Narty Atomic REDSTER X7 WB GREEN + F 12 GW 2021
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

ad2.jpg

-28,34%

Narty Atomic REDSTER X7 WB GREEN 152cm + F 12 GW 2021

atomic logo

2 149,00 zł (brutto) 2 999,00 zł -28,34% 1 747,15 zł (netto)

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

block Brak na magazynie
 • Masz pytanie? Napisz!
 • Zapytaj o Produkt

  Narty Atomic REDSTER X7 WB GREEN 152cm + F 12 GW 2021

  Narty Atomic REDSTER X7 WB GREEN 152cm + F 12 GW 2021

  <p><img title="atomic" src="https://skiracecenter.pl/img/cms/atomic%20logo.jpg" alt="atomic logo" /></p>

  Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

  * Wymagane pola

  • Polityka prywatności Polityka prywatności
  • Darmowa wysyłka powyżej 150zł Darmowa wysyłka powyżej 150zł
  • Zwroty i obsługa posprzedażowa Zwroty i obsługa posprzedażowa

  odwiedź nasz sklep narciarski Warszawa

  Atomic Redster X7 WB - uniwersalne i przyjemne w prowadzeniu

  Słowem, które najbardziej pasuje do nart Atomic Redster X7 WB jest uniwersalność. Dotyczy ona zarówno warunków pogodowych jak i podłoża po jakim wydajnie jeździmy na tym modelu.  Także  w przypadku stylu jazdy narta zdaje się być dość uniwersalna. Ta seria, WIDE BODY powstała jako rozwinięcie serii o modele nieco poszerzone pod butem. To z kolei miało sprawdzić, że narty Redster X z serii Wide Body będą się lepiej sprawdzać w gorszych warunkach, np. popołudniu, kiedy trasa już jest mocno rozbita, pokryta nierównościami i luźnym śniegiem.

  Konstrukcja nart Atomic Redster X7 WB

  Zastosowane technologie i użyte materiały w modelu Atomic Redster X7 WB są bardzo podobne do klasycznej wersji X7 oraz G7 i S7. Sercem konstrukcji jest sztywny rdzeń drewniany power woodcore pokryty z obu stron tytanem. Nad krawędziami nart widać wstawki sidewall wykończone w technologii duracap sidewall. 

  Jeśli chodzi o samą geometrię narty, to pozbawiona ona jest rockera, czyli pogłębionego podniesienia dziobów. W katalogu Atomica widnieje oznaczenia 100% camber co dowodzi, że mamy do czynienia z nartami przeznaczonymi raczej na trasy. Jeśli chodzi o szerokość nart, to są one względem klasycznego modelu X7 poszerzone o 0,5cm na odcinku pod butem. To z kolei sprawia, że całe narty są szersze a przez to powinny tolerować gorsze warunki. Multii Radius Sidecut, to specyficzna krzywizna taliowania narty, która pozwala jej adoptować się do skrętów o różnym promieniu. 

  Nasze opinie po testach nowego modelu Atomic Redster X7 WB

  Poszerzona wersja Redster X7 WB ( wide body) okazuje się bardzo wszechstronną nartą. Po pierwsze zaskakuje przy zmianie promienia skrętu, starczy rozpędzić się i nabrać trochę prędkości na długich wirażach i nagle zadecydować, zechcemy wykonywać krótsze dynamiczne salomowe skręty. Narty zachowują się w tej sytuacji jak zaprogramowane. Zmiana jest płynna a zacieśnienie łuku momentalne. Trzeba przyznać, że poszerzenie nart na odcinku znajdującym się pod butem ma wpływ na wykończenie skrętu i samą dynamikę przejścia. Narty stały się w tym aspekcie trochę bardziej leniwe, jednak rekompensowane jest to po południu, kiedy trasy zaczną robić się nierówna, a pokrywając je cięższy śnieg utrudnia skręcanie. W tych warunkach zyskują dużą przewagę nad seriami klasycznymi X7 oraz S7.

  Ogólnie Redster X7 WB wydaje się być nartą bardziej elastyczną w porównaniu do klasycznych serii Redster. To sprawia, że zyskuje sobie dużą rzesze fanów wśród osób, które wyjeżdżają rzadko, ale jeżdżą intensywnie i szukają bardzo posłusznych desek, które dadzą pełną kontrolę i pozwolą zwiedzać zimowe kurorty od rana do zamknięcia wyciągów. 

  Jaką dobrać długość modelu Atomic Redster X7 WB?

  Jeżeli chcemy mieć do czynienia z typową nartą crossturn, czyli nartą której naturalnym promieniem skrętu jest coś między salonem, a gigantem to warto wybrać wariant 168 lub 176 cm. Odpowiednia długość deski sprawi, że nawet przy większej prędkości będzie bardzo stabilna. Z kolei duża zwrotność narty zapewni nam większą kontrolę i możliwość szybkiej zmiany kierunku. Jest jednak dużo osób, które przyzwyczaiły się do krótkich nart, a szczególnie do jazdy krótkim skrętem.

  Chociaż Redster X7 WB nie jest nartą slalomową, to w krótkich wariantach takich jak np. 160 cm może być dla nich alternatywą. Wśród modeli slalomowych próżno szukać nart o szerokości 75 mm, dlatego też część klientów szukających bardziej uniwersalnej narty do krótkiego skrętów wybierze właśnie X7 WB.

  Atomic Redster X7 WB to narty dla średniozaawansowanych osób, które w dalszym ciągu rozwijają swoje umiejętności lub chcą wskoczyć na wyższy poziom. Tym, którzy chcą doskonalić skręt cięty dadzą odpowiednie oparcie na krawędzi, a osobom, które miały problemy na nierównej trasie pomogą swoją wypornością. Jeśli jednak jeździsz już dosyć dobrze i potrafisz wyciągać z narty dynamikę i to właśnie, ma być twoim priorytetem, to poszukaj mimo wszystko wyższych modeli na przykład klasycznej Redster X9

   

  Technologie:

  Dura Cap Sidewall: Full sidewall under the binding, from base to top sheet, for controlled power transmission and great edge grip.

   

  Dura Cap Sidewall

  Power Woodcore

   

  Rocker (%):

  Active Camber 0/100/0

  Kąt krawędzi bocznej:

  87,5 +/- 0,5°

  AASS02394152
  2020-04-03
  887445215127
  Płeć
  Unisex
  Typ nart
  Allaround / On Piste
  Sezon
  2021
  Szerokość na odcinku pod butem
  75 mm
  Kategoria produktu
  Piste

  Bądź pierwszy, który zada pytanie o ten produkt!


  Pytanie o produkt

  *Wymagane pola
  czytaj
  Wyślij
  chat Komentarze (0)