Narty Salomon X S/MAX BLAST + X12 TL GW 2021
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

ad2.jpg

-31,29%

Narty Salomon X S/MAX BLAST + X12 TL GW

salomon logo

2 679,00 zł (brutto) 3 899,00 zł -31,29% 2 178,05 zł (netto)

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

block Brak na magazynie
 • Masz pytanie? Napisz!
 • Zapytaj o Produkt

  Narty Salomon X S/MAX BLAST + X12 TL GW

  Narty Salomon X S/MAX BLAST + X12 TL GW

  <p><img title="salomon" src="https://skiracecenter.pl/img/cms/salomon-logo.jpg" alt="salomon logo" width="210" height="80" /></p>

  Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

  * Wymagane pola

  • Polityka prywatności Polityka prywatności
  • Darmowa wysyłka powyżej 150zł Darmowa wysyłka powyżej 150zł
  • Zwroty i obsługa posprzedażowa Zwroty i obsługa posprzedażowa

  odwiedź nasz sklep narciarski Warszawa

  Salomon S/Max Blast - najlepsze technologie wyczynowe zapewniające coraz większą przewagę z każdym skrętem.

  Salomon S/Max Blast, czyli flagowy przedstawiciel serii S/Max i jej najwyższy model. 

  Charakterystyka nart Salomon S/Max Blast

  S/Max Blast to narty posiadające charakterystykę desek sportowych, szczególnie jeśli chodzi o przyczepność i stabilność krawędzi w skręcie oraz pewność, prowadzenia. Różnią się jednak od nich dynamiką. Jest to sprzęt, który nie zmusza Cię do niewiarygodnego wysiłku i nie każe generować maksymalnej energii przy każdym przejściu w skręt. W tych nartach przejście z krawędzi na krawędź przebiega bardzo płynnie i pewnie. Zastosowany Edge Amplifier, odpowiednia konstrukcja i proporcja sztywności sprawia, że wyczuwasz krawędzie w ich najistotniejszą odcinku. Dzięki temu deski wydają się posłuszne i przewidywalne, a przy tym pozwalają na agresywną jazdę. 

  Zmiany w nowym modelu Salomon S/Max Blast

  W sezonie 2020/2021 zmodyfikowano znacznie Edge Amplifier, czyli specjalny profil narty pod wiązaniem, który pozwala na jeszcze bardziej precyzyjną transmisję siły na krawędź. Nowe rozwiązanie nosi nazwę Edge Amplifier SL i stosowane jest także w nartach slalomowych grupy Race.

  Specjalny profil narty został wycięty na odcinku między przednią i tylną skrzynką wiązań, co z kolei zwiększa elastyczność nart na tym odcinku. Dzięki temu narty są jeszcze bardziej skrętne.

  Konstrukcja nart Salomon S/Max Blast

  Jeśli chodzi o konstrukcję rdzenia oraz warstw dosztywniejących, to względem poprzedniego sezonu niewiele tutaj się zmieniło. Przypomnijmy ze Salomon S/Max Blast zbudowany jest podobnie do modeli grupy RACE gdzie rdzeń z topoli obudowany jest wstawkami sidewall z ABS oraz pokryty z dołu i z góry warstwą tytanalu, która zapewnia odpowiednią sztywność poprzeczną narty.

  Kluczowe są jednak proporcje użytych materiałów, które w przypadku Salomona S/Max Blast zapewniają bardzo dobre oparcie na krawędzi, a przy tym jesteśmy w stanie w dosyć łatwy sposób wygiąć narty i zacieśnić łuk.

  Jak w praktyce zachowuje się S/Max Blast?

