Lista produktów marki KÄSTLE

Austriackie korzenie narciarskiej marki Kästle

Marka Kästle powstała w Austrii w 1924 roku, kiedy to Anton Kästle skonstruował pierwszą parę nart z drewna jesionowego. Już kilka lat później na rynku zimowym pojawiła się pierwsza mała seria nart Kästle. Marka w niedługim czasie zyskała uznanie wytrawnych narciarzy. Marka Kästle to marka z wieloletnią tradycją specjalizującą się w asortymencie zimowym. Mimo burzliwej historii jest to jedna z najbardziej tradycyjnych firm branży narciarskiej. 

Ponad 100 medali – mimo trudnej drogi Kästle na szycie

W okresie wojennym produkcja została wstrzymana i wznowiona w 1947r.  To właśnie wtedy zyskała swoja popularność wraz z pierwszym zdobytym złotym medalem na mistrzostwach Świata w 1950r. Do dzisiaj narty Kästle zdobyły już 132 medale z mocnym udziałem zawodników takich jak Toni Sailer (lata 50te) i Pirmin Zurbriggen (lata 80te). 

Kästle pionierem w rozwoju technologii 

W latach 6o tych opracowali nowatorską konstrukcję nart łączącą drewno z tworzywem i metale. Przez lata marka wyznaczała trendy rozwoju technicznego w branży zimowej. W 1968 roku markę przejął znany producent nart Fisher. To właśnie od lat 80tych dzięki m.in. wynikom Pirmina Zurbriggena marka Kästle przeżyła kolejne lata świetności. Ostatnie alpejskie złote  medal zdobyli Norwegowie Kjetil-andre Aamondt (kombinacja) i Tom Stiansen(slalom) w 1997r.

Kästle znika z rynku ku powszechnemu zaskoczeniu 

Od lat 90tych markę przejęła spółka włoskiej firmy odzieżowej Benetton silnie inwestując w badania i rozwój – Kästle po raz pierwszy zaoferował wtedy swoim amatorom pełen set narciarski. Nazwa Kästle, ku rozczarowaniu swoich licznych fanów, znikła z rynku ok 2000 roku kiedy zastąpiona została całkowicie przez drugą markę (Nordica) z pod patronatu Benetton-sportsystem. 

Kästle znów niezależne. Powrót do Pucharu Świata.

Po 7 latach odkupiona z pod skrzydeł poprzedniego właściciela przez austriackich inwestorów Kästle wróciła na rynek jako ponownie niezależna marka z kilkoma modelami. Od tej pory ponownie zaczęto rozwijać modele Kästle przy pomocy zawodników i specjalistów wchodząc na kolejne światowe rynki. W 2018 roku czeski inwestor branży zimowej zainwestował w markę. Już rok później Kästle powrócił do Pucharu Świata. 

Od zawsze w świecie racingu

 Od 2007 roku Kästle jest niszowym producentem nart z historią. To także w tym roku zdobywa ponownie nagrowy w międzynarodowych testach narciarskich m.in. dzięki rewolucyjnej technologii hollowtech. Wśród innych osiągnięć z całej działalności mógłby wymienić stworzenie najlżejszej pary nart dla wysokogórskich alpinistów. W DNA marki zawsze wpisany był sport wyczynowy. Wszystkie modele są tworzone z wykorzystaniem tych samych rozwiązań co narty do Pucharu Świata. 

Nie tylko narciarstwo alpejskie 

Kästle oprócz nart zjazdowych mocno poszedł we freeride (mistrzostwo 2017 rok) oraz skitoury, a od czasu inwestycji ze strony czeskiej rozwija także narciarstwo biegowe w swoich szeregach.

Kästle w dobrych rękach

Na zespół Kästle składa się młody team topowych zawodników z różnych stron świata, którzy są potencjałem kolejnych zwycięstw marki a równocześnie doskonałym zespołem testującym sprzęt. Aktualnie oprócz nart Kästle marka jest w trakcie testów butów narciarskich. W każdym razie marka na nowo żyje i z roku na rok zdobywa serca kolejnych wytrawnych narciarzy. Perspektywy ma szerokie.