Lista produktów marki Bell

Historia z życia wzięta

Historia marki Bell sięga przed rok 1954. Wszystko zaczęło się od dnia, w którym znany zawodnik i producent samochodów wyścigowych - Roy Richter – stracił w wyniku wypadku bliskiego przyjaciela. Obiecał sobie wtedy, że zainwestuje środki w produkcje, która podniesie bezpieczeństwo jego ukochanej dyscypliny. Produkcja rozpoczęła się w warsztacie Bell Auto Cars. Tam zrodziła się linia jednych z najlepszych kasków ochronnych m.in. dla motocyklistów i rowerzystów. 

Stawiamy na bezpieczeństwo

Odkąd ruszyła produkcja zaczął oferować swoje wynalazki zawodnikom rajdów sportowymi autami. Od samego początku kaski zdobyły pozytywne opinie. Stały się jedną z pierwszych marek tworzących nakrycia ochronne głowy.  Początkowo dedykowane były właśnie kierowcom aut sportowych a z czasem weszły do świata motocyklistów. Bell’owi zaufała amerykańska policja a z czasem też reprezentacja Stanów Zjednoczonych w narciarstwie. 

Pierwsze Fullface'y

Przełomem były lata 70te, gdzie inżynierowie Bella stworzyli pierwszy w historii kask typu fullface – okrzyknięty pierwszym naprawdę skutecznie chroniącym twarz i głowę zawodników. Od tego czasu eksperymentowano dalej stawiając zawsze i przede wszystkim – na bezpieczeństwo. Idea firmy doprowadziła do stworzenia norm bezpieczeństwa kasków rowerowych. Gdy norma zaczęła działać to właśnie Bell był pierwszą marką spełniającą te warunki ochrony kasków motocyklowych i rowerowych. Kiedyś w Polsce w Bellu jeździli wszyscy, a do dziś jest on marką wiodącą prym wyznaczania trendów wizualnych i jakościowych wśród kasków.