Lista produktów marki Helly Hansen

Marka z historią, tworząca historię

Wszystko zaczęło się w 1877 roku w Norwegii, gdy kapitan Helly Juell Hansen odkrył lepsze niż dotychczas znane sposoby ochrony przed trudnymi warunkami pogodowymi. Wkrótce po tym Hansen wraz z żoną założyli firme produkującą wodoodporne kurtki i spodnie produkowane z grubego lnu nasączonego olejem lnianym – tak narodziła się legenda! Odzież Helly Hansen to marka nr 1 dla profesjonalistów narciarskich – znajdziesz ją używaną przez pracowników ponad 200 ośrodków narciarskich i biur turystyki a także na wodach 5 oceanów noszoną przez załogę pracującą i uprawiającą sport wyczynowy. Zaufali jej narciarze, pracownicy budowy, turyści i przewodnicy górscy, żeglarze. Helly Hansen znajdziesz wszędzie tam gdzie wydajność, ochrona i bezpieczeństwo mają największe znaczenie.

Od ludzi dla ludzi

Idee Państwa Hansen od 140 lat wspierają ludzie – pracujący i odpoczywający w najtrudniejszych warunkach na świecie – dając swoje spostrzeżenia na rzecz rozwoju innowacyjnych technologii i tworzenia niezawodnych produktów Helly Hansen. W latach 70tych Helly Hansen wprowadziło na rynek pierwszą techniczną tkaninę LIFA, która zrewolucjonizowała postrzeganie odzieży technicznej – pracowniczej i sportowej – znajdując złoty środek między komfortem a utrzymaniem ciepła. Helly Hansen to pierwsza marka, która zaczęła promować edukacje w temacie prawidłowego ubioru adekwatnego do podejmowanego wysiłku i aktywności fizycznej. Dziś Helly Hansen wychodzi naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających narciarzy, żeglarzy i pracowników na całym świecie. Z czasem Helly Hansen wzbogaciło ofertę o nowy asortyment i nowe surowce np. wełnę merino. Aktualnie w ofercie znajdziemy kurtki i spodnie narciarskie, snowbordowe, freerideowe, skitourowe, odzież trekingową i casualową a także cały dział żeglarski. Dodatkowo do kolekcji dobierzesz czapki, akcesoria, torby, termikę a także obuwie.

Łowcy nagród

W  2008 roku Helly Hansen ze swoją innowacyjną powłoką ODIN 3-Layer System zdobył nagrodę Red Dot Design Award. Kolejne lata to kolejne nagrody za technologie H2 Flow pozwalającą na efektywną regulację temperatury ciała podczas wysiłku, a potem nagrody za konkretne produkty. W 2018 na rynek wszedł kolejny hit – LIFALOTF zaprojektowany dzięki współpracy ze Ski Team Sweaden Alpine, szukających więcej ciepła, wszechstronności a mniej warstw odzieży. Tak poprzez połączenie LIFA z Primaloft powstał o 20% lżejszy od Primaloft – LIFALOFT. Aktualnie w zimowych setach Helly Hansen występuje kadra Norwegii.  Helly Hansen to marka absolutnie dla każdego aktywnego człowieka – małego i dużego, zaczynającego w sporcie i zawodowca a także marka do wyjścia na co dzień.