Narty Salomon S/RACE PRO 182/P80 + X12 TL 2021
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

ad2.jpg

-25,12%

Narty Salomon S/RACE PRO 182/P80 + X12 TL 2021

salomon logo

3 369,00 zł (brutto) 4 499,00 zł -25,12% 2 739,02 zł (netto)

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

block Brak na magazynie
 • Masz pytanie? Napisz!
 • Zapytaj o Produkt

  Narty Salomon S/RACE PRO 182/P80 + X12 TL 2021

  Narty Salomon S/RACE PRO 182/P80 + X12 TL 2021

  <p><img title="salomon" src="https://skiracecenter.pl/img/cms/salomon-logo.jpg" alt="salomon logo" width="210" height="80" /></p>

  Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

  * Wymagane pola

  • Polityka prywatności Polityka prywatności
  • Darmowa wysyłka powyżej 150zł Darmowa wysyłka powyżej 150zł
  • Zwroty i obsługa posprzedażowa Zwroty i obsługa posprzedażowa

  odwiedź nasz sklep narciarski Warszawa

  Salomon S/Race Pro 182 - Zestaw narciarski stworzony w laboratorium marki Salomon, aby zapewnić moc przy każdym skręcie.

  Salomon S/Race Pro 182 to jeden z ciekawszych, ambitnych modeli, który łączy technologię konstrukcji nart sportowych – wyczynowych - ze specyficznym bardzo skróconym promieniem skrętu. 

  W konstrukcji zastosowano tradycyjne rozwiązania, które od lat powszechnie wykorzystywane są przy produkcji nart do współzawodnictwa międzynarodowego. Dlatego narty Salomon S/Race Pro 182 są maksymalnie zwężone (do 65 mm pod butem), skonstruowane są na rdzeniu RACE woodcore, który również spotykany był dotąd w nartach FIS. Całość konstrukcji odpowiednio usztywnianiają dwie wyraźnie pogrubione warstwy tytanalu. Geometria narty też pozbawiona jest jakichkolwiek kompromisów mamy tutaj camber na całej długości, dziób wygięty na bardzo krótkim odcinku. Skrajne odcinki narty są stosunkowo sztywne co sugeruje, że mamy do czynienia ze sprzętem przeznaczonym na przygotowane oblodzone trasy. Próżno szukać tutaj dodatkowych elementów, pochłaniaczy drgań, czy specjalnych przetłoczeń kształtu rdzenia narty. Deski są dosyć ciężkie, w wiązaniach zastosowano dosyć sztywą płytę P80 także stosowaną w sporcie.

  Jak radzą sobie narty Salomon S/Race pro 182 Na stoku?

  Model ten występuje w dwóch wariantach 175 i 182 cm. Te 7 cm robi nie małą różnicę. Dodatkowo w pierwszym wariancie mamy promieniu 15 m, a w drugim 17. Krótszą nartę możemy nazwać typowym cross-turnem - nartami których naturalnym promieniem skrętu jest coś między slalomem a gigantem. Drugie natomiast spokojnie można nazwać bardziej skrętną wersją narty gigantowej Masters. Szuka miejsca w dłuższych łukach, a przy tym pozwala je dosyć dobrze zacieśnić i sytuacyjnie skrócić.

  Odpowiednia sztywność sprawia, że narta mimo stosunkowo krótkiego promienia skrętów ( porównując przynajmniej ją do modeli Masters) kroi łuk bardzo czysto i precyzyjnie, nie wytracając prędkości sytuacyjnym ześlizgiem.

  Ten zapas mniejszego promienia skrętu daje nam pewien margines błędu w momencie, w którym balansujemy w skręcie. Krótko mówiąc jest nam łatwiej utrzymać równowagę niż na modelach Masters o podobnej długości, a wyraźnie większym promieniu (np. >23 m). Przy tym wszystkim te 17 m promienia prowadzi się cały czas płynie. To powinno dać do myślenia wielu zawodnikom amatorom, którzy szukają narty o właściwościach nart komórkowych, lecz łatwiejszych do opanowania. Uważa się bowiem, że lepiej jechać aktywnie na nieco łatwiejszej narcie niż dawać się zwozić zbyt wymagającej długiej desce o dużym promieniu. 

  Dla kogo narty Salomon S/Race pro 182?

  Największą grupę odbiorców będą to osoby, które lubią amatorsko ścigać się na bramkach, i robią to na tyle dobrze, że zwykłe narty sklepowe im nie wystarczają. To również ciekawa propozycja dla osób, które uwielbiają dużą prędkość i jazdę zaraz po otwarciu stoku. Te narty wydają się być przyklejone do stoku i pozwalają gnać w dół i odczuwać kontrolę przy każdej prędkości. W przeciwieństwie do modeli o promieniu 24 a nawet 30 m są znacznie łatwiejsze do opanowania i pozwolą pozwalają kontrolować prędkość przy bardzo agresywnej jeździe.  

  Co nowego w sezonie 2020/2021?

  Przede wszystkim płyta, a konkretniej podstawa, amplifier GS. W modelach pro amplifier to jasno jaskrawozielony element płyty, który całkowicie zmienił swój kształt w obecnym sezonie. Kluczowe obszary, z punktu widzenia wygięcia narty, zostały wycięte w taki sposób, aby łatwiej wyginała się wzdłużnie i przez to była bardziej zwrotna. Poza tym cała konstrukcja narty niewiele się zmieniła.

   

  Technologie:

  Edge Amplifier GS - Ulepszona konstrukcja płyty Edge Amplifier GS pozwala na przenoszenie całej energii na krawędzie nart, zapewniając niezrównane trzymanie krawędzi i niezwykłą stabilność przy dużej prędkości.

  Podwójna warstwa materiału Ti - Podwójna warstwa materiału titanal, po jednej warstwie na każdą stronę rdzenia. Zwiększa osiągi na twardym śniegu. Zwiększa precyzję, oferuje dobre trzymanie krawędzi i poprawia responsywność.

  Rdzeń z drewna bukowego i topoli - Rdzeń z drewna bukowego i topoli oferuje stabilność, reaktywność i precyzję.

  Szerokość talii:

  63 - 75

  Konstrukcja:

  Warstwowa konstrukcja ścianek bocznych Sandwich

  Profil:

  Profil pełny camber

  Struktura wierzchnia:

  Połysk

  Rocker na dziobie (%):

  Brak

  Rocker na piętce (%):

  Brak

  Przeznaczenie na trasy:

  6/6

  Przeznaczenie do jazdy w puchu:

  1/6

  Poziom zaawansowania narciarza:

  6/6

  L41244300182
  2020-08-13
  193128436636
  Płeć
  Unisex
  Typ nart
  Race - gigant
  Sezon
  2021

  Bądź pierwszy, który zada pytanie o ten produkt!


  Pytanie o produkt

  *Wymagane pola
  czytaj
  Wyślij
  Zobacz także
  chat Komentarze (0)