Narty Salomon S/FORCE 11 + Z12 GW 2020
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

ad2.jpg

-40,01%

Narty Salomon S/FORCE 11 + Z12 GW 2021 184cm

salomon logo

1 979,00 zł (brutto) 3 299,00 zł -40,01% 1 608,94 zł (netto)

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

block Brak na magazynie
 • Masz pytanie? Napisz!
 • Zapytaj o Produkt

  Narty Salomon S/FORCE 11 + Z12 GW 2021 184cm

  Narty Salomon S/FORCE 11 + Z12 GW 2021 184cm

  <p><img title="salomon" src="https://skiracecenter.pl/img/cms/salomon-logo.jpg" alt="salomon logo" width="210" height="80" /></p>

  Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

  * Wymagane pola

  • Polityka prywatności Polityka prywatności
  • Darmowa wysyłka powyżej 150zł Darmowa wysyłka powyżej 150zł
  • Zwroty i obsługa posprzedażowa Zwroty i obsługa posprzedażowa

  odwiedź nasz sklep narciarski Warszawa

  Salomon S/Force 11 - Model inspirowany nartami wyczynowymi, dzięki któremu bez trudu przemierzysz każdy stok.

  Salomon S/Force 11 to przykład zastosowania sprawdzonej technologii pochodzącej z modeli przeznaczonych typowo na trasę w deskach o szerokości właściwej grupie all mountain. 

  Przed dwoma sezonami Salomon wprowadził do swoich nart nową linię i filozofię powstałą we współpracy z zespolem projektantów i byłych zawodników nazwanym Sons of a Blast. Celem było zagwarantowanie frajdy i możliwości sportowej jazdy dla bardzo szerokiej grupy narciarzy. Udało się to w przypadku nart sportowych oraz półki allround aż w końcu przyszedł czas na nieco szersze deski grupy all-mountain. 

  S/Force 11 najłatwiej porównać właśnie do poszerzonej narty na trasę na przykład modelu S/Max Blast.

  Konstrukcja nart Salomon S/Force 11

  Deski są masywne, a ich konstrukcja to klasyczny sandwich z widocznymi na boku wystawkami Sidewall i zastosowanym systemem Edge Amplifier. Patrząc z bocznego profilu na nartę można zauważyć dwie błyszczące się warstwy Tytanalu - jedna zaraz nad krawędzią, czyli pod rdzeniem narty, a druga poniżej szaty graficznej oraz poniżej Edge Amplifier. Wystarczy porównać masę modelu poprzedniego - Salomon xdr 80 do dzisiejszego następcy - S/Force 11 i okaże się, że nowy model jest o ponad 400 g cięższy.

  Kiedy bierzemy do ręki Salomon S/Force 11 od razu wiemy, że mamy do czynienia z nartą który bliżej jest do nart on piste, czyli typowo na trasy niż do „łopat” do jazdy w puchu. Geometria narty również przybliża się do linii Race. Cechą charakterystyczną jest dosyć szeroka tylna część narty - praktycznie pozbawiona rockera, wykończona identycznie jak modele S/Max. Czytając opis producenta widzimy w nim 15% rockera z przodu, który w rzeczywistości okazuje się podejrzanie krótki. 

  To wszystko sprawia, że mamy do czynienia z eksperymentalną modyfikacją narty sportowej, a nie węższą all-mountain, jaką był xdr. 

  Jak podczas jazdy zachowuje się Salomon S/Force?

  Pierwszą bardzo charakterystyczną cechą, jaką odczuwamy podczas jazdy jest stabilność i pewność bardzo rzadko spotykana w tej kategorii desek. Na nartach można śmiało i głęboko balansować wewnątrz skrętu ponieważ czujemy, że narta utrzyma nas w każdym,nawet agresywnie pokonywany wirażu. 

  Przejście ze skrętu nie jest błyskawiczne – daje się we znaki szerokość, ale jest bardzo płynne i pewne. Pewność w prowadzeniu tej narty objawia się tym, że zawsze wiemy co narta w danym momencie chcę zrobić. Deski w żadnym wypadku nie są nerwowe i nieprzewidywalne. 

