Lista produktów marki SALOMON

SALOMON W SKLEPIE NARCIARSKIM SKI RACE CENTER

Legenda narciarstwa

Salomon, to legendarna Francuska marka produkująca sprzęt sportowy. Obecnie w ofercie producenta znajduje się szereg sprzętu i odzieży do takich dyscypliny jak narciarstwo alpejskie , snowboard, narciarstwo biegowe, trekking, turystyka górska czy bieganie. Firma powstała jako mała rodzinna marka, która koncentrowała się na początku na nartach - a konkretnie na wiązaniach. 

Szeroki asortyment francuskiego producenta

Z biegiem czasu, w kategorii wiązań narciarskich, francuski producent stał się światowym potentatem i pionierem nowatorskich rozwiązań. Z czasem do wiązań dołączyły także buty do narciarstwa alpejskiego, a także narty biegowe. Salomon przez kolejne dekady przeszedł swoją próbę oferowanego przez siebie sprzętu. W kolejnych latach firma zaczęła także produkować odzież do sportów zimowych, a później kompletny asortyment dla narciarza, snowboardzisty, biegacza górskiego, turysty wysokogórskiego. 

Rewolucje Salomona zmieniające narciarstwo

Wśród rozwiązań, które zrewolucjonizowały rynek są między innymi historyczne wiązania „le lift”- które w 1957 roku zmieniły sposób uprawiania narciarstwa - oraz ich późniejsze rozwinięcie czyli wiązania z automatycznym wypinaniem pięty. Francuski producent jest jednym z pionierów daleko idącej termicznej personalizacji butów narciarskich - technologii która zrewolucjonizowała rynek butów i rozwija się do dzisiaj. 

Salomon pod skrzydłami narciarskiego giganta

Przez ponad 70 letnią historia firmy zawsze związana była z górami i z portami górskimi. W roku 2005 grupa Salomon stała się częścią branżowego giganta, firmy AMER Sports. Od tego czasu francuska marka dokonuje ekspansji na kolejnych rynkach gdzie w niektórych kategoriach takich jak buty narciarskie zaczyna dominować.

Profesjonalizm nie jest dziełem przypadku.

Salomon dzisiaj w to przede wszystkim synonim miłości do gór i dyscyplin górskich. Filozofie Salomona wpisane jest tworzenie produktów sportowych przez sportowców ludzi i blisko z nimi związanymi. W ten sposób Salomon co roku wypuszcza na rynek sprzęt, który skupia uwagę wielu testerów wspierając bardzo dobre opinie. Dobrym przykładem jest tutaj specjalny zespół, który w ostatnich latach pracuje nad najnowocześniejszymi technologiami w narciarstwie alpejskim i nosi nazwę Sons of a Blast. To połączenie inżynierów oraz sportowców, którzy wspólnie opracowują sprzęt najbardziej dopasowany do potrzeb fanów narciarstwa alpejskiego. Dowiedz się więcej o historii Salomona...

Szeroka oferta z najwyższej półki

W naszym sklepie narciarskim zlokalizowanym pod Warszawą można znaleźć bardzo duży wybór butów narciarskich firmy Salomon. Wśród najnowszych modeli warto zwrócić uwagę na buty Salomon S/Max oraz S/Pro, które zbudowane są w oparciu o nowatorską konstrukcję pozwalającą na daleko idącą personalizacje gwarantującą bezpośredni przekaz sił na narty. Technologie takie jak Custom Shell czy też Sensifit to rozwiązania, które służą zapewnieniu maksymalnego komfortu podczas jazdy.  Oprócz butów oferujemy także narty firmy Salomon, które ostatnio zyskują bardzo dobre opinie wśród testerów - krajowych jak i zagranicznych. Właśnie seria Sons of a Blast, która zawiera takie linie modeli jak Salomon S/Race, Salomon S/Force oraz Salomon S/Max to produkty które niewątpliwie podnoszą poprzeczkę wśród nart przeznaczonych do dynamicznej jazdy. 

Oprócz nart wiązań i butów Salomon oferuje także szereg akcesoriów takich jak kije narciarskie, ale przede wszystkim protekcje czyli kask i gogle oraz ochraniacze pleców.

Innowacyjne kaski Salomon

Wśród producentów kasków francuska marka Salomon wyróżnia się innowacyjnością. Charakterystyczne regulacje powietrzne Custom Air, czy też bardzo lekkie kaski do narciarstwa alpejskiego to rozwiązania, które powstały we francuskiej fabryce producenta w Annecy. Salomon oferuje swoje kaski i gogle w bardzo wielu wariantach kolorystycznych i modelowych. Naszym zdaniem jest to jedna z lepiej wyposażonych marek, dlatego też znajduje się tutaj zwykle większość modeli wypuszczanych w danym sezonie na rynek.

Salomon na skiturach

Oprócz standardowego sprzętu przeznaczonego dla narciarzy alpejskich, którzy wolą wjeżdżać wyciągiem i skupiać się na zjazdach trasami, Salomon oferuje także produkty dla narciarzy skiturowych, czyli tzw pół-backcountry. W ostatnich sezonach, swojego rodzaju rewolucją stały się skrzynkowe wiązania pinowe Salomon Shift, które w końcu pozwalają na pełną kontrolę podczas zjazdu, a przy tym są bardzo wydajne podczas podejścia. Półkę sprzętu skiturowego reprezentuje linia MTN, która obejmuje cały asortyment specjalnie przystosowany do skituringu. Są to między innymi lekkie i skuteczne przy podejściach narty z fokami, teleskopowe kije, wiązania pinowe oraz buty, które gwarantują wysoki poziom ruchomości podczas podejścia. Linie do skituringu tworzą także lekkie wentylowane kaski oraz specjalistyczną odzież gwarantująca lepszą wymianę powietrza podczas wysiłku.

Wysokojakościowa odzież techniczna

Jeśli mowa o odzieży technicznej, to Salomon jest u nas głównym dostawcą kurtek oraz spodni narciarskich. Charakteryzuje się stonowanym designem aczkolwiek w wyraźny sposób nawiązującym do gór. Przede wszystkim odzież jest uszyta z wysokiej jakości materiałów i użyciem rozwiązań gwarantujących wysokie parametry.

Salomon w Pucharze Świata

Salomon to marka, która od wielu lat odnosi sukcesy w alpejskim pucharze świata. Wszystko za sprawą serii Salomon S/Race, którą tworzą produkty przeznaczone do sportu wyczynowego. Spośród znanych zawodników, którzy osiągali najwyższe sukcesje wymienić można takie postacie jak Fritz Strobl, Didier Cuche, Janica Kostelić, a w ostatni latach Marta Bassino, Roland Leitinger, Luka De Aliprandini.

Kategorie i linie produktowe marki Salomon