Narty Atomic REDSTER S9 + X 12 GW 2021
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-35,91%

Narty Atomic REDSTER S9 + X 12 GW 2021

atomic logo

2 499,00 zł (brutto) 3 899,00 zł -35,91% 2 031,71 zł (netto)
block Brak na magazynie
 • Masz pytanie? Napisz!
 • Zapytaj o Produkt

  Narty Atomic REDSTER S9 + X 12 GW 2021

  Narty Atomic REDSTER S9 + X 12 GW 2021

  <p><img title="atomic" src="https://skiracecenter.pl/img/cms/atomic%20logo.jpg" alt="atomic logo" /></p>

  Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

  * Wymagane pola

  • Polityka prywatności Polityka prywatności
  • Darmowa wysyłka powyżej 100zł Darmowa wysyłka powyżej 100zł
  • Zwroty i obsługa posprzedażowa Zwroty i obsługa posprzedażowa

  odwiedź nasz sklep narciarski Warszawa

  Atomic Redster S9 – czyli flagowa slalomka austriackiej stajni.

  To narty dla tych, którzy uwielbiają ciasne żwawe skręty, a przede wszystkim błyskawicznie reagującą nartę.

  Przyzwyczailiśmy się, że S9  to jeden z najistotniejszych produktów zimowej kolekcji nart Atomic. W jego DNA wpisana jest dynamika i bardzo duża wydajność podczas jazdy krótkimi skrętami, ponieważ jego konstrukcja bazuje na nartach przeznaczonych do ścigania się w zawodach Pucharu Świata. W nowym modelu drewniany rdzeń wsparty jest od góry warstwą ultra titanium, która pokrywa praktycznie całą powierzchnię narty całkowicie wspierając ściankę boczną sidewall. Druga warstwa tytanalu znajduje się bezpośrednio pod rdzeniem, a całą sandwichowa konstrukcja została połączona metodą klejenia stosowaną w nartach wyczynowych. Model został oczywiście wyposażony w flagowe rozwiązanie Atomika, czyli SERVOTEC zapewniający jeszcze lepszą kontrolę i wydajność na nierównościach. Dzięki niemu jesteś w stanie jeszcze łatwiej wykonywać skręty na różnych rodzajach podłoża.

  Typowa dla grupy RACE szerokość 68 mm na odcinku pod butem, połączone z taliowaniem typowej slalomowej narty zapewnia dużą dynamikę i błyskawiczne przejście ze skrętów zakręt. Bezkompromisowość konstrukcji potwierdza też profil boczny, czyli geometrią full camber.

  Wiązania X12 Tl stosowane w nartach Atomic Redster S9 2021

  Atomic Redster S9 został wyposażony w wiązania x12 TL które bardzo precyzyjnie przenoszą twoją pracę na narty. Zastosowana centralna regulacja pozwoli w łatwy sposób zmieniać rozstaw przedniej i tylnej skrzynki wiązania bez użycia narzędzi. Wiązanie x12 TL stosowane jest także w sporcie wyczynowym, dlatego też posiada precyzyjnie ustawiony docisk za pomocą dodatkowej śruby.

  Jak to wygląda w praktyce? Dla kogo narty Atomic Redster S9 z wiązaniami X12 TL 2021

  Model ten polecamy przede wszystkim narciarzom szukając energicznych zwrotnych nart, które idealnie nadają się do slalomowych skrętów. Sprawdzą się zarówno w swobodnej jeździe, ale także na tyczkach. To idealne deski do rozwijania swoich umiejętności, ponieważ są bardzo posłuszne i żwawo reagują na to co robisz. Ich poprzeczna sztywność zapewni wystarczające oparcie abyś poczuł pełną kontrolę przy bardzo agresywnie wykonywanych skrętach. Są świetne do wykonywania różnych ewolucji ćwiczeń i zadań podczas jazdy z instruktorem, dlatego są najczęściej wybierane i sugerowane podczas wyjazdów szkoleniowych. Nieco gorzej sprawdzą się przy większych prędkościach ponieważ tego typu narty mogą wydawać się nieco nerwowe. Jeśli jednak chodzi o zwrotność to nie mają sobie równych. To z jednej strony narty, na których jesteś w stanie wspiąć się na wyższy poziom techniki jazdy, z drugiej sprzęt, którym nie pogardzi wytrawny, wymagający narciarz.

