Narty Salomon E S/RACE GT + Z12 GW F80 2021
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

ad2.jpg

-16,62%

Narty Salomon E S/RACE GT + Z12 GW F80 2021

salomon logo

2 750,00 zł (brutto) 3 298,00 zł -16,62% 2 235,77 zł (netto)

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

block Brak na magazynie
 • Masz pytanie? Napisz!
 • Zapytaj o Produkt

  Narty Salomon E S/RACE GT + Z12 GW F80 2021

  Narty Salomon E S/RACE GT + Z12 GW F80 2021

  <p><img title="salomon" src="https://skiracecenter.pl/img/cms/salomon-logo.jpg" alt="salomon logo" width="210" height="80" /></p>

  Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

  * Wymagane pola

  • Polityka prywatności Polityka prywatności
  • Darmowa wysyłka powyżej 150zł Darmowa wysyłka powyżej 150zł
  • Zwroty i obsługa posprzedażowa Zwroty i obsługa posprzedażowa

  odwiedź nasz sklep narciarski Warszawa

  Narty Salomon S/Race GT - ku rozwoju dynamicznej jazdy

  Narty Salomon S/Race GT to zupełna nowość w oferty Salomona. 

  Zastępują one zarówno Slalomowe jak i gigantowe wersję modelu S/Race Shot. Są modelami dla rozwijających się narciarzy, którzy rozwijają technikę dynamicznej jazdy. 

  Konstrukcyjnie jest to nieco łatwiejsza wersja modelu Rush. Zastosowany tutaj rdzeń z topoli jest odpowiednio pokryty z góry i wsparty od spodu warstwą titanalu. Profil narty zbudowany jest w oparciu o technologię Edge Amplifier - gwarantując pełne przeniesienie sił na krawędź oraz pozwalając na lepsze wyczucie środkowego odcinka narty. W sezonie 2020/2021 zmieniono jego kształty - mamy tutaj do czynienia z Edge Amplifier SL, który jest specjalnie nacięty po to, aby osiągnąć jeszcze większą elastyczność nart na tym odcinku. Geometria narty w dużym stopniu zależy od długości. W krótszych jej wariantach przyjmuje bardziej slalomowe wymiary, w dłuższych przypomina narty grupy cross-turn. 

  Jakie są wrażenia z jazdy modelem Salomon S/Race GT? 

  Narty są zwrotne i zwinne, a przy tym bardzo przewidywalne. Edge Amplifier pozwala z łatwością przechodzić z krawędzi na krawędź i szybko wyczuć jak wycina łuk kolejnego skrętu.

  Oparcie jest całkiem niezłe choć wiemy, że mamy do czynienia z nartą nr 2 w grupie slalomowej Salomona. Zaletą jest większa kontrola. Wycinając czysty carvingowy łuk możemy w łatwiejszy sposób kontrolować prędkość, ponieważ narta w minimalnym stopniu przechodzi w ześlizg przez co mamy większy wpływ na tor i prędkość. Co ciekawe, nie sprawia to, że mamy mniej pewności podczas pokonywania bardziej agresywnych skrętów z dużą dynamiką.

  Jak więc dokładniej wytłumaczyć różnicę między wyższymi modelami?

  Wyższy model - (wspomniany Rush) bardzo szybko łapie krawędź i sprawia, że narty wycinają czysty łuk cięty (jeśli nie jesteśmy tak zaawansowani, to będziemy czuli nieco mniejszą kontrolę w takiej sytuacji, ponieważ te narty będą dążyć do jazdy łukiem ciętym).

  Z kolei robiąc to samo modelem Salomon S/RACE GT będziemy mieli poczucie pełnej kontroli, zarówno nad prędkością jak i torem. Narty GT nie będą "uparcie" chciały Cię prowadzić tylko i wyłącznie skrętem ciętym.Kiedy jednak posadzimy zaawansowanego narciarza na S RACE GT, to będzie w stanie ustawić o odpowiednio obciążyć narty, aby wycinały czyste łuki. 

  Komu polecimy ten model?

  Każdemu, średniozaawansowanemu narciarzowi, którego priorytetem są szybkie postępy. Będzie też dobrą propozycją dla tych, którzy lubią narty typu Race, ale szukają czegoś co będzie wybaczać więcej błędów niż typowe narty zawodnicze. Każdemu kto lubi skręt slalomowy zarówno w dynamiocznej odmianie, jak i bardziej spokojnej, np śmigu, oraz lżejszym narciarzom szukającym odpowiednich nart slalomowych

   

  L41169600160
  2020-08-13
  193128296797
  Szerokość na odcinku pod butem
  68 mm
  68 mm
  68 mm
  70 mm
  70 mm
  Płeć
  Unisex
  Typ nart
  Race - gigant
  Sezon
  2021
  Kategoria produktu
  Race Fis

  Bądź pierwszy, który zada pytanie o ten produkt!


  Pytanie o produkt

  *Wymagane pola
  czytaj
  Wyślij
  Zobacz także
  chat Komentarze (0)