Narty Kästle RX12 GS + RPlate + K14 FF 2022
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

ad2.jpg

-35,14%

Narty Kästle RX12 GS 2022 + wiązania

 • 183 cm
 • K14 Freeflex ST (niekompatybilne z GripWalk)
3 499,00 zł (brutto) 5 395,00 zł -35,14% 2 844,71 zł (netto)

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 3 949,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

check Dostępny w magazynie
 • Masz pytanie? Napisz!
 • Zapytaj o Produkt

  Narty Kästle RX12 GS 2022 + wiązania

  Narty Kästle RX12 GS 2022 + wiązania

  Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

  * Wymagane pola

  • Polityka prywatności Polityka prywatności
  • Darmowa wysyłka powyżej 150zł Darmowa wysyłka powyżej 150zł
  • Zwroty i obsługa posprzedażowa Zwroty i obsługa posprzedażowa

  odwiedź nasz sklep narciarski Warszawa

  Kästle RX12 GS z wiązaniami

  To najwyższy czołowy model nart gigantowych, które w firmie Kastle pod pewnymi względami upodabniają się do modeli crossturnowych. Narty swoją budową przypominają narty zawodnicze, ponieważ zastosowano tutaj grubą warstwę tytanalu. Konstrukcja sandwichowa oparta jest na ściankach sidewall, które łączą górną przekładkę tytanalową z warstwą bezpośrednio znajdującą się nad krawędzią. Profil narty i powierzchnie dosztywniające są jednolite od samego dziobu do pięty nart z wyłączeniem rejonu hollow tech. Narty są sztywne i dosyć masywne, a tradycyjna konstrukcja została urozmaicona w części dziobowej ponieważ na przodzie narty mamy do czynienia z tzw. hollow tech z technologią hollow tech 2.0 zgodnie z którą na samym dziobie wycięto niepotrzebne warstwy nart wypełniając je specjalną błoną tworząc dzięki temu zamkniętą konstrukcję przechodzącą w dwa ramiona, które redukują drgania i zmniejszają masę potencjalnie drgającego dziobu. To z kolei zapewnia dużą stabilność podczas jazdy na krawędzi.

  Wrażenia z jazdy

  Narty charakteryzują się dużą stabilnością charakterystyczną dla nart gigantowych, a przy tym mają pewien zapas promienia skrętu co sprawia, że upodabniają się pod tym względem do nart crossturnowych. Nawet najdłuższy wariant o długości 183 cm i promieniu 19,5 m pozwala bardzo łatwo zacieśniać wykonywane skręty generując przy tym dużą dynamikę. Narty bardzo szybko reagują nawet na minimalny impuls dzięki czemu pozwalają wyratować się z największej opresji. To z kolei sprawia, że możemy na nich ryzykować bardziej agresywnym balansem czyli jazdą w dużych wychyłach. To model na którym spokojnie można zacząć swoją przygodę także z jazdą sportową na bramkach. Są żwawe, zwrotne, a odpowiednio potraktowane odwdzięczają się bardzo dużą dynamiką. Narty polecamy przede wszystkim zaawansowanym narciarzom, którzy poszukują czegoś alternatywnego dla typowej narty gigantowej to coś łączącego w sobie zalety nart hybrydowych crossturnowych z typową gigantką nadzwyczaj dobrze sprawującą się na twardym podłożu na wymuszonym skręcie.

  Podsumowanie

  Zwrotne i dynamiczne "gigantki" zainspirowane modelem z RX12 GS Factory FIS używanym przez Alex Tilley w zawodach Pucharu Świata. Bezkompromisowa konstrukcja, w której nie oszczędzano na materiałach, dość mocno przypomina modele wyczynowe. Narty są nieco masywniejsze od spotykanych na rynku sklepowych nart do giganta. Technologia Hollowtech RACE, połączona naturalnym rdzeniem będącym połączeniem topoli i drewna bukowego, dodatkowo dosztywniona pokaźnymi warstwami tytanalu i laminatami. Poza charakterystycznym dziobem trudno tu szukać nowinek technicznych, Kästle postawiło za to na solidne rzemiosło i to widać na pierwszy rzut oka.

  Nasza opinia o nartach gigantowych Kästle RX12 GS?

  Gigantki Kästle RX12 GS z powodzeniem mogą konkurować z nartami hybrydowymi. Są bowiem zwrotne i dają sporą dynamikę przy zmianie skrętu. Oparcie jakie gwarantują na krawędzi podczas jazdy na oblodzonych odcinkach wynika z właściwej sztywności poprzecznej. To co jednak najbardziej je charakteryzyje to dynamika. Wykończenie wirażu jest eksplozją energii, którą czasem trudniej opanować. Dla zaawansowanych narciarzy są niekończącą się przygodą a ujarzmienie ich żywiołowości sprawi ogromną satysfakcję.

  • bardzo żywa
  • mocny konkurent dla zwrotnych nart gigantowych oraz dla hybryd (cross turnów)
  • niezwykle zwrotne deski GS, dlatego nie bój się wybrać dłuższego wariantu

   

  Przekrój narty Kästle rx12 gs
  1. CLASSIC SANDWICH - SIDEWALL CONSTRUCTION TENTER PROTECTIVE COATING
  2. RESISTANT PROTECTIVE COATING
  3. TITANAL
  4. GLASS FIBER
  5. POPLAR / BEECH WOODEN CORE
  SR12G21RP83BS020
  2022-06-14
  9009318040259
  Płeć
  Unisex
  Typ nart
  Race - gigant
  Sezon
  2022

  Bądź pierwszy, który zada pytanie o ten produkt!


  Pytanie o produkt

  *Wymagane pola
  czytaj
  Wyślij
  Zobacz także
  chat Komentarze (0)