   

  Redster S9 na tle konkurencji?

   

  Naszym zdaniem jest to najstabilniejsza sklepowa slalomka na rynku. Są modele, które jeszcze szybciej reagują na to co robisz, ale jeśli chodzi o wrażenie „jazdy jak po szynach” to nie ma sobie równych. Nie jest też nadmiernie przesztywnioną nartą, dzięki czemu odpowiada praktycznie w każdych warunkach.

   

  AASS02380153
  2020-04-03
  887445216865
  Płeć
  Unisex
  Szerokość na odcinku pod butem
  68 mm
  68 mm
  68 mm
  68 mm
  Sezon
  2021
  Kategoria produktu
  Piste
  Seria Nart Atomic Redster

  Atomic Redster

  ATOMIC REDSTER to najsilniejsza i najszybsza linia nart z całej stajni Atomic.  To maksymalna zwrotność, maksymalna stabilność i perfekcyjne trzymanie krawędzi w skręcie. Technologicznie Linia Atomic Redster to połączenie najbardziej wydajnych rozwiązań sprawdzonych na najwłaściwszym poligonie jakim jest cykl zawodów Pucharu Świata. Narty grupy Redster niezależnie od przeznaczenia i poziomu są adaptacją tylko rozwiązań, które dały rezultat podczas profesjonalnych zawodów. Radykalne, niezawodne na przygotowanej trasie gwarantują najlepsze oparcie na krawędzi, stabilność oraz niezwykłą dynamikę. Sprzęt tej półki jest mocno wyspecjalizowany pdo kątem danej konkurencji, dzieli się też na kilka kategorii - nart zawodniczych FIS, najwyższych modeli RACE dla ekspertów, a także ambitnych modeli dla tych, którzy pragną wspiąć się na wyżyny techniki narciarskiej.

  Full Sidewall

  Full Sidewall

  Zastosowanie sztywnej, pionowej ścianki bocznej to radykalne rozwiązanie gwarantujące, które z jednej strony zapewnia 100% przekaz sił i pracy narciarza na krawędź, z drugiej strony - w przeciwieństwie do konstrukcji "CAP" Tworzy odstęp między laminatem górnej warstwy, a krawędzią, co sprawia, że narty łatwiej się wyginają takżę w nieco gorszych warunkach. W nartach z konstrukcją typu SIDEWALL oparcie przenoszone jest bezpośrednio na krawędź dzięki czemu są one niezwykle skuteczne na oblodzonej nawierzchni.

  Power Woodcore

  Power Woodcore

  To drewniany rdzeń narty, będący połączeniem warstw jesionu i topoli dając z jednej strony wysoką stabilność dzięki właściwościom absorbującym drgania, z drugiej strony dynamikę, dzięki wysokiej sprężystości. To idealne rozwiązanie dające pewne oparcie przy dużych prędkościach. Dobra kompozycja sztywności i sprężystości. 

  Servotec

  Servotec

  absolutnie rewolucjna technologia zastosowana w najwyższych modelach grupy RACE. Powstała na zapleczu Pucharu Świata i tam w pierwszej kolejności została wdrożona. Nazwa pochodzi od niemiego tłumaczenia słowa wspomaganie koerownicy ("Servolenkung"), ponieważ rozwiązanie to w znaczny sposób wspomaga wykonywanie ciasnych, dynamicznych łuków.

  Cały system zbudowany jest ze specjalnego pręta narty poprowadzonego nad górną powłoką i przytwierdzonego w części dziobowej. Pręt połączony jest z płytą pod wiązaniem za pomocą specjalnego elastomeru, który wpływa na sprężystość całego układu.

  Przed rozpoczęciem skrętu elestomer jest jeszcze nienapięty, gdy narta zaczyna się wyginać, progresywnie napręża się, bye przy wyjściu ze skrętu oddać całą energię znacznie w ten sposób  ułatwić wykonanie skrętu.

  Z drugiej storny na szybkich, odcinkach cały układ tłumi drgania dając jeszcze więcej stabilności i pewności sterowania. 

