Lista produktów marki LEKI

Kije Leki - z miłości do narciarstwa

Firma Leki to niemiecki producent akcesoriów, kijów i rękawic do narciarstwa ale także innych sportów outdoorowych. Leki wywodzą się z zakładu przetwórstwa drewna Karla Lenharta, zapalonego miłośnika narciarstwa, któremu nie odpowiadały standardy sprzętu lat 50tych i postanowił stworzyć własne – lepsze formy produkcyjne. 

Pierwsze takie kije narciarskie

Doświadczenie z pracą z materiałem kompozytowym i aluminium Karl Lenhart posiadał z produkcji samolotów, którą także się zajmował. Zaczął więc produkcję kijów, które od 1970 roku  sygnaturowana jest LEKI.

Leki wspiera racing

Leki wielokrotnie nagradzana stała się jednym z najbardziej znanych liderów w branży. Leki silnie zaangażowana jest w sporty zimowe – narciarstwo alpejskie, freeride, freski wspierając racingowa stronę zawodników. Producent dba o wysoką wytrzymałość, świetny design, ergonomie i bezpieczeństwo produktów.

Technologie mistrzowskie dostępne dla każdego

Choć kojarzony jest głownie ze sprzętem racingowym dostępny jest dla każdego narciarza – od amatora do Pucharu Świata i właśnie dzięki temu zdobył uznanie u wytrawnych narciarzy z po za świata klubowego.