Narty Atomic REDSTER S9 FIS M 2023 - slalomowe komórki
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

ad2.jpg

-20,46%

Narty Atomic REDSTER S9 FIS M 2023 - slalomowe komórki

3 499,00 zł (brutto) 4 399,00 zł -20,46% 2 844,72 zł (netto)

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

block Brak na magazynie
 • Masz pytanie? Napisz!
 • Zapytaj o Produkt

  Narty Atomic REDSTER S9 FIS M 2023 - slalomowe komórki

  Narty Atomic REDSTER S9 FIS M 2023 - slalomowe komórki

  Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

  * Wymagane pola

  • Polityka prywatności Polityka prywatności
  • Darmowa wysyłka powyżej 150zł Darmowa wysyłka powyżej 150zł
  • Zwroty i obsługa posprzedażowa Zwroty i obsługa posprzedażowa

  odwiedź nasz sklep narciarski Warszawa

  Slalomowe narty komórkowe Atomic REDSTER S9 FIS

  Atomic Redster S9 FIS to typowe zawodnicze slalomowe komórki, które zostały zaprojektowane w jednym celu – osiąganiu najlepszych czasów na bramkach. Konstrukcja bazuje na bezkompromisowych rozwiązaniach, które gwarantować mają jak najlepszą wydajność podczas zawodów i treningów.

  Są bardzo wąskie pod butem, a przy tym sztywne i dynamiczne.  Idealnymi warunkami dla tych nart jest twarde podłoże. Oparcie jakie dają na krawędzi jest nieporównywalne z modelami cywilnymi. Próżno szukać tutaj rockera oraz innych rozwiązań zwiększający wydajność w miękkim śniegu. Narty są raczej zbudowane w dosyć tradycyjny sposób. Po bokach widzimy masywne ścianki oraz wyraźne warstwy dosztywniejące titanalu znajdującej się nad krawędzią i zaraz pod szatą graficzną.

  Model Atomic Redster S9 FIS występuje w wariancie długości czyli 165 cm co oznacza, że spełnia normy fisowskie dla konkurencji slalom. W sezonie 2022/2023 pojawią się dwa warianty tychże modeli. Różnią się między sobą płytą. Jedna z nich to Active Flex, która jest kompatybilna z wiązaniami X Var oraz Mod, a także wersja z płytą Icon Interface, która jest kompatybilna z wiązaniami Icon. Warto tutaj zaznaczyć, że w sezonie 2022/2023 wiązania Icon występują tylko w dwóch wariantach o bardzo dużej sile napięcia 24 Din albo 30 DIN. Zdecydowanie popularniejszym wariantem są narty z płytą pod wiązania x-vert, które mają bardziej ludzkie wartości siły wypięcia.

  Jak zachowują się na stoku narty Atomic Redster S9 FIS

  Tak jak wcześniej zaznaczyliśmy narty należą do bezkompromisowych co objawia się tym, że w każdej sytuacji dążą do prowadzenia czystego ciętego łuku, a wprowadzanie tych nart w ześlizg jest przez ich agresywną charakterystykę utrudnione. Z drugiej strony jeżdżąc nawet na stromym odcinku, który pokryty jest z lodem czujemy bardzo pewne oparcie dzięki świetnu utrzymaniu krawędzi. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest duża sztywność poprzeczna tego typu nart. Deski te raczej zostały stworzone do krótkich skrętów, ponieważ rozpędzone na twardym stoku do łuków typowo gigantowych wpadają już w lekkie wibracje, ponieważ chcą wycierać krótki łuk. Imponująca w tym modelu jest dynamika i czystość z jaką wycinają skręty. Energia jaka pojawia się przy wyjściu ze skrętu sprawia ogromną radość, a na bramkach okazuje się bardzo skuteczna. Porównując je do innych modeli komórkowych nart slalomowych uważamy narty Atomic budują swoją prędkość niezwykłą stabilnością i czystością wycinanych łuków. Dość łatwo wchodzi się w rytm na bramkach salonowych, ale wymagają ogólnie dość dużej precyzji. Czasami odnosimy wrażenie że narty nam chcą uciec i trzeba próbować za nimi nadążyć. Jest to sprzęt o bardzo dużym potencjale, jeśli chodzi o jazdę sportową.

  Kto oprócz zawodników powinien rozważyć zakup komórkowych nart slalomowych Atomic Redster FIS?

  Są to deski, które powinni rozważyć zaawansowani narciarze poszukujący jeszcze większej dynamiki niż ta spotykana w modelach sklepowych. Także instruktorzy, zawodnicy amatorscy oraz osoby jeżdżące bardzo dynamicznie i lubiące krótki skręt. Dla osób, które mogą sobie pozwolić na większą ilość nart komórkowe slalomki są niemalże pozycją obowiązkową.

  Co ciekawe spośród modeli nart komórkowych dużo łatwiej jest sobie poradzić z nartami slalomowymi przy niewielkich brakach w umiejętnościach niż z modelami gigantowymi. Dlatego przygodę z nartami zawodniczymi należy rozpoczynać właśnie od slalomek, a Redster S9 FIS jest idealnym przykładem.

  Specyfikacja techniczna modelu Atomic REDSTER S9 FIS

  Fabryczny kąt ostrzenia krawędzi
  RACE 0,5 +/- 0,3 SL
  Kąt boczny krawędzi
  87,5 +/- 0,5°
  Rdzeń
  Ultra Power Woodcore|Ultra TI Powered
  Sidewalls
  Full Sidewall
  Powłoka
  Structured Topsheet
  Rocker (%)
  Active Camber 0/100/0
  Wykończenie serwisowe
  Base Edge Angle: 0.5°|Side Edge Angle: 87°|World Cup Base Finish
  Płyta pod wiązaniami
  Icon Interface
  Kolor 1
  Red
  Kraj produkcji
  Austria
  Produkowany w następujących rozmiarach
  165
  Szerokość na odcinku pod wiązaniem (mm)
  65.3
  AA0028728165
  2021-04-20
  887445267874
  Płeć
  Męskie
  Typ nart
  Race - slalom
  Sezon
  2023
  Szerokość na odcinku pod butem
  65.8 mm
  Kategoria produktu
  Race Fis

  Bądź pierwszy, który zada pytanie o ten produkt!


  Pytanie o produkt

  *Wymagane pola
  czytaj
  Wyślij
  Zobacz także
  chat Komentarze (0)