  Salomon S/Max Blast to narty, które lubią dynamikę, ale jej nam nie narzucają. Testowaliśmy ten model w różnych warunkach. Na stromych odcinkach, na przygotowanej trasie narta pokonuje skręt niczym modele sportowe. Trudno przyczepić się do stabilności - wycina łuk bardzo pewnie i nie zmusza narciarza do wielkiej precyzji. Różnica pojawia się przy przejściu w kolejny skręt, które te narty pokonują kulturalnie i pewnie. Osoby, które lubią dynamiczną eksplozję pod koniec skrętu pozostaną raczej przy modelach typowo RACE. jednak ci, którzy rozkładają siły na pięciodniowy wyjazd mogą pokochać Salomon S/Max Blast. Oferowane są w bardzo szerokim przekroju długości i jej kolejne warianty przyjmują różną charakterystykę. Generalnie jazda na modelu S/Max Blast, jak i wielu modelach serii S/Max wydaje się bezproblemowa, a pozwala przy tym ponieść się fantazji narciarzom, którzy lubią wyczuwać krawędź od samego początku do końca. Może się nawet wydawać zbyt łatwa, ale wystarczy wybrać trudniejszą trasę, mocno się rozpędzić i pochylić głęboko w skręcie by poczuć przyczepność i pewność.

  Dla kogo Salomon S/Max Blast?

  Przede wszystkim polecamy je dobrze jeżdżącym narciarzom, którzy szukają ciekawej alternatywy dla modeli RACE na cały dzień. To także ciekawa narta do rozwijania swoich umiejętności, przede wszystkim dlatego, że jest bardzo posłuszna, a na krawędzi prowadzi się pewnie. Dla osób które preferują krótszy skręt modele w długości 160 165 będą ciekawym wariantem narty o mniejszej dynamice. Z kolei dłuższe modele posiadają charakterystykę nart cross-turnowych. nawet najdłuższy wariant 180 cm wydaje się dosyć skrętny. Dlatego osobą lubiącym maksymalną prędkość polecamy w tym wypadku bardziej modele gigantowe Salomon S/Race.  

  S/Max Blast na pewno znajdzie swoich zwolenników wśród doświadczonych narciarzy - instruktorów, którzy po latach spędzonych na bardziej męczących nartach Race szukają czegoś spokojniejszego, ale równie stabilnego na krawędzi. 

  Technologie:

  Edge Amplifier SL - Ulepszona, podwójna konstrukcja Edge Amplifier SL zapewnia o 30% lepsze trzymanie krawędzi, jednocześnie gwarantując optymalną elastyczność pod stopą oraz lepszą reaktywność, zwinność i przyczepność.

  Pełny drewniany rdzeń z drewna jesionowego - Pełny drewniany rdzeń z drewna jesionowego wzorowany jest na rdzeniu wyczynowym: zapewnia stabilność, dynamikę i reaktywność.

  Podwójna warstwa materiału Ti - Podwójna warstwa materiału titanal, po jednej warstwie na każdą stronę rdzenia. Zwiększa osiągi na twardym śniegu. Zwiększa precyzję, oferuje dobre trzymanie krawędzi i poprawia responsywność.

  Szerokość talii

  63 - 75

  Konstrukcja

  Warstwowa konstrukcja ścianek bocznych Sandwich

  Profil

  Profil pełny camber

  Struktura wierzchnia

  Błyszcząca powłoka wykonana w technologii In-Mold

  Rocker na dziobie (%)

  Brak

  Rocker na piętce (%)

  Brak

  Przeznaczenie na trasy

  6/6

  Przeznaczenie do jazdy w puchu

  1/6

  Poziom zaawansowania narciarza

  5/6

  L41533200165
  2021-12-03
  193128610562
  Płeć
  Unisex
  Typ nart
  Allaround Performance
  Sezon
  2021
  Szerokość na odcinku pod butem
  72 mm
  Kategoria produktu
  Freeride

  Bądź pierwszy, który zada pytanie o ten produkt!


  Pytanie o produkt

  *Wymagane pola
  czytaj
  Wyślij
  Zobacz także
  chat Komentarze (0)