  Ta sama szerokość, która spowalnia zmianę poszczególnych wkrętów daje świetne efekty kiedy pod koniec dnia trasa zaczyna się rozsypywać - nie jeździmy już po świeżo przygotowanym sztruksie lecz po nierównych brudach lub muldach. Salomon S/Force 11 wydaje się w tej sytuacji przejeżdżać przez nierówności niewzruszony. Można powiedzieć, że po rozbitej trasie jedzie stabilnie jak ratrak. Co ciekawe narty w skręcie dalej gwarantują dużą pewność, dzięki czemu trudno wytrącić nas z równowagi.

  Naszym zdaniem Salomon S/Force 11 nieco lepiej sprawdza się w dłuższych łukach.

  Jej krótszym wersjom co prawda nie brakuje zwrotności, ale sztywna konstrukcja i wspomniana wcześniej szerokość pod butem sprawia, że wolisz wykonywać dłuższe wiraże niż przeskakiwać co chwilę z krawędzi na krawędź.

  Sztywność oraz konstrukcja dziobów oraz 15% rocker sprawia, że z miękkim śniegu narty także wydłużają nieco łuki. Kiedy zaczniemy testować narty Salomon S/Force 11 w głębszym puchu, w którym zwykle sprawdzają się modele z większym rockerem, wówczas można zauważyć, że narta nie garnie się już tak do skręcania.

  Komu polecamy narty Salomon S/Force 11?

  Nie jest to najlepsza propozycja dla narciarzy, którzy narty all mountain o szerokości 80 mm pod butem traktują jako uniwersalną deskę i używają jej z nastawieniem na jazdę poza trasą. Raczej traktujemy S/Force 11 ją jako pewną nartę na wszystkie warunki, ale panujące na trasie.

  Salomon S/Force 11 to narty, które polecamy narciarzom rozwijającym swoje umiejętności. Oparcie, jakie gwarantują na krawędzi pozwoli dalej rozwijać technikę.

  Te deski mogą spodobać się także zaawansowanym, którzy szukają najbardziej wszechstronnych desek do całodziennej jazdy na trasach (a nie planują ich używać w puchu poza trasa). Porównując do konkurencyjnych modeli można ją uznać za trochę bardziej wymagającą nartę. Jeszcze bardziej zaawansowanym - ekspertom, którzy szukają tego typu nart polecamy także alternatywną, nieco szerszą wersję S/Force bold, która zgarnia jednak najlepsze opinie w wielu testach.

   

  Technologie:

  Dziób Crossover - Nowa konstrukcja dzioba wzbogacona o boczne wkładki z termoplastycznego poliuretanu, które zastępują wkładki z materiału titanal. Pełnią funkcje „zderzaków” pochłaniających drgania, podczas gdy rozwiązanie C/FX wykorzystujące włókno węglowe poprawia amortyzację. Nowy dziób świetnie radzi sobie ze wszystkimi zmianami ukształtowania terenu i ułatwia jazdę po śniegu.

  Edge Amplifier GS - Ulepszona konstrukcja płyty Edge Amplifier GS pozwala na przenoszenie całej energii na krawędzie nart, zapewniając niezrównane trzymanie krawędzi i niezwykłą stabilność przy dużej prędkości.

  Rdzeń z drewna topoli - Konstrukcja z pełnym drewnianym rdzeniem maksymalnie zwiększa dynamiczność, stabilność i kontakt narty ze śniegiem, jednocześnie tłumiąc drgania.

  Szerokość talii:

  76 - 88

  Konstrukcja:

  Warstwowa konstrukcja ścianek bocznych Sandwich

  Profil:

  Profil Rocker na dziobie

  Struktura wierzchnia:

  Matowa powłoka wykonana w technologii In-Mold

  Rocker na dziobie (%):

  15

  Rocker na piętce (%):

  Brak

  Przeznaczenie na trasy:

  6/6

  Przeznaczenie do jazdy w puchu:

  1/6

  Poziom zaawansowania narciarza:

  5/6

  L40880500163
  2019-04-29
  193128007362
  Szerokość Pod Butem (mm/cm)
  80 mm
  Sezon
  2020
  Typ nart
  Allaround Performance
  Płeć
  Unisex
  Kategoria produktu
  All Mountain

  Bądź pierwszy, który zada pytanie o ten produkt!


  Pytanie o produkt

  *Wymagane pola
  czytaj
  Wyślij
  chat Komentarze (0)