  Ciekawostką jest to, że w sporcie na światowym poziomie rozwiązanie to było już "poajemnie" stosowane w sezonach poprzedzających oficjalną premierę zastępując dotychczas stosowany system Doubledeck.

  Structured Top Sheet

  Structured Top Sheet

  Structured Topsheet to specjalna powłoka, bardzo odporna na zarysowania. Chroni narty przed uszkodzeniami mechanicznymi w kolejkach, transporcie, a także podczas jazdy. 

  World Cup Base Finish

  World Cup Base Finish

  World Cup Base Finish, czyli specjalna struktura ślizgu, taka sama jak stosowane przez zawodników Pucharu Świata. Narty Atomic zostają przygotowane według standardów, spotykanych w sporcie wyczynowym.

  Ultra Titanium Powered

  Ultra Titanium Powered

  Warstwa tytanu powyżej i poniżej rdzenia zapewnia doskonałą amortyzację wstrząsów, dużą stabilność podczas pracy i wysoką elastyczność skrętną.


  serviceman
  2020-05-01
  Pytanie:

  @skiracecenter, na jakie kąty powinno się ostrzyć atomic redster s9?

  Odpowiedź:

  Seryjnie model s9 jest naostrzony kąt 87,5 stopnia +/- 0,5 st i podcięty (od spodu ) 0,8st +/-0.3st.


  Filip
  2020-04-24
  Pytanie:

  Czy te narty będą dobre dla narciarzy lubiących dużą prędkość. 

  Odpowiedź:

  Atomic Redster S9 został stworzony raczej dla narciarzy, którzy preferują krótkie wkręty slalomowe i poszukują bardzo zwrotnych nart. Zwykle wykonują więcej skrętów ale ich średnia prędkość jest nieco niższa niż preferujących skręt gigantowy. Dla osób preferujących dłuższy skręt i większą prędkość polecamy modele gigantowe takie ja jak redster G9 oraz modele Cross turn czyli np. Atomic Redster X9


  Bartolini
  2020-04-19
  Pytanie:

  Czy sprzedawany jest model X9 z czerwonymi wiązaniami?

  Odpowiedź:

  Istnieją narty Atomic Redster X9 RS z specjalną płytą z nart zawodniczych, do której pasują jedynie wiązania X12 lub X16 VAR lub MOD, a te z kolei występują tylko i wyłącznie w kolorze czerwonym. To bardziej rasowa wersja X9, dosyć rzadko spotykana.


  Ziggy
  2020-04-02
  Pytanie:

  Czy istnieje atomic redster s9 z mocniejszymi wiązaniami niż x12 TL? 

  Odpowiedź:

  Tak istnieje, oferujemy również narty Atomic Redster s9 z wiązaniami x 14 TL RS, które możena znaleźć tutaj: https://skiracecenter.pl/atomic/6031-narty_atomic_redster_s9__x_14_gw_2021.html


  **
  2020-03-29
  Pytanie:

  Czym różni się model atomic redster s9 od swoich poprzedników wyposażonych w doubledeck?

  Odpowiedź:

  Atomic Redster S9 wydaje się być bardziej stabilnym modelem, który daje równe oparcie na krawędzi sprawia, że czujesz krawędź podobnie jak w narcie zawodniczej. Naszym zdaniem zmiany docenią przede wszystkim zaawansowani narciarze.


  marcinop
  2020-03-21
  Pytanie:

  Czy istniały wersja atomic redster s9 pozbawione servotec?

  Odpowiedź:

  Narty slalomowe Atomic Redster S9 bez servotec to model zawodniczy ,przeznaczony do sportu wyczynowego i nazywa się Atomic Redster s9 FIS.


  Red One
  2020-03-02
  Pytanie:

  Czy te narty występują w kolorze czarnym?

  Odpowiedź:

  Tak istnieje taka wersja jest to Atomic Redster s9i, który dotychczas był cały czarny, a obecnie posiada szarą szatę graficzną. Dodatkowo różni się rdzeniem który wykonany jest z lekkiego drewna karuba.  Pytanie o produkt

  *Wymagane pola
  czytaj
  Wyślij
  Zobacz także
  chat Komentarze (2)